folder Tahribat.com Forumları
linefolder Web sitesi Güvenliği, DOS - DDOS Saldırıları...
linefolder Wordpress Sitemde Checkandgo.İnfo Yönlendirmesi

Wordpress Sitemde Checkandgo.İnfo Yönlendirmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bro
    bro's avatar
    Erkek

Merhaba. Daha önceden eval virüsü başıma bela olmuştu. Burada konu açmıştım. Sağolsun bir arkadaş yardımcı olmuştu. Onun da önerileri doğrultusunda şifrelerimi değiştirmiştim. Temam eski olduğu için temaya kendini enjekte ettiğini söylemişti. Temamı değiştirdim vs.

Sitem gayet güzel çalışıyordu temizlik işlemi yaptıktan sonra. Uzun süredir stabil gidiyordum. Dün fark ettim. Konu linklerine tıklayınca "https://checkandgo.info/?p=geytkmrwgi5gi3bpg42te" sitesine yönlendiriyor. Önceden 1-2 tıklamadan sonra konuya giriyordu. Artık hiç konulara bile girmiyor. Sürekli bu adrese yönlendiriyor. İnternette araştırdığım kadarıyla bu sitenin pop up bildirimlerine karşı çözümler sunulmuş. Websitesine bulaşan hiç olmamış. Bu konuda yardımcı olabilecek olan var mı site bilgilerimi versem?

bro tarafından 09/Nis/20 16:58 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

tek tek hem temanın hem de eklentilerinin dosyalarına bakılması lazım tavsiyem kullandığın eklentileri öncelikle orjinal olarak yeniden kur, wordpress dosyalarını değiştir yeniden kur ardından tema dosyalarını kontrol et uzun iş kısa olsaydı yardım etmek isterdim ancak zaman sorunum var. Takıldığın yerleri buradan yazarsan cevaplandırmaya gayret ederim.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

mysql içerisinde o adresi bi kontrol et komple sqlde ara o uzantı varsa onları sil değiştir. genelde sliderlarda oluyor.

https://tr.wordpress.org/plugins/gotmls/

cybermole tarafından 09/Nis/20 19:08 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

sitenin adresini yazarsan nereye referrer url çıkmış bakalım hocam

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bro
    bro's avatar
    Erkek

Hosting firmasına söyleyerek sitemi sıfırladım. Wordpress'i kendi sitesinden indirerek tekrar kurdum. Eklentileri orijinal olarak indirerek tekrar kurdum. Temayı orijinalinden tekrar kurdum. DB yedeğini tekrar yükledim. Buraya kadar sıkıntı yoktu. Eklentileri aktif hale getirdikten sonra sıkıntı tekrar başladı. Hangi eklentinin bunu yaptığını buldum: Rank Math SEO. Bunu aktif hale getirince oluyordu.

Bu arada checkandgo.info sitesini db'de arayınca bulamıyordum. Normalde firefox kullanıyorum. Siteme google chrome'dan girmeye başladım. Sitemdeki herhangi bir konuya girmeye çalışınca mcafee webadvisor ischeck.xyz sitesi için alarm veriyordu. Bu siteyi db'de arayınca buldum.

Şimdi ben bunu nasıl sileceğim db'den? Yanlış birşey yapıp db'yi bozmak istemiyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    bro bunu yazdı

Hosting firmasına söyleyerek sitemi sıfırladım. Wordpress'i kendi sitesinden indirerek tekrar kurdum. Eklentileri orijinal olarak indirerek tekrar kurdum. Temayı orijinalinden tekrar kurdum. DB yedeğini tekrar yükledim. Buraya kadar sıkıntı yoktu. Eklentileri aktif hale getirdikten sonra sıkıntı tekrar başladı. Hangi eklentinin bunu yaptığını buldum: Rank Math SEO. Bunu aktif hale getirince oluyordu.

Bu arada checkandgo.info sitesini db'de arayınca bulamıyordum. Normalde firefox kullanıyorum. Siteme google chrome'dan girmeye başladım. Sitemdeki herhangi bir konuya girmeye çalışınca mcafee webadvisor ischeck.xyz sitesi için alarm veriyordu. Bu siteyi db'de arayınca buldum.

Şimdi ben bunu nasıl sileceğim db'den? Yanlış birşey yapıp db'yi bozmak istemiyorum.

hocam bilgileri pmlermisin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bro
    bro's avatar
    Erkek

Ek önerisi olan var mı? Bu satırları silmem durumunda site cortlar mı?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

hocam sql yedeği al sonra bu satırları sil site çökerse yine eski sql yi yüklersin

www.tekno50.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek
    bro bunu yazdı

Ek önerisi olan var mı? Bu satırları silmem durumunda site cortlar mı?

hocam son durum nedir siten açılıyor mu

www.tekno50.com
Toplam Hit: 9953 Toplam Mesaj: 9
wordpress checkandgo.info eval