folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Yardım (Ağ, İnternet Ve Başlat Menüsü Hk.)

Yardım (Ağ, İnternet Ve Başlat Menüsü Hk.)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LoveMagic
    LoveMagic's avatar
    Erkek

arkadaşlar özel şirkette çalışıyorum ve bu şirkette yaklaşık 80 kadar makine var ve bunlar birbirine ağ. yani ağ ismi mesela a diyelim 80 makineye yakın bilgisayarlar a isimli ağın içinde ve birbirine bağlı (dosya ve yazıcı paylaşımı v.s. hepsi var). yalnız benim makine ile bi kaç arkadaşın makinesi bu ağın içinde değil yani kendi kişisel bilgisayarımız. birde server var bu serverde ise firewall (güvenlik duvarı), gateway falan kurulu. şimdi gelelim sorulara :

1- şimdi benim makine a isimli ağın içinde değil ve internete girebiliyorum yani aynı serverden. benim bilgisayar paylaşıma tamamen kapalı. netbios falan devre dışı portlar falan kapalı. uzaktan yönetim bilmem ne onların hepside kapalı. remote admin bilmem ne onlarda yok. tüm makinelerin her birinde bir ip no var (benimkide dahil)
    2-şimdi geçmişi sildiğim zaman temporary internet filesin içine giriyorum ve orda gateway (yönlendirici) falan onları görüyorum. yani benim bilgisayarda nereye bağlanırsam yani internette gezindiğim yerlerin bir kopyası serverin içine gidiyor mu ? bunu nasıl bilirim ? bu temporary internet filesin içindeki gateway falan onlar nedir bir zararı var mı yada takip mi ediliyorum ?
    3- internet özelliklerine giriyorum ve geçmişi sil dediğim zaman kilitleniyor. internet sürümü ise 6 ve 7 sürümde de denedim hemen hemen aynı ghostta attım (geri yükleme) değişen bişey yok. sorun nerde acaba ?
    4- başlat menüsünün özelliklerini normal başlat menüsü yapayım derken olmuyor ve belgeleri temizlediğim zaman başlat menüsüde kilitleniyor. bununda sorunu nerde acaba?

önerileriniz nedir? yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lekton
    lekton's avatar
    Erkek

yntlamaya clsm

Bilgisyarını loglamları  tamamen sistem yöneticisene  kalmıs bir durum....olmayacak durum değil..

ki adam senle kafayı bozdu ise. Seninle maytapın kralını bile gecebilir..artık düşün... 

Sonucta  Bütün makinalar seninki de dahil aynı serverdan baglanıyosun ...mesela  ip bilgilerin elle girlmişse  izlenme  ihitmalin yuksek tir......   ki  öle:)  bakabilrsin....... bi  yanlışın daha var anladıgım  kadarı ile aynı gurup (diğer bilgisayarlar ile) ta olmamanız  farklı aglarda oldugunuz anlamına gelmez.. önemli olan tek bir modem üzerinden  gerceklestirilen baglantıdır....  clnt oldugun için  fazla bişe yapamıazsın..  Çünkü sunucuya ihtiyacınız  var   onun  üzerinden baglanıyosunuz......Ki olması  gerekende budur....yani üzgünüm leyla:(..

diğer sorunlar ghost  attıgından  dolayı olabilir.....

ghost yerine yeniden sistem kurmak her zmn iii  dir...

Dikkat: Hazine Ceyhan ırmağının kıyısında iki köprü arasında... kuru ağacın Dibinde...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek
    domaine bağlı değilsen bişey yapamaz diye biliyorum.

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LoveMagic
    LoveMagic's avatar
    Erkek
    xxx_simiyagov_xxx bunu yazdı:
    -----------------------------

yntlamaya clsm

Bilgisyarını loglamları  tamamen sistem yöneticisene  kalmıs bir durum....olmayacak durum değil..

ki adam senle kafayı bozdu ise. Seninle maytapın kralını bile gecebilir..artık düşün... 

Sonucta  Bütün makinalar seninki de dahil aynı serverdan baglanıyosun ...mesela  ip bilgilerin elle girlmişse  izlenme  ihitmalin yuksek tir......   ki  öle:)  bakabilrsin....... bi  yanlışın daha var anladıgım  kadarı ile aynı gurup (diğer bilgisayarlar ile) ta olmamanız  farklı aglarda oldugunuz anlamına gelmez.. önemli olan tek bir modem üzerinden  gerceklestirilen baglantıdır....  clnt oldugun için  fazla bişe yapamıazsın..  Çünkü sunucuya ihtiyacınız  var   onun  üzerinden baglanıyosunuz......Ki olması  gerekende budur....yani üzgünüm leyla:(..

diğer sorunlar ghost  attıgından  dolayı olabilir.....

ghost yerine yeniden sistem kurmak her zmn iii  dir...

-----------------------------

sorma biraz ara bozuldu :D beni çekemediler ondan herhalde :D istedğim yere istediğim gibi girebiliyorum eğer onlar görmüş olsa yani bağlandığım yerleri bilseler çoktan işten kovulmuşumdur :D modem bi tane zati 80 tane makineden 20-30 tanesi tek modemden bağlanıyor. ip numaralar elle girildi.  peki izlenme ihtimalimi nasıl öğrenebilirim? bi ara ben bunlara kafa tuttum yanılmıyorsam dns çözücümü ne öyle bişey vardı onu çalıştırdığımda tüm bilgisayarların interneti gitmişti :D biraz uğraştılar ondan sonra interneti düzeltmişlerdi :D peki servere falan nasıl girebilirim onu biliyor musun. ne yapabilirim mesela.

Toplam Hit: 855 Toplam Mesaj: 4