Xiaomi Powerbank 16000 Mah Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu özellik tüm orijinal Xiaomilerde var. Amaç aynı anda hem telefonu hemde powerbankı şarj edip zamandan kazanmak. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı

bende de mi powerbank var hatırladığım kadarıyla şarj olurken şarj ediyor fakat etmesede olur neticede powerbankı kullanma amacım dısarıda ya da seyehat halindeyken yanımda taşımam. + bence hem kendisini hem cihazı sarj etmesi powerbankın ömrünü tüketir neticede lityum iyon pil kullanıyor

Düşüncene kesinlikle katılmakla beraber, beni asıl rahatsız eden durum ürünün sahte olması.

Bu yüzden iade işlemlerini başlattım.

Cevabın için teşekkür ederim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    Diathorus bunu yazdı

Sevgili müritler,

İlginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Youtube ve internet üzerinden yaptığım araştırmalara göre bu cihazın pass through yani benim bahsettiğim aynı anda hem şarj edip şarj olabilme özelliği var.

Ama maalesef benim üründe böyle bir özellik yok.

İlk postumda ürünün orjinalliğini doğruladım demiştim. Doğrulama sayfasında 319 kez bu kod kullanıldı yazıyordu. Halbuki bu kodun unique yani benzersiz olması gerekiyormuş. Buda ürünün orjinal olmadığını gösteriyor.

Sonuç olarak, ürünü yarın iade edeceğim. Bir daha da hepsiburada üzerinden alış veriş yaptığımda başka satıcılardan değil direk hepsiburadadan alacağım.

Aynen öyle, çok fazla var bu üründen piyasada halbuki uygun fiyatlı bir ürün ama hala suyunu çıkartmak için çakmasını yapıyorlar.

Bekleyebilirim dersen banggood ve gearbest sitelerinden alabilirsin. Bu siteler sayesinde geçen yazpatlamıştı zaten ürün. Ve % 100 orijinal gönül rahatlığı ile alabilirsin.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

@heza

Dostum banggood.com neresi? Çin' den mi geliyor gönderimler?

Eğer Çin ise gümrükte problem olur mu?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    Diathorus bunu yazdı

@heza

Dostum banggood.com neresi? Çin' den mi geliyor gönderimler?

Eğer Çin ise gümrükte problem olur mu?

Çin den geliyor ama sıkıntı olmuyor. Yani tek seferde bi tane getirirsen olmaz. Daha fazlasını denemedim powerbank te. Geçen yaz 10.400 luk olanlari kampanya falan derken 10 11 dolara satılıyordu. Ve aklının alamayacağı kadar çok kişi aldı bu üründen. İnternet yıkıldı desem yeridir. 11 dolara alıp 50 ye 60 a satanlar ile doldu piyasa sonra malum cakmalari çıktı.

Üst sınır değişti mi bilmem ama 75 veya 80 dolar olması lazım.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek

edit

HeyQirs tarafından 29/Haz/16 18:02 tarihinde düzenlenmiştir

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

http://powerbanky.com/wp-content/uploads/2016/06/Power-Button-Test-Fake-Vs-Genuine-Test-for-Xiaomi-Mi-Power-Bank.jpg

https://store.donanimhaber.com/3f/9b/8b/3f9b8bf477243ddbbac5b07ef7f948d3.jpg

seninki hangisine benziyor ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    21li bunu yazdı

bende de mi powerbank var hatırladığım kadarıyla şarj olurken şarj ediyor fakat etmesede olur neticede powerbankı kullanma amacım dısarıda ya da seyehat halindeyken yanımda taşımam. + bence hem kendisini hem cihazı sarj etmesi powerbankın ömrünü tüketir neticede lityum iyon pil kullanıyor

Xiaomi nin şarj aleti yok o yüzden telefonun şarj aletiyle şarj ederim ben seyahat geceleri. Ama aynı gece telefonuda şarj etmek istediğim için ikisini birbirine bağlar powerbankıda pirize bağlarım. Telefonun şarjı dolunca telefonu kesip kendini şarj ediyor. Böylece sabaha herşeyin şarjı full oluyor.

http://yanduvar.blogspot.com/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    21li
    21li's avatar
    Erkek
    Diathorus bunu yazdı
    21li bunu yazdı

Düşüncene kesinlikle katılmakla beraber, beni asıl rahatsız eden durum ürünün sahte olması.

Bu yüzden iade işlemlerini başlattım.

Cevabın için teşekkür ederim.

xiaominin sitesinde barcod ile orjinallik kontrolü yapabiliyorsun istersen bi bak bir de şu resimlere göre cihazını gözden geçir

Çocukken müzik kesilince sandalyelere oturmaya çalıştığımız oyun, meğerse hep otobüsün alıştırmasıymış.
Toplam Hit: 3141 Toplam Mesaj: 30
powerbank xiaomi