folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Wordpress Woocommerce Product Type Db De Nerede Tutuyor

Wordpress Woocommerce Product Type Db De Nerede Tutuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

wordpress woocommerce ürün eklerken ürün tipi alanına basit ürün varyasyonlu ürün şeklinde belirtebiliyoruz
    ben ürünleri kendi yazdığım bir programla ekliyorum ama ne yaptıysam şu ürünü varyasyonlu yapamadım veritabanında hangi alana ne atıyor bulamadım manuel eklediğim ürünle programla atığımı karşılaştırıyorum hiç bir fark yok gibi görünüyor daha önce bu tür bir çalışma yapan yada ciğerini bilirim ben bunun şu tabloya şu değeri atacaksın diyen müridlerin yorumunu bekliyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Oradaki textboxlardan herhangi birisine benzersiz bir değer girip, veritabanındaki tüm tablolarda o değeri aratsan hocam? 

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

wp_posts içine varyant eklenecek. post_type = product_variation olarak. post_parent değerine ise varyantın bağlı olduğu ürün id gelecek.

daha sonra birde wp_postsmeta içine kayıt yapılacak. post_id değerine asıl ürün id değeri atanıp _product_attributes meta_key değeride aşağıdaki gibi olacak

a:1:{s:4:"renk";a:6:{s:4:"name";s:4:"Renk";s:5:"value";s:9:"A | B | C";s:8:"position";i:0;s:10:"is_visible";i:1;s:12:"is_variation";i:1;s:11:"is_taxonomy";i:0;}}

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    Th3Ultra bunu yazdı

Oradaki textboxlardan herhangi birisine benzersiz bir değer girip, veritabanındaki tüm tablolarda o değeri aratsan hocam? 

navicat ile aratım malesef beyhude

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

wp_posts içine varyant eklenecek. post_type = product_variation olarak. post_parent değerine ise varyantın bağlı olduğu ürün id gelecek.

daha sonra birde wp_postsmeta içine kayıt yapılacak. post_id değerine asıl ürün id değeri atanıp _product_attributes meta_key değeride aşağıdaki gibi olacak

a:1:{s:4:"renk";a:6:{s:4:"name";s:4:"Renk";s:5:"value";s:9:"A | B | C";s:8:"position";i:0;s:10:"is_visible";i:1;s:12:"is_variation";i:1;s:11:"is_taxonomy";i:0;}}

hocam bu dediklerinin hepsini yaptım en çok şüphelendiğim kısmı var olan bir üründekinin aynı attributes ile denedim yine yemedi
    PostMetaSave(Post_Id,'_product_attributes','a:1:{s:8:"pa_beden";a:6:{s:4:"name";s:8:"pa_beden";s:5:"value";s:0:"";s:8:"position";i:1;s:10:"is_visible";i:0;s:12:"is_variation";i:1;s:11:"is_taxonomy";i:1;}}');
    şeklinde de aktarıyorum ayrıca
    AddtoCategory(Post_Id,GetSizeId(NewSizes.Strings[i-1])); ile wp_term_relationships tablosuna da ekliyorum wordpress ten ürünün içerisine girdiğimde her şey mükemmel geliyor sadece ürün tipi basit ürün gelmesi seçeneklerin görünmemesine sebep oluyor manuel basit ürün yazan yeri varyasyonlu yapınca her şey süper en son php kodlarını kurcalayacam sanki hiçte anlamıyorum ama :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

ilk ürünü oluştururken product_type simple bırakıyorsun gibi variable olması lazım değerin

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

ilk ürünü oluştururken product_type simple bırakıyorsun gibi variable olması lazım değerin

simple olarak hiç bir yere veri aktarmıyorum hata tüm veritabanında simple aradım öyle bir değer yok wp_post a ana ürünü product seçenekleri de product_variable olarak aktarıyorum burası ile de alakalı değil bir db izleme programı v.s bakıp deneyeceğim artık

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

sorunu buldum wp_term_relationships e yanlış değeri atıyormuşum kafa bulanınca :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

ana ürün post_type = product

varyantlar post_type = product_variation olmalı *variable değil 

woocommerce güncel olsun, o uğraştığın ürün buga girmişte olabilir arada oluyor woo da temiz gir product ile denemektede fayda var

yapamamış olursan gece bakabiliriz

edit: geçmiş olsun çözülmesi güzel )

yunusemre tarafından 25/Eyl/17 20:08 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı

ana ürün post_type = product

varyantlar post_type = product_variation olmalı *variable değil 

woocommerce güncel olsun, o uğraştığın ürün buga girmişte olabilir arada oluyor woo da temiz gir product ile denemektede fayda var

yapamamış olursan gece bakabiliriz

edit: geçmiş olsun çözülmesi güzel )

variable ına da variationu nada taaaa ne diyeyim  :)
    wordpreste her beden için bir sayfa açmak her bir ürün sayfası için 40-50 arası wp_postmeta girmek her bir resme sayfa açmak 2-3 postmeta girmek galeri için aynı zıkım opencart yerine wowcomerce neden tercih ediyorlar anlamış değilim.

Toplam Hit: 899 Toplam Mesaj: 10
wordpress woocommerce product