folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Windowsta Mac İçin Boot Edilebilir DVD Yazmak ?

Windowsta Mac İçin Boot Edilebilir DVD Yazmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

6,7 gb lik .dmg uzantılı dosya indirdim. bunu mac için boot edilebilir hale getirmek istiyorum. ama mac te dvd yazamıyorum sorun olduğu için, bu işi win 7 de nasıl halledebilirim teşekkürler

sabahtan beri 3 çift katmanlı dvd boşa gitti

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

Universal-USB-Installerde, en alt kisimda, "try unlisted linux software" bölümü var..

iso dosyasi ise öyle olmasi gerek

Universal-USB-Installer

http://www.pendrivelinux.com/downloads/Universal-USB-Installer/Universal-USB-Installer-1.8.5.0.exe

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben bootable dvd yazdırmak istiyorum mac için, windowsta ....  universal usb inataller ı tam çözemedim neden tavsiye ettin bağışla hocam

En mükemmel insan yaptığı hatayı tekrar yapmayan insandır; hatasızlık Yaratıcıya aittir, insanlar ulaşamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuRaT55
    MuRaT55's avatar
    Erkek

bosuna dvd harcamaman icin :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

elimde 8 gb lik flash bellek te var. ama bazı kişiler flastan boot yapmak için dvd ye de ihtiyac olduğunu söylüyorlar snow leopard ı kurmak için :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

power iso.

ben dmg yi power iso ile dvd ye yazdirip kurmustum gecen ay.

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:
    -----------------------------

power iso.

ben dmg yi power iso ile dvd ye yazdirip kurmustum gecen ay.

hiçbir ayar yapmaya gerek var mı ? mac e takınca direk boot oluyor değil mi ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

Hocam transmac adlı programı indireceksin ondan dmg dosyasını dvdye yazacaksın başka türlü sorun çıkarır boot olmaz vs.

Ayrıca usbdende kurabilirsin sadece yapman gereken dmg yi usb üzerine yazdırma tabi yazdırmadan önce programndan usbyi hfs olarak biçimlendir sonra dmg yi usbye yazdır programı indir karıştır anlarsın zaten.

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

baba3232 bunu yazdı:

Hocam transmac adlı programı indireceksin ondan dmg dosyasını dvdye yazacaksın başka türlü sorun çıkarır boot olmaz vs.

Ayrıca usbdende kurabilirsin sadece yapman gereken dmg yi usb üzerine yazdırma tabi yazdırmadan önce programndan usbyi hfs olarak biçimlendir sonra dmg yi usbye yazdır programı indir karıştır anlarsın zaten.

ok transmac i yükledim şuan yazdırıyorum.

ama donanımhaber.com da bu yöntemle yapamadığını söylemiş bir kullanıcı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/Forum-Mac-Os-Kurulum-Ve-Kext-Paylasimi-Tek-Konu-131096/

cok fazla istek olmadıgı için devam etmedim eger pcye kurcaksan bildiklerimle yardımcı olurum

delimiyim ben?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    code_46
    code_46's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

şimdi elimde .dmg uzantılı snow leopard imajı var win7 de duruyor öyle, ben bu .dgm uzantılı imajı mac te kurmak istiyorum normal kurulum dvd si gibi kullanım format atmak istiyorum mac e

bu win 7 de bulunan .dmg uzantılı imajı nasıl yazıpta mac'te kurulum dvd si olarak kullanabilirim. (macte yazma işlemi yapamıyorum windowsta yazmam lazım)

şuan transmac kullanıyorum yazma işleminin yarısına geldi. senin başka önericeğin var mı ?

Toplam Hit: 4710 Toplam Mesaj: 11