Wireless Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xmenac
    xmenac's avatar
    Erkek
     arkadaşlar bende bir laptop birde desktop pc var desktop pc ye air ties wireless li modem aldım hem ordan ethernet ile onu kullanıyodum hemde wireless ile laptop ı kullanıyordum laptopı servise yolladım geldiğinde böyle bir sorun dikkaitmi çekti wireless bağlantısı olmuyor her şeyi denedim olmadı bağlantıları listeliyodum ama bağlanmayı başaramıyodum driverını tekrar yükledim yine bişey değişmedi format attım yine olmadı sorun modemdendir dedim fakat başkalarının bağlantılarınada bağlanmıyor
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

1.notebook üzerinde wireless antenini kapatan bir tuş var.Yanlışla ona basmış ve notebook wireless özelliğini devre dışı bırakmış olabilirsin ama eğer kapatmışsan aktif ağlarıda listeleyemez.

2.Eğer wireless modem de sadece senin wireless bağlanabilmen için MAC Filter özellikliği devreye alınmışsa ve notebook wireless kartı değişmişse, wireless ağı listeleyebilirsin ama bağlanamazsın.Bunun için modemin ayarlarına gidip güvenlik bölümündeki MAC Filter özelliğini devre dışı bırak veya yeni wireless ethernet kartının MAC adresinide gir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Toplam Hit: 1702 Toplam Mesaj: 2