folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows Server 2008 | Böyle Bir Arabirim Desteklenmiyor Sorunu

Windows Server 2008 | Böyle Bir Arabirim Desteklenmiyor Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba mürid(e)ler, windows server 2008 işletim sistemim var. Bu  sunucuya bağlanan 5 kişi falan var rdp kullanıcısı. Admin hesabında hiç problem yok bikaç kullanıcıda da sorun yok ama bir hesapta aşağıdaki gibi bir problem çıktı hesabı sildim yeni hesap oluşturdum aynı problem var. Problem tam olarak şu : Windowsdaki klasör tipli şeyler açılmıyor. Mesela bilgisayarım a tıklıyorum açılmıyor yeni klasör oluşturuyorum ama içine giremiyorum hata veriyor denetim masası vs hata veryor ancak direk uygulama olanlar çalışıyor mesela metin belgesi açılıyor yüklediğim herhangi bir program açılıyor ama klasör yapısındakiler açılmıyor aşağıdaki gibi hata veriyor. Yeni oluştursam da kullanıcı hesabını aynı problem. 1 aydır çözemedim denemediğim şey kalmadı. Varmı fikri olan.

Teşekkürler.

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

CAL lisanstan dolayı yapabiliyor olabilir mi? @ayhun cal lisans ile ilgili bir çalışması vardı görüş kendisi ile.

Farklı bir isimle kullanıcı aç birde GPO dan kısıtlanmış olabilir belki kullanıcılar.

x-files tarafından 30/Ağu/17 13:04 tarihinde düzenlenmiştir

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

CAL lisanstan dolayı yapabiliyor olabilir mi? @ayhun cal lisans ile ilgili bir çalışması vardı görüş kendisi ile.

Farklı bir isimle kullanıcı aç birde GPO dan kısıtlanmış olabilir belki kullanıcılar.

Herhangi bir kısıt yok hocam. Zaten birden cereyan etti olay. Kullanıcıyı silip dosyalarını vs de silmiştim. Tamamn farklı isimle şifre ile vsvs benzersiz şekilde oluşturuyorum yine aynı hatayı veriyor. Cal lisans olayına bakayım bir. 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

UP

next next next install