folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Yardım!!! Alcatel ADSL Modem

Yardım!!! Alcatel ADSL Modem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mers0
    mers0's avatar
    Erkek
    yaw arkadaşlar bumodemin ayarlarıhakkında bifikri olan bi arkadaşa ihtiyacım var modemin ip sini değiştirmek istiyorum gerekli bi iş çünkü başka bi lisanslı programın lan da çalışmasını engelliyor yardım edebilecek bi arkadaş lazoım bekliyorum

i"m waiting...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mers0
    mers0's avatar
    Erkek
    yahuu bilen hiç kimse yokmu bu meseleyi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    No_MeRCy
    No_MeRCy's avatar
    Erkek
    o modemlerin ip adresi sabit oluyor sanirim bnm fikrim değitiremezsin belkı değişe bilirim onun kucuk bir kitapcigi olcak ona baktinmi ? modem aylrinın yapildiği yerlere yada?

"Parmağımla insanlara yıldızları gösteriyorum, onlar parmağıma bakıyorlar"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mers0
    mers0's avatar
    Erkek
    yaa hoca hani browsıra 10.0.0.138 yazıyorsunda ayarların yapıldığı sayfa açılıyorya işte orada uğraşıp duruyorum hiç hareket yok anlıyorsun ip adres başlığına giriyorum falan filan olmi yani demek istediğim bunu bi şekilde yapmamız lazım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mers0
    mers0's avatar
    Erkek
    eğer bildiğin bi yolu varsa yardımcı olabilirsen sevinirim en azından şu modemin çalışma mantığı ne neden ip yi sabit alıyor bu alet bizde mi sorun ttnet te mi ???
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AbrahaM
    AbrahaM's avatar
    Erkek
    Dostum Atadıgın Ip ye Telnet Sayesinde gir ve Şifreni felan yaz daha sonra 3.2 sine gir ve ayarlarını düzel kaydederkende enten`a basarak cık Oke

BenimLe Ugrasmak (G)uven (O)zveri (T)ecrube ister..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onalme
    onalme's avatar
    Erkek
    ya arkadaslar dsl modem eger router ile birlikteyse tamam o kolay ama eger yanliz modemse isiniz biraz zor cunkü modem in ip si olmaz yapmayin ya

deli savci
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uchak
    uchak's avatar
    Erkek
    onalme arkadaşımın dediği gibi modemin ip si olmazz!! sen eğer ip numaranı değiştirmek isrtiyorsa servis sağlıyıcına söyliyeceksin o el atıcak

sevgiler & saygılar

HEPİMİZ ÖLÜCEZ!!! http://www.pardus.org.tr
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Micro_Chipci
    Micro_Chipci's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar modemi veren firmayla filan görüş.Herkesin dediği gibi modemin ip si olmaz ama bilgisayarın ip sini denetim masasından bakabilirsin.

/-/-/Micro_Chipci\-\-\
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    tamam kardeş 10.0.0.138 die yazıosan ethernet modemdir ordan gir ayarlara we lan a gir 10.0.0.138 yaza bi yer var bu tip modemlerde iki seçenek oluo birincisi onu silip istediğin ip yi yazıosuun oluo ikinci bi sececnek biraz daha kaışık onu ordan siliosuun ve add ip var ordan yeni ipi ni giriosun ipi ekledikten sora ip list gibi biyer vardır o ayarda ordan o ip yi aktif edersin çalışır çok deiştirdim daha öncee bu iş böle;) yazıya cvp biraz geç oldu ama belki başkasının işiine yarar yeni okuom:)
Toplam Hit: 2276 Toplam Mesaj: 10