folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Winxp Ascii Karakterlerle İlgili Bi Soru [Amele_2]

Winxp Ascii Karakterlerle İlgili Bi Soru [Amele_2]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    şimdi arkadaşlar benim şööle bi problemim war aslında problem değil ööle bişi işte
    neyse
    bu özel karakterlerin ascii kodları war benim için söz konusu işaret "Ø" çap işareti bunun klavye kısayolu alt + 0216 ben bunu her defasında uzun uzun yazması zoruma gittiğinden bunun kısayolunu değiştirmek istiyom mesela alt + o yada ööle bişi daha kolay kullanılcak bişi günde 300 kere basmaktan helak oldum
    bunun bi yolu warmıdır?
    charmap.exe yi diassebly etmeyi düşündüm ama acaba ordan olaki değiştirsem geri kalan yerlerden de değişirmi çözüm yollarını bekliyom :D:D
    hep dashaq konusu olcak değiliz ya D:D:

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    charmap.exe bunun ismini değiştirip ascii kodu yazayım dedim.İsmini değiştirdim hoop hemen xp yerine yeni bitanesini oluşturdu.Bu da demek oluyor ki sistem dosyası.Gerekli birşey. Ama 98 de böyle birşey görmedim,var mı yok mu bilmiyorum.Ama demek de fayda var.Ama exe saklanacağını sanmam,belki dll lerde olabilir

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    charmap la ugrasma asci tablolar internette var ben bir ara kolaylik olsun diye pascalda yapmistim bir programcik :)...tam ameleye ilac olacak derecede...ama kisayol tusu atayamiyorsun...notepad a sectigin simge otomatik metin olarak gidiyor ordan copy paste yaparsin artik :)...msn ye gel verim yada yazmasi basit anlatirim biseleer yapariz iste...:)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    compü olm c/pyapcak olduktan sonra bende yapıyom onu ama şimdi stok gircem malların netsis e o yüzden başka şeyleri c/p panosunda tutuyom
    100 kalem stok 300 kalem stok girerken de alt + 0216 adamın ebesini zikiyo
    o açıdan diyom ben kısayolu alt + 0 a alcam mesela

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    sen programin adini falan soyle piyasada bulunan birseyse senin icin tek tusla halledecem huso....gorusek :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    haci netsis w3 le stok fln tutuyom bi çözüm bulabilcen mi yazalım akşam senle bi prog erken gel azcık
    şööle bişi olabilir alt + o ya basınca charmaptan yaa nerdense gerekli ascii karakteri alıp paste eden bi prog yazabiliriz
    yani sen yazarsın ben kullanırım D:D:D:D:
    akşam geç kalma :D:D işimiz war ;P

Toplam Hit: 1952 Toplam Mesaj: 6