folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Windows Phone 10 İle Android Ve İos Uygulamaları Tek Tıkla WP Uyumlu Olacak

Windows Phone 10 İle Android Ve İos Uygulamaları Tek Tıkla WP Uyumlu Olacak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

MS bu ara Unix sistemlere taktı büyük bi atılım yapıyor.DotNet de olsun bu haberde ki gibi olsun yeni ceo da iş var gibi

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aB3OyoN_460s_v1.jpg

Edit: Panxere laf atmayı unutmuşum aklıma geldi :D Stabil diyorsan MS der geçerim ^^ Türkcellde çalışıyorum diye müşteriye gösterirken bakarak test yapılmaz goçuum :D Şaka şaka :D

Ciddi konuya gelirsek arkadaşlar akıllı telefon kullanım alanına göre değişir. Her gün orasını burasını mıncıklayıp haftada bi rom değiştirmek istiyosanız Android. Yok ben normal insanım diyorsanız zırt pırt çökmesin stabil olsun face gireyim instagram foto atayım masaya koyduğumda bak şu barzoya hava atıyor densin istiyorsanız (Şaka tabikide :D) iOS. Benim için mail gönderip almak, dökümanlara ulaşabilmek, stabil akıcı olsun fazla kurcalamıycam masaya koyduğumda abi findows fon çok kötü yeeaa diye tepki alayım diyorsanız Windows Phone.

Stabillik konusunda android zibilyon tane telefon için çıkartıldığı için tabikide zor. Ancak WP ve iOS neye çıkarttıklarını çok iyi bildikleri için gerçekten stabil. WPnin stabilliğine laf atan adam önyargılarını bırakıp öyle incelesin. Geliştirme ve Kurcalam konusunda ise açık ara birinci Android istediğin gibi oyna bozuldumu koy amına yaa yeni rom atarsın. Çok mu yavaşladı yeni rom at. Hata mı verdi yeni rom at.

Yanisi mobil işletim sistemlerinde android oldumu bizim şuan kullandığımız bilgisayarlar gibi bozulunca format at. Açılmıyor format. Abi şuraya giremiyorum format. Masaüstünden sıkıldım xp gibi olsun windows 7 kullanayım ama aynı zamanda metro arayüzü olsun :D

iOS zaten steve amcadan sonra yazılımsal olarak bozdu kendini. Steve varkenki stabillik akıcılık yok. Cidden yok. Tek dertleri acaba bu yıl telefonu kaç cm daha büyütüp üzerine 1000 lira daha koyar satarız mantığındalar. Geliştirme eskisi kadar yok. Ufak tefek ayar yapıp salıyolar işletim sistemini. Geliştirebilecekleri pek fazla bişey kalmadığından mıdır yoksa zaten satılıyor koy götüne rahvan gitsin mantığından mıdır bilinmez.

Windows phone savaşa sonradan katılmıştır kendileri. Aslında savaşa en erken girenlerden de diyebiliriz. Proje yapıp kapattılar onu boz bunu boz derken anca kafaları dank etti de sonunda stabil bişeyler çıktı ortaya. Vaadettiklerini yapabilirlerse
    (https://www.youtube.com/watch?v=Z1zZ6PV5kp4) gelecekte çok güzel işler çıkartabilirler. Apple gidi belli satış rakamlarına ulaştıklarında koy götüne derlerse bunlarda sıçar. Özellikle Wp10 ile telefon+pc+tv nescafe 3ü1 arada mantığını güzel ve stabil yapabilirlerse. Stabillikten kastım bağladık aleti tv ye görüntü geçişlerinde yavaşlama ne bileyim saçma sapan hatalar mavi ekran gibi şeyler olmazsa güzel şeyler görebiliriz.

İşin güzel yanı aslında bu rekabet bizim işimize yarıyor. Ama gel gelelim biz rakbeti istemiyoruz diyoruz ki yok iOS hepsini züker yok Google saplar geçer bunu gören MS durumu yapıştırır cevabı :D Bırakın abi hangisi iyi muhabbetini sen Apple kullanıyosan sen ihtiyaçlarını o telefonla giderdiysen en iyisi o senin için. Öbürü Android ile kendini bulmuş en iyisi o. Diğeri Windows Phone ile mutluysa sorunu yoksa en iyisi ona göre o telefon ve işletim sistemi. Kimse salak değil (Bazıları hariç) işine yaramayacak telefona para versin sonrada yok pahasına satıp başka bişey alsın. Tabikide herkes ihtiyaçlarını diziyor en çok hangisi ihtiyaçlarını ve isteklerini yerine getiriyorsa onu alıyor. Ben telefonumu alırken oyun oynamayı düşünmediğim için ve pc+telefon bağlantını çok iyi sağlayabildiği için wp seçtim. Sorarsan memnun musun tabikide memnunum. Ama diyorum Wp tüm insanlara yönelik değildir. Orasını burasını mıncıklamak isteyen adama gitmez.

Ayrıca telefonlarla işletim sistemleri ayrı incelenmelidir. Sen piyasadaki en sikko android telefonla gidip iOS karşılaştırma yaparsan ios tabikide koyar geçer. Nokia nın gerzek symbian politikası yüzünden geç kalınmış piyasaya hoaayydaaa diye girmek istemesi kalorifer gibi telefonlara sebep oldu. Şimdi sen nokianın yaptığı salaklığı aceleye gelmiş işi sonradan satın aldığı için MS ye yükleyebilirmisin? Tabikide evet sende bu kafa olduğu sürece ms götünü açıp gel zik dese sen gidip apple kapısında götünü açarsın gelin zikin diye. Takım tutar gibi parti tutmaktan sonra takım tutar gibi marka tutuyoruz. Sanki maaş alıyor pezevenk fanboyluk yaparken. (Sözüm meclisten dışarı heleki Panxer komple dışarda alınma hocam) Sanki android ve ms piyasadan çekilip sadece ios kalsa madalya alacaksınız. Sana göre iyiyse iyidir. Diğerlerine bok atma.

interfector tarafından 01/May/15 03:25 tarihinde düzenlenmiştir

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

la siz hala nokia fanıyken dokunmatik telefon kullanıyordum ben.

yavaşladımı ? rom at , çöktümü rom at piştimi rom at  la 20 tane sürüm kurdum hepsinin + ve - yanları var insan belli bir süre sonra

sıkılıyor. atmıycam atmakta istemiyorum.

ben mobl bilgimi iş için değil ilgim oldugu için kazandım , müşteriye göstermek ile kullanmak ayrı şeyler hepsinide kullandım.

şimdi senin cehaletininin nerden geldiğine bakalım yazdıklarının çoğu boş bari attıgın giften birşeyler çıksın.

1. gif bluetooth ile dosya gönderilebilir evet 1000 tane foto göndermişliğim var iphone 5s ve 6 ile. 

2. portable storage diyorsun 64 gb ın 30 35 gb ını depolama olarak kullanıyorum + parmak izi ile şifreli ve güvenli.

3. free music  istediğimi indiririm ? indiremediğimi kim söyledi. cahillik böyle bişi. 

4. aynı anda 2 programın çalışma olayını başlatan samsung oldu evet başarılı birşey ancak samsung da tarayıcı vb. bir uygulamaya geri döndüğünde biraz zaman geçti ise baştan yüklüyor veya açiyor iphone da ise kaldıgı yerden devam. yani multitasting daha iyi çalisiyor

5. androidde web den veya başka bir depodan ( mebegenie vb. ) bilinmeyen kaynakları açman gerekir ios da ise jb. yine mümkündür yani.  fakat android cihazların bu kadar uygulama çökmesine sebep olan da budur uyumsuz oldugu halde uygulamayı yüklersin problem çıkartır. 

6. evet apple masa üstünü değiştirmeye izin vermiyor ancak widget olarak benim yaptigim gibi laucher le kısa yollar eklemek mümkün.  jb ile yine istediğini yaparsın , yine sınırsız özelleştirme android in en büyük zaafı ki stabillik kaybediliyor. 

7. malesef orda yazdıgı gibi android ve ios da neredeyse tüm uygulamaların resmi sürümleri varken wp ye bakan yok. microsoft para verir de zorla yaptırırsa o ayrı tabi.

sonuç olarak tüm cihazları kullanan ben , elime almış olan ben, test etmiş olan ben. 

wp nin mallıgından , android in çöküşünden uygulamalar arası geçiş hızından ve güncelleme progleminden bıkmış olan ben. ve hala cevap vermeye çalısıyorsun.

şu kadar diyim + olarak samsung tab s 10.1 kullanıyorum android dünyasının en güçlü tabletlerinden biri lolipop güncellemesi geldi 

bakıyorum güncelleme sadece fransaya verilmiş iphone kullanıyorum tüm dünya ile aynı saatte güncelleme aliyorum ? 

ipad alsaydım oda öyle olacaktı.

güncellemenn çıkması zaten 1 sene bide senin ürün koduna göre tekrar gelmesi ayrı bi sene daha.

her cihazın + ve - si vardır.    bana göre en uygun olan bu. android de birçok artısı var ama aga wp nedir ya?

edit : '' Ayrıca telefonlarla işletim sistemleri ayrı incelenmelidir. Sen piyasadaki en sikko android telefonla gidip iOS karşılaştırma yaparsan ios tabikide koyar geçer. '' 

note 4 nedir bilirmisin kaç para bilirmisin ? onun bile menüsü geçişlerde kasma yapıyor bilmem farkındamısın.

istemiyorum anlatabiliyormuyum 2.500 tl verdikten sonra o benim istediğimi yapacak , ben onu beklemeyecem.

edit 2 : mix radioyu geçmişim , sadece komik diyebilirim ? ben istediğimi istediğim zaman dinliyorum zaten sen kalkıp lumia uyglamasını bana öv meya çalision :) benim kadar müziğe önem veriyormusun acaba. 

PanxeR tarafından 01/May/15 03:40 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

PanxeR duygularıma tercüman olmuşsun.

9gag o gifi muhtemelen 5 sene önce yaptı.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Uzun uzun yazdımda sonra dedim ki olm saçmalama fanboylara laf anlatabilirmisin sen :D

Ben diyorum ki her sistemin + ve - yönleri vardır. Dilim döndüğünce anlatıyorum. Adam gelmiş taşşak olsun diye koyduğum resime bakarak bana cahil diyor. Şimdi kalbini kırmak istemiyorum kardeşim. Paramı alıyosun sen apple dan lan söyle açık açık :D Amına koyim sanki adamlar telefon üretmiyorda ülkede iktidarlığıa oynayan siyasi parti imajıyla savunuyosunuz adamları. Onlarda girsin seçime :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

iOS zaten steve amcadan sonra yazılımsal olarak bozdu kendini. Steve varkenki stabillik akıcılık yok. Cidden yok. Tek dertleri acaba bu yıl telefonu kaç cm daha büyütüp üzerine 1000 lira daha koyar satarız mantığındalar. Geliştirme eskisi kadar yok. Ufak tefek ayar yapıp salıyolar işletim sistemini. Geliştirebilecekleri pek fazla bişey kalmadığından mıdır yoksa zaten satılıyor koy götüne rahvan gitsin mantığından mıdır bilinmez.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Android için stabil olma şuan için sözkonusu değil. Çünkü donanım ve yazılım arasında tam uyum yok (50 çeşit cihaz tipi var.)

Ama ios ve wp için bu durum sözkonusu değil. Donanım biliniyor ve işletim sistemi desteği bu konfigrasyona göre sunuluyor. Bir de parti tutar gibi işletim sistemi taraftarlığı sözkonusu. Daha diğer işletim sistemiyle hiç tanışmamış insanın ilk aşkı oluyor resmen. Diyeceğim o ki, diğerini görmeden mevcudu bulunmaz sanmayın.

Konuya dönecek olursak, iyi bir haber. Windows market şuan için yeterli geldi bana, daha da olması dileğiyle.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=-oi1B9fjVs4

Bak bunu beğendim. Televizyona bağlayınca Windows bilgisayar gibi oluyor telefon.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1974 Toplam Mesaj: 19