folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Wordpress Tema Kurulumunda Kod Hatası

Wordpress Tema Kurulumunda Kod Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar selam. Wordpress Türkçe Son sürümü localhostta wampserver yardımıyla kurdum. Bir tane tema yüklemek istiyorum ancak ilk defa tema yüklerken şöyle bir hata ile karşılaştım;

Yukarıdaki turuncu uyarıda bahsettiği iki php dosyası ve bahsettiği satırlarda aşağıdaki resimlerde. 
    Şu shortcodes.php 157.satır demek istio galiba;

Şu resimde de functions.php dosyası 361.satırın görüntüsü var. 

Şimdi problem tam olarak nedir ne yapmam gerekir. Not : Temayı tema klasörüne attıktan sonra, wordpress yönetim panelindeki temalara girince tema görüntüleniyo ancak aktifleştirmek istediğimde alıyorum bu hatayı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Hata kaynağı büyük ihtimallde fonksiyon isminden kaynaklanıyor. Worpdpress e ait bir fonksiyon ismini tema içerisinde kullanmış. 

functions.php dosyası içerisindeki has_shortcode() fonksiyonunun adını değiştirmen gerekli. Yalnız burda değiştirmen yeterli değil temanda has_shortcode() fonksiyonunun kullanıldığı bütün dosyaları değiştirmen gereklidir. 

Bunun için notepad++ ile temadaki bütün dosyaları aç. has_shortcode() yazan bütün fonksiyonların ismini değiştir. Mesela has_shortcode_a() gibi bir değer yapabilirsin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rhodostethia
    rhodostethia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    shock56 bunu yazdı

Hata kaynağı büyük ihtimallde fonksiyon isminden kaynaklanıyor. Worpdpress e ait bir fonksiyon ismini tema içerisinde kullanmış. 

functions.php dosyası içerisindeki has_shortcode() fonksiyonunun adını değiştirmen gerekli. Yalnız burda değiştirmen yeterli değil temanda has_shortcode() fonksiyonunun kullanıldığı bütün dosyaları değiştirmen gereklidir. 

Bunun için notepad++ ile temadaki bütün dosyaları aç. has_shortcode() yazan bütün fonksiyonların ismini değiştir. Mesela has_shortcode_a() gibi bir değer yapabilirsin. 

hoca ancak girebildim nete tesekkürler denicem hemen sonucu yazarım burdan

Toplam Hit: 775 Toplam Mesaj: 3