folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı Sitelere Giriş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

hocalar merhaba ben bi süredir zenmate kullanıyordum ama interneti acayip yavaşlatmaya başladı belki pre üyelik olmadığındandır.

zenmateyi para vermeden pre nasıl yapabilirim yada alternatif bir program varmıdır ve/veya doğru düzgün çalışan dns varmıdır?

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

8.8.8.8

8.8.4.4

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Hocam,

Google ve Level 3 DNS gibi çok çok iyi bilinen DNS servislerini fazla kullanmayın. Neden derseniz;

Turk Telekomun Halt Etmesi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Hocam,

Google ve Level 3 DNS gibi çok çok iyi bilinen DNS servislerini fazla kullanmayın. Neden derseniz;

evet hocam, herkes senin gibi ingilizce biliyor hemen anladık teşekkürler

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Zande bunu yazdı

Hocam,

Dediğin olayda Türk Telekom Google Dns bile yazsan yinede kendi dns sunucularına yönlendiriyordu istekleri. Şuan öyle bir şey yok.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Colin kardeş,

Kusura bakma. Cep telefonu ile uğraşıyordum aceleyle cevap verdim. Özetle, Google ve Level 3'ün yetkilileri, Türk Telekom'un söz konusu DNS'leri "interneti sansürlemek için" kendisine yönlendirdiğini açıklamışlar. Yani adamlar neti kesmek istediğinde çok fazla bilinen DNS'leri de bloklayabiliyorlar.

Mkyb, doğru diyorsun. Şu anda öyle birşey yok. Ancak DNS değiştirenlerin bunları da gözönüne alarak yedek DNS'leri hazırda bekletmeleri faydalı olur diye düşünüyorum. Kendimde Level 3 kullanıyorum ama acil durumlar için Comodo başta olmak üzere antivirüsçülerin DNS'leri masaüstünde text dosyasında bekliyor.

Google DNS: 8.8.8.8 / 8.8.4.4

Level 3 DNS: 4.2.2.1 / 4.2.2.2 / 4.2.2.3 / 4.2.2.4 / 4.2.2.5 / 4.2.2.6 / 209.244.0.3 / 209.244.0.4

Open DNS: 208.67.222.222 / 208.67.220.220

Norton DNS: 198.153.192.50 / 198.153.194.50

Comodo DNS: 8.26.56.26 / 8.20.247.20

DNS Advantage: 156.154.70.1 / 156.154.71.1

Scrub DNS: 67.138.54.100 / 207.225.209.66

Daha fazlası için link.

Bir güzel yolda, DNS bilmemne dosyasının localhostta çalıştırılması ve DNS'in localhosta yönlendirilmesi. Dokümanın üzerinde çalışıyorum, elim biraz rahatlayınca yayınlayacağım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    Zande bunu yazdı

Bir güzel yolda, DNS bilmemne dosyasının localhostta çalıştırılması ve DNS'in localhosta yönlendirilmesi. Dokümanın üzerinde çalışıyorum, elim biraz rahatlayınca yayınlayacağım.

şu olay olmasın?

https://www.dropbox.com/s/rgicoc9s64zqsuf/engelsiz.dunya.windows.pdf?dl=0

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google Dns

Yandex Dns

Level 3 Dns

harici diğerleri bi boka yaramaz. Özellikle Yandex ve Google çok hızlı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

privateinternetaccess.

yıllık üyelik aldım inanılmaz rahat.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zande
    Zande's avatar
    Erkek

Daft, eline sağlık. Dikkat etmemişim ben buna. Sayende daha önce yazılmış olanı varmış :) Sadece hosts dosyasını biraz geliştirip, upload edebilirim bir yere o zaman :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mesutb
    mesutb's avatar
    Erkek

hocalar bana kesin bi çözüm lazım youtube vs bütün siteler için internetimi yavaşlatmıcak yada bi açılıp bi açılmıcak bi çözüm lütfen :)

Gözlerin kapaliyken hayati yaşamak kolaydir.
Toplam Hit: 1011 Toplam Mesaj: 11
zenmate yasaklı