folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Xiaomi Mi A2 Lite Ekranında Çizgiler Çıkması

Xiaomi Mi A2 Lite Ekranında Çizgiler Çıkması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

Herkese Selamlar,

2018 Kasım ayında delta garantili olarak aldığım Xiaomi Mi A2 Lite 32 GB cihazın ekranında sıkıntı yaşıyorum.

Geçtiğimiz günlerde telefonu cebimden çıkardığımda ekranında dikine çizgiler oluştuğunu fark ettim. Olay öncesinde herhangi bir darbeye titreşime maruz kalmadı, dışarda olduğum için ısınmıştır belki ama öyle muazzam bir sıcaklıkta değildi cihaz.

Telefonu yeniden başlattım kapattım bekledim soğuttum vs. düzelmedi. Ekranda çizgiler sürekli bulunmuyor, ekranı ilk açtığımda normal, 3-5 sn. sonra çizgiler çıkıyor. Ekranı kapatıp açıyorum, yine ilk anda normal, 3-5sn sonra çizgiler çıkıyor. Ekrandaki renk durumuna göre çizgi tipi sayısı vs değişiyor ya da ekran komple beyazlıyor (bkz. Foto 3-4)

Müritlerden sezeruludag "telefonda temassızlık olabilir, sağına soluna bastır/sıkıştır" dedi. ekranın sol alt tarafına bastırınca çizgiler bir anda gitti ama 10dk sonra tekrar belirginleşti. Telefonun her yerini sıkıştırdım ama bir daha düzelmedi.

Delta servisten bir hanımefendi ile telefonda görüşüp yaşadığım problemi anlattım, hemen yapılabilecek bir şeyse 2-3 saat içinde yaparız, cihazın kalması gerekiyorsa 7-13 iş günü içinde tamir ediyor şeklinde bilgi verdi. Delta servis'in güncel müşeri memnuniyetine baktım, hemen hemen kimse memnun değil. Cihaz geç geliyor, sağlam cihaz bozuk geliyor, garanti kapsamında olacak işlere kullanıcı hatası deniyor vs. Açıkcası cihazı oraya göndermeye de gönlüm razı değil.

benzer bir problem yaşayan, sorunun çözümünü bilen var mı?

-

Saygılarımla,
    Syspionic

ekran ilk açıldığındaki görüntü normal:

3-5 sn sonra arka plan beyaz olduğu için komple beyazlıyor ekran

SyspioniC tarafından 24/Tem/19 12:43 tarihinde düzenlenmiştir

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

üstad,

şu forumu girip kayıt ol: https://forum.miuiturkiye.net/
    orda delta servisin bir kaç hesabı var, konuyu aç, onları etiketle, onlar geri dönüş yapar

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun moruk, durum kötüye gitmiş gibi :S senin tel lcd ekran mıydı mkyb bu durumu şu konuda belirtmiş 

https://www.tahribat.com/forum/xiaomi-note-6-pro-464-241947/2

طדṮ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Benim telefon(farklı marka) düştükten sonra başlamıştı bu görüntüye. Ekranda sıkışma sonucu ezilme ve kırılma olabilir, en iyi ihtimal de flex soket yuvasından çıkmış olabilir.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Ekran içten çatlamış gibi görünüyor benim ipad yamulunca olmuştu yakında hiç görüntü kalmayacak hemen tamir ettir.

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kullanıcı hatası. Cihaz darbe almış. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

arkadaşlar görüş ve önerileriniz için teşekkürler.

mkyb bunu yazdı

Kullanıcı hatası. Cihaz darbe almış. 

ekranın komple değişmesi mi gerekiyor?

istanbulda güvenilir bir servis bilen var mı ?

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

250 liraya yan sanayisini takıyorlar. Sen servisten bir fiyat al ona göre hareket edersin.

Aliexpress'te sadece ekranı 100 lira. Ama çerçeveyide değişeyim dersen 130 lira. Çerçevede darbe yoksa sadece ekranı değiştir yeter. YouTube videolarına bi bak istersen gözün kesiyorsa elin becerikliyse kendin sipariş ver yap derim evde.

https://www.youtube.com/watch?v=tEvNIgaKyFc

Ayrıca kılıftan çıkarıp telefonu masaya koyup düz zeminde bak bakalım kasada yamulma var mı ? Xiaomilerin kronik sorunudur cepte yamulma. Kasaları dandik olduğundan en ufak zorlamada esniyor.

Hatta kasa diye bir şey yok. Arka kapak incecik aliminyum. Telefonun anakartını falan direk ekrana montelemişler.

mkyb tarafından 24/Tem/19 19:30 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.