folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wireless Ag Kuramıorum :\

Wireless Ag Kuramıorum :\

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek
    ethernet modem + wireless router ım var.
    router'ın kullanım kılavuzundaki önergeleri aynen takip ettim, kurdum ama son asamada internete baglanamıyorum. ip adresi alamadım diyor. napıcaz ?

bir imzam bile yok
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackdeath
    blackdeath's avatar
    Erkek

daha kapsamlı anlatman sana hangı konuda yardımcı olmamız konusunda bızı daha cok bılgılendırecek

tcp ıp ayarlarında otomatık ıp lmyı ısaratlendıgınden emın ol varsa dns ayarlarını kontrol et normal kablo networkun varsa onu ıptal et wirelessi aktf hale getir

agzıyla içmesini bilmeyenlere yeni rakıdan bir yenilik 35lik yenifitil. ışığa kadar götürür.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek
    tcp/ip ayarları öyle zaten.
    normal ethernet modem düzgün çalışıyor. internete baglanabiliyorum. laptopla baglantı kurmak icin ek olarak kurduğum wireless routerı modeme bağladım. hersey düzgün gibi ama internete bağlanılmıyor (laptoptan değil kendi pcmden) . hata olarak da ip adresi alınamıyor diyor.

bir imzam bile yok
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dipLoit
    dipLoit's avatar
    Erkek
    arkadaslar bu sorunu hallettim. laptop wireless ağı algıladı ama bağlantı yok. status'da "limited or no connectivity" yazıyor. şimdi napcam :\

bir imzam bile yok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    codermc bunu yazdı:

arkadaslar bu sorunu hallettim. laptop wireless ağı algıladı ama bağlantı yok. status'da "limited or no connectivity" yazıyor. şimdi napcam :\

Otomatik ip alamıyorsun.Modemin DHCP server kısmını kontrol et veya ip el ile girmeyi dene.
    Eğer hem normal ethernet kartı hemde wireless kartın varsa 2 farklı bağlantın var demektir ve ikisininde TCP/IP yapılandırmaları birbirinden farklıdır.
Toplam Hit: 2129 Toplam Mesaj: 5