folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Windows Ta Sağ Tık Ayrıntılar Da Bilgisayar Adını Değiştirme.

Windows Ta Sağ Tık Ayrıntılar Da Bilgisayar Adını Değiştirme.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

Windows ta sağ tık ayrıntılar da bilgisayar adını değiştirme oluyormu arkadaşlar nettte de çok detay yok bu konuda ,linux ile oluyorsa da  bilgi almak isterim.

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

O bilgiyi sistem bilgsinden çekiyordur muhtemelen.

Windows + R -> Çalıştıra SystemPropertiesComputerName.exe -> "Bilgisayar tanımı kısmı" değiştirilince olması lazım.

Tam Bilgisisayar adından aynı mı diye kontrol edilebilir.

Edit : Aynı pencerede "Değiştir" butonu var. Orayıda değiştrimeyi denyebilirsin. 

hypnot1c tarafından 17/Haz/21 14:25 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Gezgin penceresini aç, Sol daki "Bilgisayarım" 'a (Sağ tık) -> Özellikler -> Genel bölümde

bir Ad değiştirme olayı var ama sanırım onu sormuyorsun. Bunu herkes biliyordur diye tahmin ediyorum.

Her hangi bir Dosya daki Öznitelikleri değiştirmek için ise ŞU program var. Tüm öznitelikleri değiştirebiliyordu bu uygulama sanırım.

rahmandaburda tarafından 17/Haz/21 18:07 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.