Xp Kuramıyorum Virüs Var Diyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar dizüstü pc de surayaba virüsü vardı, linux ile diski bileştirdim, ardından ext4 fartı attım, daha sonra windows 7 ile diski tek parça yaparak ntsf formatına dönüştürdüm windows 7 kurdum avast ile sistemi taradım herhangi bir virüs bulamadı, daha sonra xp kurmak istediğimde arkadaşımın makinası özellikle xp kullanması gerekiyor, sürekli bu mavi ekran hata iletisini alıyorum farklı xp cd leri ilede denedim durum aynı,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Hocam benim laptopta da aynı sıkıntı var izin vermiyor xp'ye bazı laptoplarda.ya vista yada üstü kurman gerek.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Üzerine xp kuruluydu ben formatladım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

Üzerine xp kuruluydu ben formatladım,

pardon hocam :D ben sandım başta w7 filan vardı sen xp'ye çevirmek istiyorsun. bahaneyle up olsun :P

sokoban tarafından 28/Haz/13 11:48 tarihinde düzenlenmiştir

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

biosdan hdd ahci yi ide yaparsan kurabilirsin.

edit: ramlerden birini söküp format atmayı dene 2 ram i de tek tek takıp dene yine olmazsa flash disk üzerinden kurmaya çalış cd rom dosyayı yanlış okuyor olabilir. bu iki olayı dene hocam

yunusdogan tarafından 28/Haz/13 11:50 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

ramlari filan sökömem dizüsüt pc, olmadı birde usb üzerinden kurmaya çalışayım başka bir çözüm yolu aklınıza geliyormu arkadaşlar,

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bios ta neredeyse hiç bir ayar yok, en küçük şekilde bile hdd ye müdahale edemiyorum, birde usb üzerinden kurmayı deniyeceğim başka fikri olan varmı arkadaşlar,

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaptanMagaraAdami
    KaptanMagaraAdami's avatar
    Erkek
    Robinson_Crusoe bunu yazdı

ramlari filan sökömem dizüsüt pc, olmadı birde usb üzerinden kurmaya çalışayım başka bir çözüm yolu aklınıza geliyormu arkadaşlar,

Hocam,

Disk üzerinde MBR kaydı bozulmuş diyor; başka bir bilgisayara takıp MBR kaydını düzeltmeye çalışabilirsin. Veri kaybı riski de var tabi.

Nasıl yapılır kısmına gelince ben çok uzun süreden beri uğraşmadım böyle şeylerle; XP kurulum esnasında "partition" silip yeniden oluşturabilirsin.

Kolay gelsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Hirens ile diskin tüm partionlarını sildim formatladım sorunu çözdüm yardımlarınız için teşekkükler arkadaşlar,

Toplam Hit: 1456 Toplam Mesaj: 9