folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wireless Hakkında Düşünceleriniz...

Wireless Hakkında Düşünceleriniz...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

Cafeye wireless kurma fikri aklıma geldi maliyet nedir werim nedir Öğrenmek İstiyorum 11 +1   toplam 12 pc war ... dükkan ortalama 30 metre kare  kullanımı el verişli olur mu daha dogrusu verim alınır mı ?

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek
    bence kablo daha iyidir yani wireless o kadar gelişmedi bir sorun çıksa mesela nasıl çözeceksin kabloya devam bence ha bir iki tane olsa neysede 10 11 pc biraz çok ama yinede sen bilirsin

işte öyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    çok güzel bir fikir vermişsin makinanın az olması wireles te yaşanacak arızaları gidermeni hızlandıracaktır bir kincisi bir sürü kablodan kurtulacaksın. sana tavsiyem asus un wireles modemini kullan bence çok iyi

Adsense Gelirli Siteler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

onun Sıkıntısıyla uğraşılmaz hoca...

Önüne müşteri yaslandı arkasına bilmem bişey oldu yok 14 mbitle bağlandı...

Akıl Karı iş değil anlayacağın...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anaconda
    anaconda's avatar
    Erkek
    Bence Hiç Düşünme Bile Benim Evimde Laptopta Kablosuz Olarak Giriyorum Normal Masa Üstümde Kabloyla Giriyorum Bence Kablo Daha İyi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Osiris
    Osiris's avatar
    Erkek
    Daha wireless kafe icin erken =D cok sorunlu ben evdde kullanıyom ebemi sikiyo kısaca...

Bana bakip her zaman gulumseyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Bence internet paylaşımı için problem yok ama yüksek bant genişliği isteyen online oyunlarda şişer, bugün alacağın standartlara uygun 802.11g standartındaki access point max 54 Mbps hızı destekler ama gerçekte bu hızla haberleşmen zor.Ayrıca etrafta parazit etkisi yapacak cihaz varsa hiç düşünme derim.

Fiyatlar ;

Access Point = 75 ile 150 $ + kdv (d-link, planet, asus tercihim)
    Wireless eth. card = 25 ile 70 $ (markaya göre fiyat değişir ama temelde bunda marka çok önemli değil)
    Extra frekans ı güçlendirmek istersen 15 dbi anten alabilirsin, onda tavsiyem D-Link tek geçerim ama biraz tuzlu.

Bence maliyeti yüksek ve kablonun servis kalitesini (QoS) bulamazsın. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsun
    efsun's avatar
    Erkek

Bilgileriniz için Teşekkür ederim...   Yaz'a doğru bir kez daha düşüneyim o zaman   şu anlık askıya alayım..

parazit derken neyi kastettiniz acaba onu açıklarmısınız ?

Her türlü piping işleriniz itina ile yapılır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Wireless (wi-fi) lerde parazit (= interference) veya jammer etkisi ;

Bugün kullanılan 802.11b ve 802.11g standartlarındaki wireless data iletişim cihazları public (ücretsiz ve halka açık olan) bant olan 2.47 Ghz ile 2.48 Ghz. aralığındaki frekansları kullanır.Bu frekanslar ücretsiz ve lisanslama gerektirmediği için; telsiz telefonlar, bluetooth cihazlar, wireless video sistemleri, alarm sistemleri, mikrodalga fırınlar, bebek telsizi.... gibi birçok cihazlarda aynı frekansı kullanır.Teoride hepsinin modulasyonu farklı olduğu halde yinede bazen birbirlerini etkilerler.
    Senin access point'in kullandığı frekansa 1 saniyeliğinede olsa başka bir cihazın meşgül etmesi senin iletişimi koparır ve paket kaybına yol açar.Her ne kadar bugün üretilen AP ler bu bu soruna karşı paket kaybını kotarsalarda, iletişim yavaşlayacaktır.

Benim deneme amaçlı yaptığım jammer devresi 2.47 ile 2.48 GHz arasında saniyede 57 milyon kanal tarıyarak (57 Mhz) white noise sinyalleri gönderiyor.Buda kasten wi-fi ağını sabote etmiş oluyor.Özellikle havaalanları, otel, seminer ve sergi salonlarında yani kısaca halka açık internet kullanılan yerlerde yaptığım denemelerde, beleş netçileri ve IT personelini cildirtmaya yetmiş ve sorunu bir türlü bulamamışlardır. Sanırım 9 voltluk pille çalışan, tükenmez kalem şeklinde anteni olan ve maliyeti 35 ytl yi geçmeyen dandik bir devrenin bunu yaptığını görseler binlerce dolar harcayarak yaptıkları wi-fi ağı üreticilerini naparlardı bilmiyorum.

Toplam Hit: 2066 Toplam Mesaj: 9