folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Windows XP'de Usb Bellekde 2 Bölüm Oluşturmak Mümkün Mü?

Windows XP'de Usb Bellekde 2 Bölüm Oluşturmak Mümkün Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

USB flash diskte bölüm (partition) oluşturmak « gurcanozturk.com

Şöyle bi anlatım buldum fakat anlatılan sitede 7. adımda verilen link ölmüş. Bu işi daha önce yapmış olan veya anlayan birisi yardım edebilir mi?

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Ben normal 512MBlik Kingston Data Travel'ı ikiye ayırıp U3 destekli hale getirdiysem herşey olur :)

Linux'ta gparted'ı denedin mi? 

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

Multparts for removable in WinXP

Buraya konu açtıktan sonra da araştırmaya devam ettim ve şu adreste anlatılanları uyguladım. Sonuç olarak 1.5 GB ve 6 GB şeklinde 2ye böldüm hocam belleğimi :-)

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek

hocam amaç ney bölmekteki ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

Lostok bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam 1.5 GB olarak böldüğüm kısma ubuntu 10.10 kurdum. Diğer kısmı da veri depolamak vs. gibi USB belleğin işlevinin gerektirdiği şekilde kullanacam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lostok
    Lostok's avatar
    Erkek

Anakroniq bunu yazdı:

Lostok bunu yazdı:

Hocam 1.5 GB olarak böldüğüm kısma ubuntu 10.10 kurdum. Diğer kısmı da veri depolamak vs. gibi USB belleğin işlevinin gerektirdiği şekilde kullanacam.

anladım hocam eyvallah

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Anakroniq bunu yazdı:

Buraya konu açtıktan sonra da araştırmaya devam ettim ve şu adreste anlatılanları uyguladım. Sonuç olarak 1.5 GB ve 6 GB şeklinde 2ye böldüm hocam belleğimi :-)

usta sağlıklı çalışıyo mu? ben bi ara denemiştim 4Gb çöpe gitmişti? eğer oluyorsa ben de bi live pardus kurup kalanını normal olarak kullanmak isterim?

yani xp vista win 7-8 de sağlıklı olarak çalıştırabildin mi?

Bu arada benm flashda u3 özelliği var problem oluşturur mu acaba?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

Partition Wizard Home Edition indirilir, onunla parçalara ayrılır USB'i

ha bazı usb bellekler var, 1 den fazla bölüm oluşturunca, diğer bölümleri görmüyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

Anakroniq bunu yazdı:

usta sağlıklı çalışıyo mu? ben bi ara denemiştim 4Gb çöpe gitmişti? eğer oluyorsa ben de bi live pardus kurup kalanını normal olarak kullanmak isterim?

yani xp vista win 7-8 de sağlıklı olarak çalıştırabildin mi?

Bu arada benm flashda u3 özelliği var problem oluşturur mu acaba?

Hocam üstte yazdığım gibi 2ye böldüm belleğimi, ilk kısım 6GB 2. kısım 1,5GB olacak şekilde. Belleği başka bilgisayara taktığımda 1,5GBlık kısım o bilgisayarda görünmüyor sadece 6GBlık ilk kısım görünüyor. Ama bilgisayarı USB belleği boot sırasında başa alınca 1,5GBlık kısma kurduğum ubuntu'yu çalıştırarak boot edebiliyorum.

Belleği kendi bilgisayarıma taktığımda, driver kendi bilgisayarımda yüklü olduğu için 2 kısmı da ayrı ayrı görebiliyorum ve format atmadığım sürece de görebilecem. Eğer format atarsam tekrar belleği harici disk gibi kendi bilgisayarımda tanıtmam gerekecek. Tanıtmadığım sürece 1,5GB lık alana ulaşamayacam fakat orada kurulu bir ubuntu olacak :-)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Anakroniq bunu yazdı:

Hocam üstte yazdığım gibi 2ye böldüm belleğimi, ilk kısım 6GB 2. kısım 1,5GB olacak şekilde. Belleği başka bilgisayara taktığımda 1,5GBlık kısım o bilgisayarda görünmüyor sadece 6GBlık ilk kısım görünüyor. Ama bilgisayarı USB belleği boot sırasında başa alınca 1,5GBlık kısma kurduğum ubuntu'yu çalıştırarak boot edebiliyorum.

Belleği kendi bilgisayarıma taktığımda, driver kendi bilgisayarımda yüklü olduğu için 2 kısmı da ayrı ayrı görebiliyorum ve format atmadığım sürece de görebilecem. Eğer format atarsam tekrar belleği harici disk gibi kendi bilgisayarımda tanıtmam gerekecek. Tanıtmadığım sürece 1,5GB lık alana ulaşamayacam fakat orada kurulu bir ubuntu olacak :-)

hah istediğimde oydu hoca saol. daha önce deneyip flashı yakmıştım. bende de 8 gb var mesela 1,5pardus falan kurup kalan 6gbyi normal flash gibi kullanabilicem, bu portition programının kurulu olduğu pcde de kalan 1,5gbyi görebiliyorum. usbden boot edincede parusu çalıştırabiliyom.

doğru anladım heral.tşk deniyim sonuç yazarım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

joe_black bunu yazdı:

Anakroniq bunu yazdı:

hah istediğimde oydu hoca saol. daha önce deneyip flashı yakmıştım. bende de 8 gb var mesela 1,5pardus falan kurup kalan 6gbyi normal flash gibi kullanabilicem, bu portition programının kurulu olduğu pcde de kalan 1,5gbyi görebiliyorum. usbden boot edincede parusu çalıştırabiliyom.

doğru anladım heral.tşk deniyim sonuç yazarım.

Aynen hocam doğru anlamışsın, sonucu bekliyorum merakla. Ben bi program kullanmadan böldüm üstte mesajımda verdiğim linkteki adımları uygulayarak.

Toplam Hit: 1652 Toplam Mesaj: 11