folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Wireless Adaptör Tavsiyesi

Wireless Adaptör Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

S.a

Dükkan ile ev arasında kullanacağım 300 metre mesafe var kaliteli güzel bir wireless adaptör arıyorum bütçe olarak 150-200 lira arası olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum.. En azından direk link vermenizden hariç nelere dikkat etmeliyim? yardımcı olursanız sevinirim...

Aslında netten biraz araştırdım kafamı karıştıran sorular olduğundan burada konu açtım örnek veriyim: Km mesafesi olarak bazıları açık alan demiş binalar etki eder demiş yağmurda sıkıntı çıkarır demişler vs. internetten alacağım geri-gönder başka al yapmak istemiyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    APPaLLoSa
    APPaLLoSa's avatar
    Erkek
    helyum_pasha bunu yazdı

S.a

Dükkan ile ev arasında kullanacağım 300 metre mesafe var kaliteli güzel bir wireless adaptör arıyorum bütçe olarak 150-200 lira arası olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum.. En azından direk link vermenizden hariç nelere dikkat etmeliyim? yardımcı olursanız sevinirim...

Aslında netten biraz araştırdım kafamı karıştıran sorular olduğundan burada konu açtım örnek veriyim: Km mesafesi olarak bazıları açık alan demiş binalar etki eder demiş yağmurda sıkıntı çıkarır demişler vs. internetten alacağım geri-gönder başka al yapmak istemiyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

deneme sansın varsa bir dene derim: http://www.hadron.gen.tr/asp/show_stock.asp?product=HD751

APPaLLoSa tarafından 09/Haz/14 18:35 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam eskiden tüplü televizyonların antenleri olurdu o tip wireless antenlerden kullan.Onlar daha iyi çeker.Birde güzel bir demir bul ona bağla yüksekte dursun.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek

APPaLLoSa : Hocam işte deneme şansı yok öyle bir şansım olsaydı keşke yine de önerin için teşekkürler. 

Mustafa : Direk işi mantıklı hocam teşekkürler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Yagi antenlere bakmalısın 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

https://www.wirelessdestek.com/usb-adaptor

buraya bak hatta ara adamla konus yardım ederler.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    helyum_pasha
    helyum_pasha's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

https://www.wirelessdestek.com/usb-adaptor

buraya bak hatta ara adamla konus yardım ederler.

Eyvallah hocam görüştüm 

şu parçayı önerdiler ihtiyacı olan olur paylaşim

https://www.wirelessdestek.com/access-point/24-ghz-access-pointler/alfa-wisp-nsr-80211n-dis-ortam-access-point

2 parçadan oluşuyor çatılara konuluyormuş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Benim dediğim anten böyle hocam.Eğer takacağın yer müsaitse bi tane uydu anteni çanağı bul ortasına bunu tak tüm şehre yayın yaparsın. :)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Hiç kendini yorma tek şartı cihazların birbirini görmesi olan basit bir şekilde bırak 300 mt yi 3 km ye bile bağlantıyı taşıyabilirsin. Adım adım gidiyorum.

1) Önce http://www.tp-link.com.tr/products/details/?categoryid=216&model=TL-WA7510N den 2 adet alıyorsun. Piyasada senin işini görecek benim bildiğim en ucuz cihaz budur. 2,4ghz olanının modeli 7210 dur ve birazdaha ucuzdur ama tavsiywe etmem. Link işinde 5ghz en iyisidir. Aruba,ubiquit vb.markalarda var ancak boşuna para vermiş olursun. saydığım markalar elbette 7510 dan daha fazla özelliğe sahiptir ama senin için gerekmeyen özelliklerden bahsediyorum.

2) Bu cihazlardan birini ap diğerini client ayarlıyorsun. ap olanını cat6 kablo ile modeme, client olanını cat6 kablo ile uzaktaki bilgisayarına bağlıyorsun. Kablosuz ağ ayarlarını yapıyorsun ki azıcık bu işten anlıyorsan basitce yaparsın. Yarıprofesyonel cihazlardır ama menüleri amatörler için hazırlanmıştır.

3) En önemlisi bu cihazlar çalışmak için birbirlerini görmek zorunda. Aksi durumda ya bağlantı olmaz yada çok yavaş olur. Birbirini görmek demek birbirlerine dönükken arada bina,ağaç,cam vb. olmaması demek. Bu cihazlar harici tipdir yani bina dışına koyarsan yağmur,kar,soğuk vb. etkilemez. Zaten harici tip diye geçer. Ev ile işyeri binalarının çatılarına koy, muhtemelen birinin çatısından bakınca diğerinin çatısını görürsün. Çatıdanda Cat6 kablo ile birini modeme diğerini bilgisayarına bağla.

Düzgün yaparsan 150mb hızında gayet güzel bir bağlantın olur. Klasik adsl modemlerin kablo bağlantılarının 100mb olduğunu düşünürsen kablolu bağlantının tüm performansını kullanırsın. Sağdece interneti değil varsa güvenlik kameraları vb. de izleyebilirsin.

Toplam Hit: 3045 Toplam Mesaj: 9