folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yabancı Plaka Araçlara Türkiye De 24 Ay Kalma İmkanı

Yabancı Plaka Araçlara Türkiye De 24 Ay Kalma İmkanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    BosnaK bunu yazdı
    Ozden bunu yazdı

Arkadaşlar Gümrük Bakanlığını aradım yurtdışında 180 gün ikametini dolduran herkes 24 ay araç getirebiliyor isteyen olursa numarasını yazsın bana PM'den ses kaydını gönderim, bendede yabancı plaka araç var bulgar plaka oh be sonunda rahatladım ya. 5 yıldır yabancı plaka araç var bizde kardeşim orda okuduğu için, ama artık kesintisiz 2 yıl Türkiye'de kalabiliyor araçlar.

Ben de orada yerleşik bir akrabanın üstüne alacam, getirecem buraya noterden vekalet alacam, 24 ay yapıştır gelsin :)

Vekalet için 1. derece akraba olman gerekiyor diye biliyorum yani anne,baba,kardeş...

Onun harici kanun vekaleti kabul etmiyor diye biliyorum.

Dikkat edilesi bir mevzu bence...

Aşmanın daha başka yolları bulunuyor da bence elimizi çabuk tutalım gürcistanda da bulgaristan da araba fiyatları yükselecek bu kadar talep gelince :)

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosnaK
    BosnaK's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    BosnaK bunu yazdı
    Ozden bunu yazdı

Arkadaşlar Gümrük Bakanlığını aradım yurtdışında 180 gün ikametini dolduran herkes 24 ay araç getirebiliyor isteyen olursa numarasını yazsın bana PM'den ses kaydını gönderim, bendede yabancı plaka araç var bulgar plaka oh be sonunda rahatladım ya. 5 yıldır yabancı plaka araç var bizde kardeşim orda okuduğu için, ama artık kesintisiz 2 yıl Türkiye'de kalabiliyor araçlar.

Ben de orada yerleşik bir akrabanın üstüne alacam, getirecem buraya noterden vekalet alacam, 24 ay yapıştır gelsin :)

Vekalet için 1. derece akraba olman gerekiyor diye biliyorum yani anne,baba,kardeş...

Onun harici kanun vekaleti kabul etmiyor diye biliyorum.

Dikkat edilesi bir mevzu bence...

Aşmanın daha başka yolları bulunuyor da bence elimizi çabuk tutalım gürcistanda da bulgaristan da araba fiyatları yükselecek bu kadar talep gelince :)

Bizim bir arkadaş Kayınço, enişte dediği adamlardan vekalet alıyordu :) 

Neyseki arabayı Sırbistandan alacam da fiyatlar fix.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diffstorm
    Diffstorm's avatar
    Erkek

Vekâlet ile olmuyor ne yazık ki, araba şahsın üzerine olması gerekiyor + seninde yurtdışında kaldığın gün kadar burda kalabiliyor araba

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    piradomim bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

şimdi şahıslara mı şirketlere mi kafam karıştı

hocam orada tanıdığınız yok ise , orada paravan şirket kurarak şirket üzerine arabayı alıp getirebilirsinz :D 

detay verebilirmisin ? mesela süre kısıtlaması nasıl oluyor vu durumda ?

radres tarafından 14/Eki/15 19:54 tarihinde düzenlenmiştir

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branimir
    Branimir's avatar
    Erkek

Şirketlik falan bir durum yok arkadaşlar havadan bilgilerle hareket etmeyin, arayın gümrük bakanlığını sorun ben bizzat telde görüştüm şahıslarda gayet kolaylıkla yapabiliyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Ozden bunu yazdı

Şirketlik falan bir durum yok arkadaşlar havadan bilgilerle hareket etmeyin, arayın gümrük bakanlığını sorun ben bizzat telde görüştüm şahıslarda gayet kolaylıkla yapabiliyor.

Havadan bilgi değil bu Özden. Sen haklısın da dikkat ettiysen senin şart yurtdışı vatandaşı olman ya da son 1 yılın 6 ayını yurtdışı yerleşik/yurtdışı ikametli geçirmiş olman gerekiyor.

Yani normal T.C vatandaşı bu haktan yararlanamıyor.

Bunu aşmak için de seni Gürcistan ya da hedef ülke üzerinde bir şirketin yönetim kurulu üyesi yapıyorlar kağıt üzerinde. Bu sayede de 24 ay aracı kullanabilme hakkın olmuş oluyor. ( Buraya bir soru işareti koyayım yüzde doksan dokuz böyle de işin kompetanları daha net bilgi verir ilgili kanun ve maddelere bakmak daha doyurucu bilgi verir, benimkiler hep eskilerden bakıp hatırladıklarım )

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

1. derece akrabalar kullanabiliyor diye biliyorum. Kapıkule veya Hamzabeyli'de gözlemlediğim kadarıyla 180 gün kalma olayı biraz da gümrükte bulunan memura bağlı. Adam şüphelenirse pasaportta gün saymaya başlıyor.

Ancak genelde ailelere pek sorun çıkartmıyorlar direk 6 ay veriyorlardı. Son durum nasıldır bilemem.

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Peki bulgaristanda arabanın kaydını nasıl yaptırcaksınız ? Bosnada oturma izninin son gününe kadar yaptırabiliyosun arabanın kaydını. Trafiğe çıkabilmen için oturma iznin olması lazım. 

Başkasının üzerine yapıp olabilir ancak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 3649 Toplam Mesaj: 30
türkiye yabancı plaka 24 ay