folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yabancı Dil Öğrenmek İçin Kullandığınız Site,Uygulama

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Kullandığınız Site,Uygulama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OverLord
    OverLord's avatar
    Erkek

Herkes bu konu altına yabancı dilini geliştirmek için kullandığı site , uygulama gibi şeyleri atsın.

Hem birbirimizle paylaşım olur hemde yol gösterici niteliği olur.

benim ingilizce için şu sıralar sıklıkla kullandığım site: https://www.voscreen.com/

site size random dizi-filmlerden rastgele 10-15 saniyelik ister alyazılı ister de altyasısız seçenekleri ile kesitler izletiyor ve cümle çevirisini size iki şeçenek ile soruyor.

baya etkili tavsiye ederim.

Bildiğini Bilenin Arkasından Gidiniz Bildiğini Bilmeyeni Uyarınız Bilmediğini Bilene Öğretiniz Bilmediğini Bilmeyenden Kaçınız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amirtocha
    amirtocha's avatar
    Erkek

Duolingo ve Memrise'ı öneririm.

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

telefon'da çevrimdışı yabancı bir metin okumak istediğimde işime yarayan  ikili ;

MoonReader ;     metinleri açan program.     güzel bir yanı da, font'ları, kelimeler arası boşlukları, satırlar arası boşlukları keyfine göre düzenleyebiliyorsun.

ColorDict;      bildiğin sözlük.    lakin, yukarıdaki programın üzerinde yarım pencere olarak açılıyor. üstteki programdan çıkmamış oluyorsun. Kelimeye yada kelimelere bakıp kaldığın yerden devam ediyorsun. 

merâk ettiğim bir metni kaydedip, daha sonra bu ikili üzerinden okuyorum. özellikle wiki'den.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

İngilizce karışık kelime ezberlemek için http://ikelimeogren.tk

Mobil cihazlarda kullanım için tasarlanmıştır.

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Khan23
    Khan23's avatar
    Erkek

bu tarz sıteler ıse yarıyor mu ? nedense on yargım var bu tarz sıtelere karsı zaman kaybıymıs gıbı gelıyor.

We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

bu tarz sıteler ıse yarıyor mu ? nedense on yargım var bu tarz sıtelere karsı zaman kaybıymıs gıbı gelıyor.

memrise şöyle birşey yaşadığımı söyleyebilirim

kelimeleri ezberledim fakat pasif belleğe gitti

yani şöyle

cümle kurmak istesem o kelime gelmez aklıma fakat bir yerde görünce anlamını biliyorum veya tahmin edebiliyorum sanki şuydu diye

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    Khan23 bunu yazdı

bu tarz sıteler ıse yarıyor mu ?

Tabii ki hayır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

cambly iyi mi var mı kullanan?

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

şu tarz bir problemim var ingilizcede. ne konuşulursa konuşulsun çok terminolojik bir şey olmadığı sürece türkçe gibi anlıyorum. zaten çalıştığım ortamda sürekli ingilizce konuşuluyor. ingilizce yazarken de sıkıntı yaşamıyorum. gayet düzgün cümleler kuruyorum. ama konuşurken bi kelimeler gelmiyor aklıma, yavaş konuşuyorum. ben ingiliççem türkçe gibi olsun düşünmeden konuşayım istiyorum. buna bir site öneriniz var mıdır ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    balik_ bunu yazdı

İngilizce karışık kelime ezberlemek için http://ikelimeogren.tk

Mobil cihazlarda kullanım için tasarlanmıştır.

bu site neden artık çalışmıyor, yada benmi yapamadım?

Toplam Hit: 1230 Toplam Mesaj: 11
yabancı dil