folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Xiaomi Redmi 5 Plus /// Honor 7X Hangisini Almalıyım?

Xiaomi Redmi 5 Plus /// Honor 7X Hangisini Almalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralalperen
    kralalperen's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yukarıdaki 2 üründen birini satın alacağım bilgisi olan arkadaşlar hangisini almamı önerirler acaba?

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-redmi-5-plus-64-gb-xiaomi-turkiye-garantili-p-HBV00000BQOWC?magaza=BittiBitiyor

https://www.hepsiburada.com/honor-7x-64-gb-huawei-turkiye-garantili-p-HBV00000C6JVE?magaza=Be%C5%9Fken%20Elektronik

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xiaomi alırdım zira :

Ekranı bir tık daha büyük, bataryası bir tık daha büyük ve 4K video kaydı var.

Huawei alırdım zira :

Ön ve arka kameralarını çözünürlükleri yüksek, işlemcisi Xiaomi'dekine göre bir tık daha iyi.

Bunlar iki cihazın ayırt edici özellikleri. Geriye kalan konularda başa başlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralalperen
    kralalperen's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Xiaomi alırdım zira :

Ekranı bir tık daha büyük, bataryası bir tık daha büyük ve 4K video kaydı var.

Huawei alırdım zira :

Ön ve arka kameralarını çözünürlükleri yüksek, işlemcisi Xiaomi'dekine göre bir tık daha iyi.

Bunlar iki cihazın ayırt edici özellikleri. Geriye kalan konularda başa başlar.

Teşekkürler huawei alacağım sanırım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

redmi5 plus kullanıyorum hocam global beta miui 10 yükledim google camerada var mis gibi telefon pubg oynuyorum sarj %5-10 arası gidiyor ayfonda %25 :)

kamerası güzel google camera ile daha güzel 

1000 liralık telefon face id var düşün :)

oyun oynamazsam 2 gün gidiyor sarjı

kasma donma yaşamadım 

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

redmi5 plus kullanıyorum hocam global beta miui 10 yükledim google camerada var mis gibi telefon pubg oynuyorum sarj %5-10 arası gidiyor ayfonda %25 :)

1000 liralık telefon face id var düşün :)

1. Şarj konusunda hangi iPhone modeliyle kıyasladın bilmiyorum fakat senin yaptığın 5 litrelik ve 1 litreli şu şişelerinden birer bardak su içip "aa 5 litrelik olanda hala daha fazla su var" demek. Kaldı ki iPhone büyük ihtimalle yüksek grafikle açtı oyunu. Apple tüm cihazlarında GPU'ya önem veriyor. Yıllar sonraki çıkan oyunlarda bile kasmadan açsın istiyor adamlar.

2. Senin cihazındaki Face ID değil yüz tanıma. Android'e yüz tanıma taa Galaxy S2 dönemlerinde geldi. Cihaz yüz tanıtmada yüzünün fotoğrafını çekip her kilit açışta ön kamerayla fotoğrafını çekip hafızasındaki fotoğrafı karşılaştırıyordu. Fakat bu yöntem güvenilir değildi. Zira sana benzeyen birisi veya fotoğraf tutunca açılıyordu. Sonradan güvenilir değil diye üreticiler bu özelliği romlarından kaldırdı. iPhone X'teki ise yüz tarama. Kızılötesi lazerler ile yüzünü tarıyor cihaz. Hemde binlerce nokta ile. Senin sakallı, sakalsız halini, gözlüklü halini vs ayırt edebiliyor. Android üreticileri bunu görüne taklit etmeyi denediler ama beceremediler. Sonra yıllar önceki yüz tanımayı geri getirelim dediler olay bundan ibaret.

https://www.youtube.com/watch?v=3vhDoV-UsuA

Buda Face ID'ın çalışması : https://streamable.com/wjvkg

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 909 Toplam Mesaj: 5
telefon telefon xiaomi redmi 5 plus honor 7x