folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Wordpress'te Şu Arama Kutusu Yerine Wp'nin Normal Arama Kutusu

Wordpress'te Şu Arama Kutusu Yerine Wp'nin Normal Arama Kutusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek

merhabalar, bir temamız var; temada çift dil eklentisi (polylang) yüzünden kendi arama alanını kullanamıyoruz.

https://prnt.sc/lPOObJ50hdtq (kendi arama alanı)

sebebi ise 2. dildeyken 1. dilde arama yapıyor ve site ilk dile geçiyor link olarak.

-

wordpress'in kendi arama kutusunu bileşenlerden ekledim ingilizcedeyken oradan arama yaptım ve sorunsuz çalıştı. şimdi sorum şu şekilde: wordpress'in kendi arama kutusunu şu açılan kutuya ekleyebilir miyiz? yardım edebilecek var mı discord'dan vs.?

-

(ek olarak functions.php'den bu kısımla alakalı bir yer buldum link yapısı klasik wp get_home_url değilmiş onu öyle yaptım fakat onda da xxx.com/en/homepage/arama? olarak arattığı için çalışmadı.  onu da xxx.com/en/arama? olarak güncelleyemedim onu da yapabiliriz eğer daha kolay bu şekilde derseniz)

biraz zor durumda kaldım tema yapımcısı kendi get'lerini yaptığı için maalesef. yardım edebilecek olursa çok sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Wordpress' in normal arama kutusunu temaya şu kod ile ekleriz. 

Arama formunu 2 şekilde değiştirebilirsin. 

1. Yöntem

Bu fonkisyonun içerisinde get_search_form adında bir filtre var. Bu filtre ile arama formunu değiştirebilirsin. Örneğin

function custom_search_form( $form ) {
          $form = '<form role="search" method="get" id="searchform" class="searchform" action="' . home_url( '/' ) . '" >
            <div class="custom-form"><label class="screen-reader-text" for="s">' . __( 'Search:' ) . '</label>
            <input type="text" value="' . get_search_query() . '" name="s" id="s" />
            <input type="submit" id="searchsubmit" value="'. esc_attr__( 'Search' ) .'" />
          </div>
          </form>';

return $form;
        }
        add_filter( 'get_search_form', 'custom_search_form', 40 );

Bu kodları temanın function.php dosyası içine atmalısın. Buradaki html kodlarını değiştirerek wordpress in varsayılan arama formunu değiştirebiliriz. 

2. Yöntem

Tema klasörünün içerisine searchform.php dosyası oluştur. Arama formunun kodlarını searchform.php dosyası içerisine yapıştır. Aşağıda örnek bir search form yapısı var. 

<?php
    /* Custom search form */
    ?>
    <form role="search" method="get" id="search-form" action="<?php echo esc_url( home_url( '/' ) ); ?>" class="input-group mb-3">
    <div class="input-group">
    <input type="search" class="form-control border-0" placeholder="Search" aria-label="search nico" name="s" id="search-input" value="<?php echo esc_attr( get_search_query() ); ?>">
    <div class="input-group-append">
    <span class="input-group-append p-0">
    <i class="fas fa-search text-muted"></i>
    </span>
    </div>
    </div>
    </form>

Detaylı bilgi için buraya bakabilirsin: https://nicolaslule.com/how-to-customize-the-search-form-in-wordpress/

shock56 tarafından 09/Oca/23 20:50 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    shock56 bunu yazdı

Wordpress' in normal arama kutusunu temaya şu kod ile ekleriz. 

Arama formunu 2 şekilde değiştirebilirsin. 

1. Yöntem

Bu fonkisyonun içerisinde get_search_form adında bir filtre var. Bu filtre ile arama formunu değiştirebilirsin. Örneğin

function custom_search_form( $form ) {
          $form = '
    < id="search" class="search" role="search" =""'</span" method="get">. home_url( '/' ) . '" >
    . __( 'Search:' ) . ' < ="text" value=""'</span" /> . get_search_query() . '" name="s" id="s" /> < id="searchsubmit" ="submit" value=""'</span" />. esc_attr__( 'Search' ) .'" />
    '; return $form; } add_filter( 'get_search_form', 'custom_search_form', 40 );

Bu kodları temanın function.php dosyası içine atmalısın. Buradaki html kodlarını değiştirerek wordpress in varsayılan arama formunu değiştirebiliriz. 

2. Yöntem

Tema klasörünün içerisine searchform.php dosyası oluştur. Arama formunun kodlarını searchform.php dosyası içerisine yapıştır. Aşağıda örnek bir search form yapısı var. 

/* Custom search form */
    ?>

< id="search-" class="-group mb-3" role="search" ="<?php esc_ home_ '/' ; ?>" method="get">

< id="search-" class="-control border-0" name="s" ="search" value="<?php esc_attr get_search_query ; ?>" placeholder="Search" aria-label="search nico" />

Detaylı bilgi için buraya bakabilirsin: https://nicolaslule.com/how-to-customize-the-search-form-in-wordpress/

Çok teşekkür ederim, arama sorununu Polylang'ın link yapısını /en/homepage olmaktan /en/ olarak değiştirince düzeldi. Geri kalanı get_home_url ile düzelttim fonksiyondaki. Baya bi rahatladım çok teşekkür ederim.

Toplam Hit: 866 Toplam Mesaj: 3
wordpress arama kutusu search