folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Wpa Şifresi Kırmak İçin Wordlist Tavsiyeleri

Wpa Şifresi Kırmak İçin Wordlist Tavsiyeleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar müridlerin fikirlerine ihtiyacım var:)

interneti sadece msn ve haber okumak için kullanıyorum son zamanlar her ay fatura ödemekten bıktım en sonunda işime yarayacak bir wirelees yakaladım.

Bu bağlantı wpa ile şifrelenmiş, handshake yakaladım işin kolay kısmı bitti.Bunu kırmam gerekiyor fakat piyasadaki wordlistler faydalı olmuyor bir kaçını denedim.

Ben de kendime özel türkçe bir wordlist yapmaya karar verdim.Siz ve ya biz türkler : ) wireless şifresi için genelde ne tür kombinasyonlar kullanıyoruz?

İşte tam burda önerilere ihtiyacım var.Elinizdeki mevcut sağlam wordlistleri de paylaşırsanız memnun olurum hem geliştirip daha işe yarar hale getiririz.

Wordlist ile kırma işlemini yaparken "aircrack-ng -w isimlertelefon.txt handshake.cap"  komutunu kullanıyorum daha hızlı ve ya yararlı olması için farklı bir parametre kullanmam gerekiyormu.

Bildiğim kadarıyla bir wpa şifresi en az 8 karakterli olabiliyor.Bilen arkadaşlara bazı sorularım var.

Donanım aircrack dos ortamında 550 kb/sn hızla kırmaya çalışıyor bu yeterlimidir daha iyi bir bilgisayarda mı denemeliyim?

8 Haneli sadece rakamlardan oluşan wordlistin boyutu ne kadar olur bu hızda kaç saate/güne kırabilirim.

9 Haneli sadece rakamlardan oluşan wordlistin boyutu ne kadar olur bu hızda kaç saate/güne kırabilirim.

10 Haneli sadece rakamlardan oluşan wordlistin boyutu ne kadar olur bu hızda kaç saate/güne kırabilirim.

Bu konularda bilgisi olan arkadaşların tahmin ve önerilerini bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

zor iş.  çılgın Türklerin wpa şifrelerini bulmak öyle kolay değil :)  madem wireless kartın destekliyo normal paket toplayarak wep kır derim. wpa çekilir dert değil şu an için

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

zor ve ya kolay bir gün ve ya bir ay farketmez bu şifre kırılacak o yüzden şiddetle yeni fikirler bekliyorum:)

ad-DoğumYılı   ahmet1988

Ad-Takim Kuruluş Tarihi   ahmet1905

Doğum yıl-Doğum yıl  19881988  gibi  farklı önerileri bekliyorum ve ya daha önceden oluşturulmuş elinizde olan wordlistler..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

ya dedigin daha cok mesela ahmet123456 sinop57? falan die seyler kullanılıo ama bu modemler artık sifreleri kendi koyuyo mesela WSaQz123!?AD die sifreler üretio modemler falan ek olarak Linux Bactrack 4 cıktı artık onla baya bir seyler başabilirsin aslında...

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

hoca wordlist yapan programlar oluyor sen sadece seçiyorsun mesela büyük harf küçük harf sayılar özel karakterler gibi bunlarla oluşabilecek tüm kombinasyonları kendisi yapıyor ama yanlış hatırlamıyorsam hepsini seçersen 30 gb lık bir txt yapıyordu :D ama programı bulamadım :S elimde vardı bir tane

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

@the_behulder

Backtrack  kullanıyorum zaten bir işim kalmadı backtrack ile sıra elimdeki datayı kırmak burda backtrackin yapacağı birşey yok iş sağlam bir wordlist bu da sağlam bir kafa ile oluyor :) Dediğin gibi modemlerin otomatik şifre üretmesini araştırdım benim kırmak istediğim modem speedstream ve incelediğimde sadece  Wep bağlantısında otomatik şifre üretme seçeneği var wpa da el ile şifre atamak zorunda.

@sunny2003

Bende de wordlist oluşturucu bir çok program var sağol, programa şimdilik gerek yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackworm
    hackworm's avatar
    Erkek

linuxla kur gerek yok bunlara

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

@hackworm Ubuntu 9.10 karmic kullanıcısıyım backtrack kullandım aircrack kullanıyorum neye linux kurayım neye gerek yok anlamadım :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

yokmu onca sorduğum sorudan sadece birini cevaplayacak mürid ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Avukat
    haybeci
    haybeci's avatar
    Erkek

wireless şifresi kırılacaksa yardımcı oluruz; rebelist@mail.ru

Dünyada kendi işkence örneklerini sergilememiş ulus ve dönem hemen hemen hiç olmamıştır. Ancak ne insanlar değişmişlerdir ne de olaylar ve sonuçları.
Toplam Hit: 7450 Toplam Mesaj: 10