folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Xiaomi Bootloader Süresini Yarıya Düşürme Yöntemi [Test Edildi, Onaylandı]

Xiaomi Bootloader Süresini Yarıya Düşürme Yöntemi [Test Edildi, Onaylandı]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi beyciğim Apple'ın hem tasarımlarını hemde vizyonunu taklit ederken gıcıklıklarını taklit etmiş. Telefonlarına Global rom yükleyebilmek için bootloader kilidini açmanız gerek. Bu kilit ters yöntemlerle hiç bir şekilde kırılamıyor. Cihazı Çin romunda kullanmak zorunda kalıyorsunuz.

Çin romunda gereksiz tonla Çine özel uygulama var ve bildirimler sıkıntılı. Mesala Whatsapp'tan birisi yazmış Whatsapp'ı açmadan bildirimin var diye uyarmıyor. Ayrıca Türkçe dil desteği olmadığından özellikle bankacılık uygulamaları sıkıntılı. İngilizce açılıyor çoğu uygulama.

Neyse efendim bu Xiaomi faşosu önceleri 72 saatken sırasıyla 360 saat ve en sonunda 720 saaat yani 1 ay bekleme süresi yaptı bootloader açma süresini. Yani başvuru yapıyorsunuz bekliyorsunuz ve 30. gün akrep ile yelkovan üst üste gelince size SMS geliyor açıldı diye. Sizde bilgisayardan MiFlash isimli Xiaomi uygulamasıyla telefonun içindeki her şey silip kilidini açıyorsunuz. 

Banada 1 ay bekle dedi. Bende mesele yapıp tüm interneti araştırdım. En sonunda Vietnam menşeili bir forumda MiFlash'ın 2.3.803.10 sürümüyle kilidi açmak isteyince ya hemen açtığını yada süreyi yarıya düşürdüğünü okudum Google Translate ile. Denedim ve oldu sizlerlede paylaşmak istedim.

Ek olarak https://mi-globe.com/rom-builder/?cat=mi sitesinden isteğe göre karışık kuruyemiş yaptırır gibi Global rom hazırlatabiliyorsunuz.

Not : Magisk uygulamasıyla root yapmaya kalkmayın özellikle yeni çıkan Xiaomilerde bootloopa düşürüyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Mi 6 var root yapmak istiyorum bunun için döküman video vs varsa paylaşırmısın 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Ya allah belasini versin bu kopeklerin bi root atmak icin 40 takla attiriyolar ben cok ugrastim zamaninda ama yapamadim mi 6 yi bundan sonra telefon alirken root yapmak ne kadar kolay ona bakicam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CISSP bunu yazdı

Mi 6 var root yapmak istiyorum bunun için döküman video vs varsa paylaşırmısın 

Bu forumdan faydalanabilirsin : https://forum.miuiturkiye.net/forum/xiaomi-mi6.284/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

bu xiaomi zaten google'ın GPL lisans kurallarına uymadığı için ABD ye felan resmi mağaza ile giremiyordu. 

Adamlar sikine takmıyor kimseyi :D

Almanya Fatihi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aman brick yapmayın telefonu dikkat

ben 15 gün bekledim bootlader için

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Mi5s Unlocked :)) 

Come On Cj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

Brick olsa bile Çin romunun tgz halini flaşlayınca açılıyor cihaz. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Çin romunda istediğiniz uygulamalara bildirim ve arkaplanda açık kalma izni verebiliyordunuz, düzeltme olarak yazayım dedim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı

Brick olsa bile Çin romunun tgz halini flaşlayınca açılıyor cihaz. 

Eyvallah abi öğrendiğim iyi oldu

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
Toplam Hit: 1063 Toplam Mesaj: 10
xiaomi