folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Yalama Vidayı Nasıl Çıkarabilirim?

Yalama Vidayı Nasıl Çıkarabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek

Valla hocam fotoğraflara baktım ama boyut kavramı çok yetersiz. Fotoğraf çekerken yan tarafa bi cetvel koymak bu tür durumlarda faydalı oluyor.

Küçük bişeye benziyor. Nokta ile vurdurarak çıkaramazsın zaten ulaşılamaz yerde. Çürüterek belki. Onda da çok dikkatli olman lazım. En incesinden matkap ucu ile tam ortadan hafif bastırarak ve yavaş dönecek şekilde açma yönünde çevir. Başlamadan önce makine yağı damlat.

Merkezi düzgün ayarlayamazsan dişleri bozarsın. Gerçi alt tarafta da ayrı bi civata deliği var gibi görünüyor. Neyin ne olduğu pek belli değil fotodan. Civatanın civata deliğinde olduğunu farzediyorum. Boşta dönüyorsa apayrı bi durum . Alttan ittirmen lazım o zaman...

K.gelsin ...

valar morghulis ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

sıcak slikon tabancalarına takılan uzun slikonların ucunu çakmakla ısıt eriyik hale gelsin içine sok biraz soğuyunca çek gelir o zaman :)

genelde kırık anahtar için deniyorlar bu yöntemi.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

1- mitreapel ile tornavidanın ucunu oraya yapıştır sonra çevir çıkar.

2- lehim vs sıcak bir şey ile vida yuvasının etrafındaki plastiği erit yuvasıyla beraber çıkar vidayı.

3- ince matkap ucuyla delip içine bir şey sabitleyip çevir çıkar.

ben şimdiye kadar 1 defa 3 no 1 defa 2 noyu denedim. alayında 1 numaralı çözüm işimi gördü

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=mwkzGRpFfvA

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
Toplam Hit: 3509 Toplam Mesaj: 35
yalama vida kör