Windows Servisleri Ve Yapıları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar,windows servisleri ve yapıları hakkında bilgi aramaktayım, yardımcı olursanız sevinirim. Bazı servisler pencere açmadan(LOLBIN-msiexec) bazıları pencere açarak çalışıyor. Bu konuda ciddi bilgiye ihtiyacım var. Lütfen yardım arkadaşlar.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

tam olarak ne peşindesin? aşırı ölüm bir konu çünkü gereksiz bilgi yığılmasın/yığmayalım işine yaramayacaksa.  dipsiz kuyu ya da ecnebice rabbit hole gibi bişey çünkü servis muhabbeti. 

Çok sıkılıyom
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

https://lolbas-project.github.io/ buradaki servislerin bir kısmına baktım. Mesele şu; Pencere açmadan arka planda penceresiz cmd.exe'yi çalıştırabilen windows servis. ya da cmd olmasa da .exe yi penceresiz çalıştırabilen bir servis.

kullanımı basit olursa harika olur. Farkındayım, zor bir şey istiyorum ama lazım işte.  

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

ha bak tam bu yüzden sordum işte; hangi servis neye yarıyor onu öğrenmeye çalışıyorsun sandım çünkü ki çoğunluk da aynı şeyi düşünmüş olmalı ki yazan olmamış :D 

Benim telefon için kullandığım (Scrcpy) uygulama irrite edici gereksiz bir cmd penceresi açıyor başlangıcında ve uygulamayı kapatana kadar öyle afedersin y*rak gibi amaçsızca yer kaplıyor diye şöyle idare edici bir şey ürettim, benim bulabildiğim ya da aklıma gelen tek çözüm buydu en azından belki daha kolayı falan vardır onu bilemiycem, deneyebilirsin belki istediğin şey buna benzer birşeydir. 

Ben bir kısayoldan alttaki gibi bir VBScript çalıştırıyorum; wscript def olarak mı geliyordu win ile onu hatırlamıyorum ama şu an. neyse;  

C:\Windows\System32\wscript.exe "C:\Users\illum\Desktop\Blue\scrcpy\scrcpy-noconsole.vbs"

vbs komutu da şöyle birşey; 

gene line şeysi oluşturamadım amk... 

strCommand = "cmd /c scrcpy.exe"

For Each Arg In WScript.Arguments
        strCommand = strCommand & " """ & replace(Arg, """", """""""""") & """"
    Next

CreateObject("Wscript.Shell").Run strCommand, 0, false

SweetyVolty tarafından 05/Eyl/21 16:54 tarihinde düzenlenmiştir

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Çok sağ ol hocam. 

Toplam Hit: 663 Toplam Mesaj: 5
msiexec lolbin window servisleri