folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Windows Ethernet Kartı Sorunu

Windows Ethernet Kartı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

Asus anakart onboard ethernet ile internete sorun bir şekilde bağlanabiliyordum.

sorunum bu sabah itibari ile başladı. ethernet kablosu takılı oldugu halde ağ bağdaştırıcılarından baktığımda ağ kablosu takılı değil diye hata alıyorum.

kablo mu kırıldı acaba diyerekten ilk önce başka bir kablo ile değiştirdim olmadı. daha sonra driverda mı sorun var dedim asusun sitesinden en güncel driverı indirdim yükledim olmadı. ulan temiz bir format halleder heralde dedim Win 7'yi yükledim.(Öncesinde Win 8 vardı)Belki Win 8 ile ilgili bir sıkıntıdır diyerekten. Yine olmadı. Kablolar mı sıkıntılı dedim laptopa taktım kabloları cayır cayır çalıştı girdi internete. Sonradan linuxa geçtim bilgisayarda yüklüydü. Linuxta kablo ile rahat rahat girebiliyorum internete.

Var mıdır bu sorunun çözümü? PCI express ethernet kartı alsam yine aynı nane karşıma çıkar mı merak ediyorum. 

Not: Ulan tam da finaller bitti öküz gibi online oyun oynucam dedim. kursağımda bıraktı lanet ethernet kartı. Şu kardeşinize bir yol gösterin bir fikir verin

punto cero
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

modemin driver ını kurup kişisel bilgilerini girip bağlanmayı dene istersen bi hocam..

bazen banada oluyordu.. mesela format esnasında çıkarınca rj-45 i sonrasında programı kurmam gerekiyordu ama takılı format attığımda böyle bir sorun olmuyordu eski kasamda..

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

Pirelli'nin fiber internet için olan modemi var. bilgisayara yükleyebileceğim bir driverı yok sanırım. ama modemle bir ilgisinin oldugunu düşünmüyorum. hiç bir şekilde ağ kablosu takılı oldugunu anlayamıyor windows :(

punto cero
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

hocalarım abilerim ayrı bir ethernet kartı takınca da aynı kablo takılı değil hatası alıyorum. çözümü olmadı. linuxta takır takır internete giren ethernet kartı windowsa gelince kablo takılı değil diyor. telefonu başka bilgisayara bağlıyorum normal ethernet bağlantısı gibi görüyor normalde ama bu bilgisayara bağlayınca yine ağ kablosu takılı değil diyor.

yok mudur bu derdime çözüm?

punto cero
Toplam Hit: 1383 Toplam Mesaj: 4