Xiaomi Yeni Kablosuz Şarjını Tanıttı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    wert bunu yazdı
    PathfindeR00 bunu yazdı

e sağlığa zararı olmaz mı bunun acaba ?

anladığım kadarı ile, Güc Dalgalarını telefonun olduğu yöne doğru, odaklıyor

etrafa dağıtmıyor, belki bu sağlık olarak iyi olabilir  ama, telefon elinde olmazsa iyi olur :D

Ben bu. Elektrik Alan'ı ile Manyetik Alan'ı karıştırıyorum her'âlde de. 

MiAirCharge ile ilgili olan video'da,

şarj edici enerjiyi gönderen ~144 adet anten(bunlar da tepsi şeklinde sarılmış bobin? ki bunlar da tek yüzeyde ve yanyana. ) var diyor,..hareket hali'ndeyken şarj edebiliyor diyor(Ee, bu da sakıncalı.).., 1m civarında 5W'la şarj ediyor diyor... yaklaşık 1mm DalgaBoyu var diyor. (telefon'da da muhtemelen Tepsi şeklinde bu bobin'den(?) var.)

Eee, bir de telefon kullanılırken şarj edilmesi, istenen bir durum değil, bildiğim kadarıyla. 

bir de bir bölümde,  şarj edici komidin benzeri bir kutuya 2 metre mesafe'de telefonu dik koymuş stand'a. ^^` (bu komidin'in, yere bakan yüzeyi hariç, bütün yüzey'lerine de bu Enerji Verici Anten'leri dağıtmışlar mıdır, eğer böyle ise de birbirlerinin etkilerini azaltmaz mı, bu nasıl bir teknik?)

burada Elektrik Alan'ıyla şarj durumu var gibi.

bu Eric Giler'in TED konuşmasında,

4. Dk'dan itibaren, Elektrik Alan'ını Manyetik Alan'a , Manyetik Alan'ı da Elektrik Alan'a çevirdiğini söylüyor. bu nasıl oluyor? (bir'de, elektrik alan ile manyetik alan, birbirine eş anlı ve dik ilerler diyorlar.)

ama öncesinde de, resonate filan diyor. Resonate Energy Transfer.. WiTricity . prof'un adını hatırlayamadım. soljicac mı ne dedi.

sonra Radiate diyor, Ee, radyasyon da sıkıntı. 

o ara bir yerde de, Elektrik Alan kullanıl'mıyor da dedi. ^^D`

3. dk'da da, MİT'deki deneyde, bobin(helezonik yay şeklinde) ve içerisindeki + şeklindeki malzeme neyse, havada^^` duruyor gibi. yanlış mı görüyorum. ^^` ayaklık veya sarkıtma göremedim. 

bobin'lerin arasında 2m var, 30cm'lik bobin çapı, 60W'lık da f(i)laman'lı ampul var. 

iyiye çorba etti. ^^` 

Bildiklerimi de unuttum aq,

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Sürekli şarjda olması sıkıntı olmamalı. Macbooklarda cycle sayacı var mesela ikinci elde fiyatı çok etkiliyor. Her %100 şarjda +1 artıyor. Yani beş kere 80e düşürüp 100e çıkarırsanız toplam 1 atıyor. Ne kadar cycle o kadar düşük batarya ömrü demek. Full time şarjda kullanıyorum ben mesela. Antin kuntin yer değişikliklerinde bataryadan yerim. 5 seneyi geçti hâlâ batarya fena değil. 

Ancak %20altı %80 üstü doluluk tavsiye edilmiyor. Yani bu cihazdayken %80e kadar şarj et dur derseniz batarya fazla etkilenmeyecektir. 

Sonuç olarak cycle sayısı bu sayede daha düşük olur. %20 altına daha az iner. Cihaza zararı olacağını sanmam. 

İnsan sağlığına ekstra bi zararı olacağını sanmıyorum ama arkaplanı incelemek lazım enerjiyi nasıl iletiyor acaba. 

Eyyorlamam bu kadar. 

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Sürekli şarjda olması sıkıntı olmamalı. Macbooklarda cycle sayacı var mesela ikinci elde fiyatı çok etkiliyor. Her %100 şarjda +1 artıyor. Yani beş kere 80e düşürüp 100e çıkarırsanız toplam 1 atıyor. Ne kadar cycle o kadar düşük batarya ömrü demek. Full time şarjda kullanıyorum ben mesela. Antin kuntin yer değişikliklerinde bataryadan yerim. 5 seneyi geçti hâlâ batarya fena değil. 

Ancak %20altı %80 üstü doluluk tavsiye edilmiyor. Yani bu cihazdayken %80e kadar şarj et dur derseniz batarya fazla etkilenmeyecektir. 

Sonuç olarak cycle sayısı bu sayede daha düşük olur. %20 altına daha az iner. Cihaza zararı olacağını sanmam. 

İnsan sağlığına ekstra bi zararı olacağını sanmıyorum ama arkaplanı incelemek lazım enerjiyi nasıl iletiyor acaba. 

Eyyorlamam bu kadar. 

Nereden bakıyorsun buna peki batarya değişikliğinde nereden sıfırlanıyor ikinci el.macbook almayı dusunuyordum

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

Ee. bir de beni düşün alüminyum.

(aklıma @hypnot1c'in hârici batarya'lar konusundaki, @Obie ile @CukurOva'nın hâlleri geldi. ^^`)

bu TED'deki  Eric Giler'i n sunumunu izledin mi? 

~@~

noname bunu yazdı

Sürekli şarj'da olması sıkıntı olmamalı. Macbook'larda Cycle Sayacı var mesela ikinci elde fiyatı çok etkiliyor. Her %100 şarjda +1 artıyor. Yani beş kere 80e düşürüp 100e çıkarırsanız toplam 1 atıyor. Ne kadar cycle o kadar düşük Batarya Ömrü demek.

Full time şarj'da kullanıyorum ben mesela. Antin kuntin yer değişikliklerinde bataryadan yerim. 5 seneyi geçti hâlâ batarya fena değil. 

Ancak %20altı %80üstü doluluk tavsiye edilmiyor. Yani bu cihazdayken %80e kadar şarj et dur derseniz batarya fazla etkilenmeyecektir. 

Eyyorlamam bu kadar. 

cycle diye buna mı diyorlarmış ^^D`

arada mecburen batarya şarj'ı %10'un  altına düşüyor benim. bu aralarda sıkıntı vermeye başladı, şarj'a takıyorum ekran kapalı, %89-92lerde şarj'dayken ekran açıp-kapanıyor ^^` 

kablo da adaptör de orjinal ve sağlam. 

Batarya'nın türü'nün bi önemi yok mu bu konuda? artık -ion mu olur, -po mu olur bilemiyorum.

RitmFarbRacourci tarafından 31/Oca/21 18:04 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2780 Toplam Mesaj: 25
xiaomi