Windows10 Ağ Kurma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar Bilgisayar sınıfımda bir bilgisayarın sistemini en son hali ile güncelleyip sonrasında image ile diğerlerine kopyalamak istedim. herşeyi yükledim güncelledim ( Sadece Deep Freeze sorunum vardı hala devam ediyor önceki konularımda mevcut) neyse image alacaktım dedim bir de ağ'ı kontrol edeyim. 

kontrol ettim ve şöyle bir sorunum var.

şimdi öğrenci makinası olan PC benim yani öğretmen makinasını görüyor bunda sıkıntı yok ama ben öğrenci makinasını kesinlikle göremiyorum varmıdır bunun bir çözümü? (Kendi makinamın da windows güncellemesi almadan)

bilgisayarlara elle IP verildiğini ve aynı çalışma grubunda olduklarını belirteyim. birde bu son güncelleme ile win10 evgrubunu kaldırmış ondan kaynaklı bir durum söz konusu olabilir çözüm önerecekler için bunlar not olarak bulunsun burada.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ağ Bağlantılarım kısmından mı göremiyorsunuz? 

görülmediği düşünülen pcler karşılıklı birbirine ping atabiliyorlar mı? 

https://www.tahribat.com/forum/ag-baglantilarinda-clientlar-gorunmuyor--win-10-235553

konuyu incele istersen hocam bir de daha detay verir misinn görselli falanlı ? 

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

öğrenci pc de

Ağ paylaşımı açık mı buna bak.

Güvenlik duvarını kapat dene.

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Ağ Bağlantılarım kısmından mı göremiyorsunuz? 

görülmediği düşünülen pcler karşılıklı birbirine ping atabiliyorlar mı? 

https://www.tahribat.com/forum/ag-baglantilarinda-clientlar-gorunmuyor--win-10-235553

konuyu incele istersen hocam bir de daha detay verir misinn görselli falanlı ? 

ana makinanın ağ bağlantılarımda görünmüyor öğrenci ama öğrencinin ağ bağlantılarımda ana makina görünüyor. yarın fırsatım olursa deneyeyim de ping atma konusunda yardım alabilirm çünkü pek hakim değilim o konulara.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    siberturq bunu yazdı

öğrenci pc de

Bende güvenlik duvarı ile alakalıdır diye düşünüyorum da ağ için onu nasıl kapatacağım?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Özellikle bi güvenlik duvarı ayarı yapmadıysan onıunla alakalı olacağını sanmıyorum. Şu SMB güvenlik açığından sonra windows kendi kendine bi önlemler almaya çalştı bok etti bıraktı bu olayı. Benim yukarıdaki önerileri deneyin sonuç alamazsanız bakalım.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Özellikle bi güvenlik duvarı ayarı yapmadıysan onıunla alakalı olacağını sanmıyorum. Şu SMB güvenlik açığından sonra windows kendi kendine bi önlemler almaya çalştı bok etti bıraktı bu olayı. Benim yukarıdaki önerileri deneyin sonuç alamazsanız bakalım.

Arkadaslar boyle bir durumda

1. Surucu guncellemeyi deneyin

2. Ag resetlemeyi deneyin

3. Windows ozelliklerinden "SMB 1.0/CIFS File Sharing Support" ozelligin yukleyin

hocam sizin verdiğiniz linkteki önerilerden 1. yi denedim driver pack solution ile. ve ağ da gördüm bu sefer " ....... konumuna erişmek için izniniz yok. Erişim istemek için ağ yöneticinize başvurun" uyarısı ile karşılaştım çözümü bulamadım daha.

3. maddedekini de merak ettim baktım bende (ana makinada) aktif değildi ama öğrencide ise aktif ti.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AchtunG
    AchtunG's avatar
    Erkek

Çok enteresan bir durum bu aynı durumu ikinci kez iki farklı ağ grubunda yaşadım 2 farklı şirkette 2 farklı ağda daha önceden windows 8.1 olan bilgisayarı formatlayıp windows 10 kurduğumda ağdaki tum bılgısayarlar bırbırılerı ıle dosya paylasımı yapabılırken wındows 10 kurulu makınaya ve bu makınanın diğer windows 8.1 olan makınalara (windows 10 olmayan ) hıcbır makınaya erişemediği problemini yaşadım tum araçtırmalara ragmen cozum bulamadım wındows 10 olan makınaya wındows8.1 kurdugum anda problem cozuldu konu hakkında bılgısı olan varsa yardımcı olursa bende cok sevınırım 

BİLGİ PAYLAŞTIKÇA ARTAR..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    AchtunG bunu yazdı

Çok enteresan bir durum bu aynı durumu ikinci kez iki farklı ağ grubunda yaşadım 2 farklı şirkette 2 farklı ağda daha önceden windows 8.1 olan bilgisayarı formatlayıp windows 10 kurduğumda ağdaki tum bılgısayarlar bırbırılerı ıle dosya paylasımı yapabılırken wındows 10 kurulu makınaya ve bu makınanın diğer windows 8.1 olan makınalara (windows 10 olmayan ) hıcbır makınaya erişemediği problemini yaşadım tum araçtırmalara ragmen cozum bulamadım wındows 10 olan makınaya wındows8.1 kurdugum anda problem cozuldu konu hakkında bılgısı olan varsa yardımcı olursa bende cok sevınırım 

SMB versiyonundan kaynaklı . bu boku kendileri düzeltmedikçe bu şekil çok uğraşılacak bunlarla daha

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı
    siberturq bunu yazdı

öğrenci pc de

Bende güvenlik duvarı ile alakalıdır diye düşünüyorum da ağ için onu nasıl kapatacağım?

Ağ için değil tamamen kapat

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
Toplam Hit: 1124 Toplam Mesaj: 10
ağ sorunu windows 10