YARDIM: Windows XP Görev Yöneticisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    technowebmaster
    technowebmaster's avatar
    Erkek
    Selam herkese,
    Babam bilgisayarıma oturmuş, öyle bir şey yapmış ki artık windowsta Ctrl + Alt + Del tuşlarına bastığımda Görev Yöneticisi çıkmıyor. Onun yerine bir hata mesajı beliriyor ve şöyle diyor: "Görev Yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı." Bu mesajı babama gösterdim, nasıl bu hale getirdiğini sordum, o da bilmiyor. Sizlerden bunu düzeltmenin yolunu bilen varsa bana yardımcı olabilir mi?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azrail751000
    azrail751000's avatar
    Erkek
    HELAL OLSUN BABANA NASIL YAPMIŞ GİT BABANIN ELİNİ ÖP ONUDA BURAYA GETİR :)))))))))))))
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetWorm
    NetWorm's avatar
    Erkek
    sen yapmadiysan baban yapmadiysa kim yapti :) valla helal olsun babana

INTEL SUX!! AMD RULZ!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    technowebmaster gorev cubugunun orda sag click yaptigin zaman acilan menude gorev yoneticisi cikiyor
    oraya tikladigin zaman gelip gelmedigin kontrol edebilirmisin ?

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RNA
    RNA's avatar
    Erkek
    birde başlattan run a taskmgr yazıp entere e bastığınıda açılıp açılmadığına bakarmısın
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uykucu
    uykucu's avatar
    Erkek
    XP ve NT iştetim düzeneklerinden pek anlamama ragmen kanaatimce baban bilgisayarda kullanıcı ayarlarını değiştirmiş.sen bilgisayarı açtığında şifre yazmadığın sürece "kullanıcı" olarak kalacaksın dolayısıyla senin yetkilerin "yönetici" tarafından sınırlandırılmış olacak. yani bunu çözmek için denetim masasında kullanıcı ayarlarına gitmelisin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    technowebmaster
    technowebmaster's avatar
    Erkek
    Selamlar,
    Bana burada ADAM GİBİ cevap veren herkese teşekkür ediyorum. Dedikleriniz işe yaramıyor. Görev çubuğuna sağ tıkladığımda "Görev Yöneticisi" yeri tıklanamayacak durumda pasif halde gözüküyor.
    Çalıştır satırına gelip "taskmgr" yazdığımda yine aynı hatayı veriyor. "Görev Yöneticisi, yöneticiniz tarafından devre dışı bırakıldı." mesajı çıkıyor. Denetim Masasında Kullanıcı Hesapları ayarlarında da Guest olarak değil, Administrator olarak gözüküyorum. Ayrıca bu Kullanıcı Hesapları penceresi üzerinden Görev Yöneticisi ile ilgili hiçbir ayarlama yapma şansı verilmemiş. Ben şimdi ne yapayım? Nasıl Görev Yöneticimi tekrar aktif hale getireyim? Yardım edenlere ve edeceklere teşekkürler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek
    arkadaşım baban işlemler kısmından önemli bir dosyaya görevi sonlandır uygulamışsa görev yöneticisi devre dışı kalmış olabilir.ama ben derim ki ihtiallerle zaman kaybetmek istemiyorsan c:\'ye format cek tabi çok önemli bilgilerin yoksa ve illa da görev yöneticisini istiyorsan.bir de bilgisayarı actığında şifre soruyormu.sen şifre mi koyup etkinleştirmediğin halde?soruyorsa demekki sen gues kullanıcı hesabıyla oturum aıyorsun demektir.bu dusuk bır ıhtımaldı yoksa yönetici olarak oturum açıp açmadıgını bilecek kadar anlarsın bilgisayadan..basarılar

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc_MoLLa
    Mc_MoLLa's avatar
    Erkek

Bazı trojan veya dialerlar bu umarayı yapıyo, farkına varma ve kapama diye.. Başıma gelmişti.. Yeni Yönetici Hesabı Açarsın, ondan devam edersin.. Kolay halletmiştim ben de..

Ilk Turk Arabası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gencbeyin
    gencbeyin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

başlat> çalıştır

regedit [enter]

Soldan;

HKEY_CURRENT_USER
    Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
    Sağdan

DisableTaskMgr
    bunu seç de bu  DisableTaskMgr 'ı sil düzelir.

Toplam Hit: 6583 Toplam Mesaj: 10