folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Wireless"Dan Anlayan Ark.Lar Lütfen İçeri

Wireless"Dan Anlayan Ark.Lar Lütfen İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    öncelikle herkese slmlar.. Ark.lar U.S. Robotics 54 Mbps USB Adapter Kullanıyorum modemimde Robotics fakat sürekli netten kopuyorum ( sinyal very good olmasına ramen ) sebep ne olabilir? Sinyali dahada mı güçlendirmek lazım lazımsa nasıl yardım edebilecek ark.lara şimdiden teşekkürler..

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mistik
    Mistik's avatar
    Erkek

bende Robotisc modem kullanıyorum ve herhangibi sorun olduğunda Teknik desteğini arıyorum ve hemen yardımcı oluyorlar Benim yaşadığım bi sorunu anlatayım hat kopması ile ilgili evde telsiz telefon var telsiz telefonla görüşme yaptığım zaman adsl bağlantım kopuyordu telsiz telefonların bazıları Adsl hattını kesiyor aklında bulunsun.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

arada duvarlar varsa ve modem ile senin dongle arasinda insanlar gectikce baglanti gider gelir. modem i guclendirmek icin veya dongle i guclendirmek icin kendin anten yapabilirsin.

wireless anten diye arattirirsan milyonlaca site bulabilirsin.

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=wireless+anten&btnG=Google%27da+Ara&meta=

gibi 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek
    Öncelikle Şunu Belirteyim Wireless Kullanmış Biri Olarak Kullandığın Yerde Radyo Dalgası Yayan Cihazlar Varmı Örnek Veriyorum Telsiz Telefon Gibi ? Bunlar Modemin Sinyalini Karıştırır Yada Sinyalin Gelmemesini Sağlar Bu Konuyla İlgili Modemin Kitapçığını İncelersen Neler Yapabiliceğini Anlatır..Ayrıca Modem Paylaşıma Açıksa Modeme Şifre Koy Aksi Halde Sinyal Very Good Olmasına Karşın Bağlantıya Çok Yüklenildiği İçin Bağlantı Gider.Ve Ayrıca Sinyal Very Good Görünüyorsa Mesafe Arttırıcı Gibi Bişey Koymana Gerek Yok..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Samast07
    Samast07's avatar
    Erkek

abim robotics teknik destekte :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Samast07 bunu yazdı:
    -----------------------------

abim robotics teknik destekte :)

-----------------------------

ilginç bi çözüm yöntemi olmuş :D 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Yardımlar için herkese teşekkürler öncelikle.. Modemde Mac Filter + Şifre kullanıyorum dolayısıyla kendimden başkasının kullanabileceğine pek olanak vermiyorum ama şunu da belirteyim laptoptan aynı Usb Kit ile bağlandığımda hiç bir sorun yaşamıyorum burdan yola çıkarak pc ile ilgili bir sorun olabilir mi bu ?

since 2005 // tbt
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoja,o kopup bağlanmalar, 64bitten kaynaklanan bişiimiş gibi geliyo bana, niden die sorcan intel ve amd'de denedim, intelde canavar gibi çalışan usr5423, amdde kafasına göre kopup tekrar bağlanıyor.

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
Toplam Hit: 1452 Toplam Mesaj: 8