Windows Hoparlör-Kulaklık Geçişleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar windows 10 kullanıyordum. Hoparlör simgesine tıklayıp hoparlör ve kulaklık arasında geçiş yapabiliyordum. Güncelleme geldi 1 hafta önce bu özellik kalkmış gibi.

Bunu nasıl geri getirecem.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omery
    omery's avatar
    Erkek

Hocam bir ara bende yoktu yanlış hatırlamıyorsam ekran kartı driverını tekrar kurduğumda geldi diye hatırlıyorum bir dene istersen

Wingardium Leviosa
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    omery bunu yazdı

Hocam bir ara bende yoktu yanlış hatırlamıyorsam ekran kartı driverını tekrar kurduğumda geldi diye hatırlıyorum bir dene istersen

ekran kartı olduğundan emin misin hocam yaptım demin olmadı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Ses simgesine sağ tuşla tıklayıp "Ses ayarlarını aç" dediğin zaman Çıkış başlığı altında "Çıkış cihazını seçin" yazıyor. Orada cihazları listeler. hoparlör ve kulaklık ayarını oradan yapabiliyor musun? Kulaklık usb den mi bağlanıyor?

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Ses simgesine sağ tuşla tıklayıp "Ses ayarlarını aç" dediğin zaman Çıkış başlığı altında "Çıkış cihazını seçin" yazıyor. Orada cihazları listeler. hoparlör ve kulaklık ayarını oradan yapabiliyor musun? Kulaklık usb den mi bağlanıyor?

Kulaklık jackden bağlanıyor ama güncellemeden önce yapılabiliyordu bu switch işlemi.

Dediğin şekilde baktım çıkış cihazını seç kısmında  hoparlör / kulaklık (realtek audio) yazıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

bende araya bir soru sikistirayim izininizle :d arkadasin bilgisayarinda mikrofon acikken belli bir sure sonra kendi kendini kapatiyor kullanilsada kullanilmasada tik gidiyor. geri acmak icinde sorun gidere basip bekliyor 1-2dk'ya anca aciliyor. online derslerde cok sikinti yaratiyor bu sorunu nasil cozeriz.

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

kulaklık kullanmadığım için öncesini ve sonrasını bilmiyorum. bahsettiğin kısa yol gözümde canlanmadı açıkçası ancak bir uygulama vardı

https://www.howtogeek.com/301290/how-to-switch-windows-sound-outputs-with-a-hotkey/#:~:text=I've%20chosen%20Ctrl%2BAlt,you%20have%20more%20than%20two).

burada anlatıyor. uygulamayı kurup ayarlar isen istediğin tuş kombinasyonuna atama yapar atıyorum ctrl alt  c yaparsın çıkışları değiştirir. Bunu deneyebilirsin.

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

bende araya bir soru sikistirayim izininizle :d arkadasin bilgisayarinda mikrofon acikken belli bir sure sonra kendi kendini kapatiyor kullanilsada kullanilmasada tik gidiyor. geri acmak icinde sorun gidere basip bekliyor 1-2dk'ya anca aciliyor. online derslerde cok sikinti yaratiyor bu sorunu nasil cozeriz.

neredeki tik? uygulama üzerinde mi windows ayarında falan mı? driver güncellesin, mikrofon iznini kontrol etsin, başka uygulama varsa kapatsın onları denesin işte bir şeyler :)

İmzalamazsam ne olcak?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı

neredeki tik? uygulama üzerinde mi windows ayarında falan mı? driver güncellesin, mikrofon iznini kontrol etsin, başka uygulama varsa kapatsın onları denesin işte bir şeyler :)

tık olacaktı abi :D ingilizce klavye azizliğine uğramışım :D normal zoom görüşmesi sırasında mikrofon gidiyor sorun giderden açabiliyor ancak. driverı denedik olmadı 

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Arkadaşlar sorunu hoparlörün driverını realtekden high sound gibi bişey vardı ona değiştirerek çözdüm. Cevap verenlere teşekkürler.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı
    Khan23 bunu yazdı

tık olacaktı abi :D ingilizce klavye azizliğine uğramışım :D normal zoom görüşmesi sırasında mikrofon gidiyor sorun giderden açabiliyor ancak. driverı denedik olmadı 

pc sağ tık yönette ince ayarları vardı hocam. mikrofonu bir müddet sonra güç tasarrufundan dolayı uykuya alıyor olabilir. sonra geri uyandıramıyordur

Toplam Hit: 1171 Toplam Mesaj: 11
win