folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yabancı Dil Bilmek Hakkında

Yabancı Dil Bilmek Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Bico bunu yazdı:
    -----------------------------

Face dedin aklıma geldi hocam öyle adamlar var ki profilinde 7-8 dil biliyor yazıyor :D

Aklıma geldi konu dışı ama yazmadan duramayacam facede biri böyle yazmış bilgilerine :D

Yaşadığı yer: İstanbul Büyükçekmece.

Okuduğu Okul: Birmigham Unuversity.

Şimdi ben o kendini havadan havaya sokan arkadaşa soruyorum okula gidip gelmek zor olmuyor mu ? ? :D

-----------------------------

Bendede MIT'de okuyor Boston'da yaşıyor bi şirketin ceo'su yazıyor amma abarttınız bu facebooku :/

Si vis pacem para bellum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Bilmemnin hele dil bilmenin sonu yoktur.. Onun da aşamaları vardır.. Çeşitleri vardır..

genel anlamda dil yaşayan bir şey olduğu için yaşamak gerekir.. Çünkü o da günden güne değişir.. Toplumsal olaylara bağlıdır.. onlarla ilgili bir sürü deyim gönderme ve anlamlar gelişir.. vs vs.

Bir dilde yazılı ya da sözlü olarak günlük konuşmaları yapabiliyor ve anlayabiliyorsan "bilmiyorum " diyemezsin ( az biliyorum dersin) .. Bilmeden bimeye fark var tabi.. 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosnaK
    BosnaK's avatar
    Erkek

hahaha :) O tür insanlara bildikleri dilde sadece resmi yazı yazdır .... dilekce vs.. anca ozaman anlarsın dili bilip bilmediğini...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diCk
    diCk's avatar
    Erkek

Alfabesini birazda kelime ve cümle kurma yeteneği varsa kısmen biliyor demektir seviye olarak ama ben o dili biliyorum demek

çok farklı birşey her türlü cümlenin içinden çıkabiliyorsa anlayıp yazabiliyorsa ki eğer biliyordur..

Bende vucut dilimi çok çok iyi kullanıyorum ve biliyorum bu beni iç hastalıkları uzmanı yapmaz dimi:)

FuCk yOu System..
Toplam Hit: 2139 Toplam Mesaj: 25