folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Wireless Kablodaki Sinyal Güçlendirici

Wireless Kablodaki Sinyal Güçlendirici

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar şimdi evimde bir wireless ethernetim var bunu dama antenle birlikte kurmam lazım ama kablo uzunluğu yaklaşık 20 metre buda bie wireless için müthiş bir sinyal kaybı belkide hiç sinyal kalmayacak ama şöle bir fikrim var dogru olurmu acaba.

Şimdi ethernet ile damdaki anten arasına yani kabloya kablodaki sinyalin kaybolmaması için,eskiden aliminyum teneke televizyon antenleri varken anten yükselticisi kullanırdık küçük bir kutu tepesinde kıvırmalı ayar düğmesi var,işte ondan bağlasam bu iki kablo arasına sinyal nasıl bir biçim alır acaba.Mantıklımı sizce... bence değil. :9:9:9(:

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek
    3g adaptörü al :P

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Dostum bende düsünmüstüm hala düşünüyom

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mx0TBT bunu yazdı:
    -----------------------------
    Dostum bende düsünmüstüm hala düşünüyom

Vallaa bende düşünüyorum ama işin içinden bir türlü çıkamıyorum cesaret edip denemiyorumda.düşün düşün b***tur işin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    eğer yanlış anlamadıysam bi antene ihtiyacın var. Japonların yaptığı (ilk onlar buldu) yagi anten var, eskiden tv sistemlerinde kullanılıyordu şimdi wireless sinyal alım ve gönderim işlerimlerde güçlendirici olarak kullanılıyor. bi ara rastlamıştım açık alanda 4 km ye kadar yayın yapabiliyor. piyasa da 250$ mış. Adamın biri projeye dökmüş, plastik boruyla ve bakırla yapmıştı, araştırırsan bulabilrisin.. light nickli yüksek mühendis yapıyordu, donanimhaber.com a bak yada o tarz sitelere

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    legion_of_doom bunu yazdı:
    eğer yanlış anlamadıysam bi antene ihtiyacın var. Japonların yaptığı (ilk onlar buldu) yagi anten var, eskiden tv sistemlerinde kullanılıyordu şimdi wireless sinyal alım ve gönderim işlerimlerde güçlendirici olarak kullanılıyor. bi ara rastlamıştım açık alanda 4 km ye kadar yayın yapabiliyor. piyasa da 250$ mış. Adamın biri projeye dökmüş, plastik boruyla ve bakırla yapmıştı, araştırırsan bulabilrisin.. light nickli yüksek mühendis yapıyordu, donanimhaber.com a bak yada o tarz sitelere
    Hacım yanlış anladın kablo ile anten arasındaki sinyal düşüşünden şikayetçiyimde sorun bunu halletmek Yinede sagol önerin için ama piyasada anten zibil gibi :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

:) açıkçası yine anlamadım tam olarak nerede kullanacağını, ama şöyle bişeyler diyeyim

access point kullanarak sinyali tekrar yükseltebilirsin, kablo için de kaliteli kablo kullanman işini görecektir

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    legion_of_doom bunu yazdı:

:) açıkçası yine anlamadım tam olarak nerede kullanacağını, ama şöyle bişeyler diyeyim

access point kullanarak sinyali tekrar yükseltebilirsin, kablo için de kaliteli kablo kullanman işini görecektir

Heheeheeee hacım sen de bir çeşitsin yaaahuu..Allahım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    "access point" olması lazım yanlış hatırlamıyorsam. ki arkadşa söylemiş.Ama bu daha çok network kablolamada güçlendirici olarak kullanılıyor.wireless olayında nasıl olur bilmiyorum.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 2101 Toplam Mesaj: 9