folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yakın Dövüş Sanatı Ve Kursu Önerisi [İstanbul]

Yakın Dövüş Sanatı Ve Kursu Önerisi [İstanbul]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba müridler

amacım "gidip öğreneyim adam döveyim" değil. kendimi disipline sokayım, belki bi dinginlik gelir falan diye düşünüyorum.

bu yaz 6 senedir aikido yapan bi çocukla tanıştım, onun anlattıkları da bu yöndeydi. bide reflexleri baya güçlenmişti, hiç beklemediği anda bişey atınca yakalıyodu.

hangi dövüş sanatına yönelmemi önerirsiniz? spor da olabilir.

önceden rahatlamak için aşiyandan kabataşa kadar yürür, sonra beşiktaşa gerir yürür otobüse binerdim. artık yürümek pek sarmıyo yeni şeyler arıyorum.

öğrenciyim, bütçe yormayacak kurslar da önerebilirsiniz. 

forumda benzer konu arayayım dedim pek bir şey bulamadım

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Uveys
    Uveys's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba,

beylikdüzü tarafları senin için uygunsa aylık 100-150 tlye kickbox, box veya karete dersleri alabilirsin.

genelde grup dersleri veriyorlar

Sadelik demek güzellik demektir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kUz3y
    kUz3y's avatar
    Erkek

Jeet Kune Do öneririm.

İşinin ehli hoca (Sifu) bulursan, 3 kişi sopayla saldırsa 30 saniyede kol bacak kırar ellerine verirsin :-) / refleks ve disiplin olayı filan ultra seviyede.

İl dışında / Özel ders filan almak istersen seni şu alttaki herifle tanıştırabilirim.

Uluslar arası ciddi dereceler / onlarca belge / Ödül'ü var.

Uluslar arası bir çok ünlü dövüş sporcusunu eğitmişiliği var.

Bir çok ülkede ihtihbarat ve askeri birimlere dövüş sanatı eğitimi vermiştir.

16 tane dil biliyor

60 yaşlarında ortalama.

40 seneden fazla bu işle uğraşmış.

Beyninin bir tarafı yanık :-)

Ben benim / iyi dövüşürüm diyen adamın avradını patates eder :-)

Bak buda şu sıralar eğittiği çekirge.

2. Hafta ayakları yerden kesliyor mk :-) uçmaya başlıyorlar. :-)

kUz3y tarafından 24/Ağu/18 23:32 tarihinde düzenlenmiştir

Arayan yok, Soranı skim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kickbox

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Taekwondo, karate ve kickbox yaptım uzun süreler.

Reflekslerim artsın, disipline olayım dersen Taekwondo öneririm. Tekvandoda ülkemizdeki arkadaşlar çok iyi, bu da beraberinde iyi şeyler getiriyor haliyle.

Herkes çok iyi olduğu için çok kısa zaman aralıklarını kollar hale gelirsin, bu reflekslerini çok iyi hale getirir.

İyi olabilmek için aynı tekmeyi onbinlerce kez boşa atman, onbinlerce kez torbaya atman gerekir. Bu da seni disipline eder.

Taekwondo'dan sonra karate yaptığım ve olimpiyatlardaki karatenin stili Shotokan olduğu için pek alışamadım.

Bu stilde çok sikimsonik kurallar var bu sebeple her maçıpda diskalifiye oldum.

Basit örnek vereyim, adamın suratına tekmeyi yapıştırıyorum. Hakem bekliyor, çocuğun yüzü kızarırsa ceza alıyorum, kızarmazsa 3 puan alıyorum.

Ben esmerim kızarıklık olmuyor, karşımdaki rakip ay parçası gibi öksürsem kızaracak.

Kontrol üzerine kurulu, Taekwondo'da kafaya tekme attığında patlatırsın, ayak diğer tarafa geçer, karatede vurduğunda aynı yoldan geri çekmen gerekir.

3.5 sene kadar karate yaptım pek ısınamadım. 

Taekwondo'da ayağımı sakatladığım ve eskisi kadar iyi olamadığım için geçmiştim.

Kickbox iyidir hoştur ama combat için vardır. Jitsu, kungfu, bokpüsürsu bunlar sanattır, müsabık sporlar değillerdir. MMA sporcuları bu sebeple karşı karşıya geldiklerinde adamların ağızlarına sıçar genelde.

İnsan doğası gereği disipline olman için rakiplerin olmalı, hedeflerin olmalı. Kendine hedef koyup başarabileceğin uygun spor dalı Taekwondo. Sonrasında beğenirsen daha ağır combat dallara yönelebilirsin.

Edit.

5 yıllık taekwondo geçmişinden sonra (17yaşında bıraktım) gelişen reflekslerimi şöyle izah edeyim. Masada otururken biri soda şişesini devirirse neredeyse tam yatmadan yakalayabilirim. 12 sene geçti, hala muhafaza ediyorum. Bir dezavantajı refkesler kontrol dışı olduğu için düşen bıçak olduğunda da yakalayabilirsin haberin olmaz. Elinden telefon, bardak düşünce ayağınla karşılarsın %99 oranında ama ters anına gelirse telefonu aya yollayabilirsin.

Birtek bacaklar kapandı ve açılmıyor. Teknikler oturunca vücuda gitmiyor bidaha.

Erkeklerde 22-24 yaşlarından sonra gelişimin zorlaştığını okumuştum araştırmakta fayda var.

Kaan tarafından 24/Ağu/18 23:17 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

hocam ben yaklaşık 3 sene aikido 1 sene wushu 1 sene karate 1 seneden fazla kickbox yaptım.

aikido kesinlikle sabır ister ilgi ister nazlı bir spordur uğraş ister attığın adımın santimi bile önemlidir.  buna sadık olacaksan yap güzel felsefeside vardır.

kickbox anlatmaya gerek yok az çok biliyosundur. wushu ise kickboxun atmalısı gibi bişey diyebilirim sana (2 farklı wushu var)

karate ise aikido gibi refleksini geliştirir iyi bir spordur güzel hoca bulursan. 

aikidoda öğrenciysen fiyat yüksek gelir ortalama 150-200 isterler aylık karate de ha keza öyle. diğerlerinde 100 den aşağı zor.

sana tavsiyem japonların herhangi bir sporunu seçmen

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

şu adam adam ya şöyle bir şey bulabilirsen aslında
    https://www.youtube.com/watch?v=RU9xof8heYA

PEAK tarafından 25/Ağu/18 10:14 tarihinde düzenlenmiştir

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Ben wing tsun tavsiye ederim ama fahis fiyatli yuz kisilik cwto salonlarini degil. Istanbulda tanidigim hoca yok malesef.

sigara değil, balık olan.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4snake
    4snake's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Ben wing tsun tavsiye ederim ama fahis fiyatli yuz kisilik cwto salonlarini degil. Istanbulda tanidigim hoca yok malesef.

Bencede Wing Tsun.. Tabi işin ehlini bulmak zor o işte.

Kavanoz dipli dünya
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bamboocha
    bamboocha's avatar
    Erkek

Anadolu yakasında tanıdığım wing chun hocası var yönlendirebilirim hocam sifu ları da  sağlam avcı wing chun olarak bakabilirsin.

kızgın mermi namluda, azgın pipi donda durmazmış.derviş dervişe sırayla binermiş.
Toplam Hit: 968 Toplam Mesaj: 10
yakın dövüş