folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Yarinki Kpss Sinavi Hakkinda Bir Soru.

Yarinki Kpss Sinavi Hakkinda Bir Soru.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

esim sinavdan cikti kimi gorsem cok kolaydi abi calisan yapmistir ama ben calismadim diye diye geziyordu siteye girdim yine ayni durum

Kim calisti arkadaslar bu sinava :D

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek

zerre kitap açmadım bir soru dahi çözmedim 44 net :/

70 barajını anca geçerim

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    WitchKing bunu yazdı
    coLin bunu yazdı

o apartmanın amk

hahahahhah aynen ya :D

bütün vaktim o apartmana gitti zaten cevizine dumanına bakırına fırtınasına :):)

Hocam internette de burada da sorunun zorluğu ile ilgili yorumlar okudum ve merak edip açıp baktım. Ve malesef söylemem gerekiyor ki sözel mantık sorularından en kolay çözülen tiplerinden biriymiş. Eğer gerçekten ağır bir sözel mantık sorusu görmek isteyen varsa KPSS'de ilk defa sözel mantık sorusu sorulduğunda kullanılan vitamin sorusuna bakabilirsiniz.

Anladığım kadarıyla çoğu aday sözel mantık soruları üzerinde çok kafa yormuyor. Az çıktığı için mi yoksa çalışamadığı ya da anlayamadığı için mi bilemiyorum ama bu soru kolaymış. Hatta KPSS Lisans sınavında matematikteki bazı problemlerden daha kolay olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca sözel mantık sorularının üzerine çok eğilmeyen adaylar, ALES sınavının son birkaç yılında hem sözel hem sayısal kısmının yarısının mantık sorularından oluştuğunu ve KPSS sınavının zamanla kendini buna benzetmeye başladığını hatırlatmak isterim. ALES sınavı da eskiden şimdiki KPSS gibi az sayıda mantık sorusu içeriyordu. Zamanla mantık sorularının sayısı artabilir.

edit: Çözüm aşağıda.

RaNGeR tarafından 20/Kas/16 16:03 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Kimse sormadan sizin için CorelDRAW'da çizerek yapayım dedim. Elimden geldiğince açıklayıcı olmaya çalıştım. Uzun olmasına aldırmayın, açıklama yaptığım için o kadar uzadı.

Biraz çarpık duruyor olabilir, aceleye geldi biraz.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
Toplam Hit: 2859 Toplam Mesaj: 25
kimlik kpss 2016