folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wireless Modem Sorunu(Yardım)

Wireless Modem Sorunu(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NPaX
    NPaX's avatar
    Erkek

malum öğrenci ewinde kalıorsan genelde türktelekomun werdiği modem i kullnıyoruz ama bu modemde ne war anlayamadım internetten rapid le weya torrente il ebir dosya indirirken eğer weri hızı 700 kb/sec gecerse ki İDM kullndığım için dewwamlı geciyor modem kendini resetliyor sebebini bir türlü anlayamadım daha önce böle bir sorunu yasayan warsa faaln yardım edebilrmi acaba :S

Legion_of_doom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Ne kadar alakalı olabilir bilemiyorum ama aklıma geldiği için soruyorum kullandığın programın bi özelliği olabilir mi bu? Rapid için otomatik reset atma durumu olabilir mi?

Normal download da sorun var mı?

Download hızına bağlı olarak modemin resetlenmesi pek mantıklı gelmiyor. Öte yandan diğer arkadaşlar gıcıklığına ara ara webarayüzü aracılığıyla reset atıyor olmasınlar :)

Solak Cerrah
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NPaX
    NPaX's avatar
    Erkek

söle aktarayım hocam sadece rapid de değil mesela diyelim ki facebook ta weya youtube de br wideo izliorsun İDM ile wideo yu indrmek istedin we wide o da yaklaşık 40 mb falan olsun 30-35 mb civarında kendiliğinden net gidior acaba rapid ile ilgilimi dedik weya İDM mi dedik ama torrent de de Hotfile Premium da da aynı sorun war kendini resetlio we indirme yapamıoz adam akıllı

bde aklımıza internet kablsu gelior acaba onda mı br sorun war dioruz cnku 8Mbit kullnıoz we daha önce böle bir sorun ile karsılaşmamıstık su an da 8Mbit we sınırsız ama bu seferde download hızı 700kb/sec i gectiğinde resetlio cözemedik bir türlüü :S

Legion_of_doom
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Hoca splitter ı iptal edip direk telefon hattından bağlamayı denediniz? Belki splitter da sıkıntı vardır?

Elektrik dalgalanmalarından kaynaklı olabilir, modem adaptörü için ek uzatma kablosu paralel bağlantılı bi cihaz varmı?

TTnet i arayıp hattınızı kontrol ettirin olmadı komşudan ödünç modemle deneyin. 

Aklıma başka birşey gelmiyor. Belki diğer müritler çözüm getirebilirler.

Solak Cerrah
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NPaX
    NPaX's avatar
    Erkek

splitter i değiştirdik ttnet i de defalarca aradık onlarda anlamadı br sebeb weya kaynak olacak bir neden bulamadılar br tek baska bir modem alıp denemek kaldı artık bakacağız hayırlısı :S

Legion_of_doom
Toplam Hit: 1014 Toplam Mesaj: 5