Windows FLP

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

orjinal adı windows fundamentals of legacy miş. geçenlerde benim tarihi eser masaüstü için ( sadece babam haber falan bakar ) hafif, kasmayan , olabildiğince az ram kullanan bir işletim sistemi arayışına girdim .

windows xp sinden windows 8 ine kadar neredeyse bütün sürümlerini denedim . Sonra bu adını bile ilk defa duyduğum bir windows sürümüne rastladım.  Sonuç mükemmel. Gördüğüm kadarıyla windows xp den çok 

farkı yok ( en azından sadece internette takılanlar için ) . Gayet hızlı ve kullanışlı. Belki benim gibi , yıllar önce çıkmış ama hiç karşılaşmamış müridler vardır ve işine yarar :)

sistem gereksinimleri:

1- En az 233 Mhz pentium  işlemci

2-64 mb ram

3-500 mb sabit disk.

4-800x600 ve üstü ekran çözünürlüğü

windows xp ve 2000 de çalışan programları çalıştırıyormuş.

http://soft.gol.ge/Windows_FLP/Windows_FLP-2k6.iso

Key: 7JJWM-VH2RQ-MKBFB-RJY6Q-GHB3G

Not : Ben kullandım mı ? Kullanmadım çünkü her açılışta şifre istiyor . Şifre girilmesi lazım ama babam kullandığı için bunu kaldıramadı mecburen xp kurdum :D

Not2: İnternette araştırırsanız sabit diskin tamamına kurulmalı diyor ama ben böldüğüü hatırlıyorum . 

Not3 : bu verdiğim linkten indirmedim ben.  Başka bir yerde denk gelmişti ama orayı bir daha bulamadım . Ayrıca şurda da ayrıntılı kurulumu anlatılmış. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

eski emektarlara can verirdim bununla 

iyi hatırlattın telefona emülatörle bi kurmayı deniyim bunu

bunun benzeri windows 7 için de var "Windows Thin PC" profilimden linkini bulabilirsiniz

bir çok özelliğin kırpıldığını söylemek gerek ama (sistem geri yükleme gibi normal kullanıcının pek işi olmayacak şeyler)

12-13 sene önce kullanırdım bunu, yaşlanıoz lan

YekteranBaymedir tarafından 25/Ara/15 20:23 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

eski emektarlara can verirdim bununla 

iyi hatırlattın telefona emülatörle bi kurmayı deniyim bunu

bunun benzeri windows 7 için de var "Windows Thin PC" profilimden linkini bulabilirsiniz

bir çok özelliğin kırpıldığını söylemek gerek ama (sistem geri yükleme gibi normal kullanıcının pek işi olmayacak şeyler)

12-13 sene önce kullanırdım bunu, yaşlanıoz lan

Bunun 64 biti yoktur değil mi

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

64 bit ve windows 7  olup az sistem tüketen bir iso önerin var mı daft

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Normal windows 7 üzerinde optimizasyon yapmak daha iyi olacaktır. Örneğin işe yaramayan servisler kapatılabilir: http://www.optimizingpc.com/windows7/optimizing_windows_7_services.html http://www.blackviper.com/service-configurations/black-vipers-windows-7-service-pack-1-service-configurations/

https://www.youtube.com/watch?v=M0D9ktrBl34

thin pc kısıtlamaları normal kullanım için uygun değil.

Kesinlikle modifiyeli windowsları kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Neden?

1) İçine herhangi bir şey yerleştirilmiş olabilir.

2) Çıkartılan şeyleri genellikle tekrar ekleyemezsiniz, problem çıkartabilir.

3) Size birkaç dakika kazandırmaktan başka bir şey yapmayacaktır.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    Homo

yeniharman nefesini boşa tüketme

tnctr, limitsizamca, kmpsicoyuburdanindirtemiz.com gibi yerler dururken kim uğraşacak bu işlerle :D

edit: ben thinpc'yi sadece vultr'de kullanıyorum, kurulduktan sonra 3 gb civarı yer kapladığı için

YekteranBaymedir tarafından 25/Ara/15 23:00 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1545 Toplam Mesaj: 7
windows flp