Xperia M Brick Oldu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

son durumda özetle, telefon sony logosunda takılı kalıyor. fastboota girebiliyorum kernel atabiliyorum. bootloader açık.

cwm çalışıyor rom kurabiliyorum cwm ile ama yine de telefon açılmıyor sony logosunda kalıyor.

flashmodea giremiyorum zaten buna girsem ftfyle stock romu atacam hiç bi sorun kalmıcak ama o yeşil ışık bi anlık yanıp gidio, kalmıyor.

ne yapabilirim kaç saattir çözemedim ?

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Hocam o flashboot ışığı bazen bilgisayardaki driver yüzünden öyle hata verebiliyor. Fastboot ve flashboot sürücülerini tekrar kurup dener misiniz...

Edit, Bi de şu xperia m'e ait olan driverları da kurun :)

adamhakli tarafından 27/Oca/16 23:23 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

http://www.tahribat.com/forum/xperia-s-root-atarken-sonsuz-donguye-girdi-215088

şuna bir bak istersen çözmüştüm cwm den karta atıp oradan yapmıştım.

İmza...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

@adamhakli hocam farklı pcde denedim hepsini baştan kurup yine ışıkta aynı olay oldu. telefon kaynaklı kesin yani.

@pskpt stock romu ben de cwmyle kurdum ama yok açılmıyor arkadaş...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

farklı bir sürüme sahip rom atmayı denedin mi 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

O zaman senin zorla mount(bağla) yapman lazım hocam. System veya boot bölümleri açılış vermiyor. Bunu Cwm Mount kısmından yapabilirsin ama çoğu zaman oradan açılmıyor bu bölümler. Senin problemin bu. Eğer bu bölümler yanmadı ise şu şekilde açabilirsin. 

Cwm ulaşabildiğine göre içine yeni custom rom at hocam. Ancak bu rom içinde kernel barındıran rom olsun. Yani boot.img dosyası olan diyelim. Onu kur büyük ihtimalle sistem gelecektir sonra da .ftf atar sıfırlarsın :)

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    adamhakli bunu yazdı

O zaman senin zorla mount(bağla) yapman lazım hocam. System veya boot bölümleri açılış vermiyor. Bunu Cwm Mount kısmından yapabilirsin ama çoğu zaman oradan açılmıyor bu bölümler. Senin problemin bu. Eğer bu bölümler yanmadı ise şu şekilde açabilirsin. 

Cwm ulaşabildiğine göre içine yeni custom rom at hocam. Ancak bu rom içinde kernel barındıran rom olsun. Yani boot.img dosyası olan diyelim. Onu kur büyük ihtimalle sistem gelecektir sonra da .ftf atar sıfırlarsın :)

hocam içinde bootimg olan rom attım sonunda böyle hata verdi restart attım yine sony logosunda kalıyor ve flashmoda girmiyor aynı şekilde

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Hocam bir yerde hata yapmadıysan eğer içindeki depolama birimi fiziksel zarar görmüş diyebiliriz. Aslında düzelmesi gerekiyordu yaa.. 
    Romu atarken hiç hata falan vermiyor mu?
    Yani system bölümü zarar görmüşse hem okuma hemde yazma işini yapamaz. Eğer romu atarken bir hatayla karşılaşmıyorsan fiziksel bir sorun yok demektir. 
    (Aslında çözümü basit bir şey ama keşke cihazı inceleyebilseydim..)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Retror Troer son durum nedir, var mi bi gelisme ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

konuya yazmayı unuttum müritler. komplike bişey yokmuş benim mallığımmış resmen :D

telefona atmaya çalıştığım ftf farklı sony cihaz içinmiş.(evde 2 farklı sony var onla karıştırmışım.)

flashmodea giriyormuş yani(ben yeşil ışık yanıp sönünce arızalı girdi sanıyordum) flashmodea girip uygun ftf attım hiç bir sorun kalmadı. sağolun ilgilenen herkes.

Toplam Hit: 1101 Toplam Mesaj: 10
android sony flashtool