folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yazıcı İçin Otomatik USB Switch Tavsiye

Yazıcı İçin Otomatik USB Switch Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba şirkette 4 adet bilgisayara 1 adet yazıcı bağlanacak ve 4 portlu otomatik usb switch var mıdır? Yani kimse usb switch'e tuşa dokunmadan direk yazdır diyip yazdıracaklarmış böyle usb switchler varmıdır? ağdan yazıcıyı paylaşıma açın demeyin onu denedik bazen sapıtıyorlar biri yazdırıyor biri yazdırmayınca bizim sekreterler çılgına dönüyor :) o yüzden en iyisi 4 portlu usb switch bağlayalım diyorum tavsiyeleriniz nedir? ilginize teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

GICIKCAN bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar merhaba şirkette 4 adet bilgisayara 1 adet yazıcı bağlanacak ve 4 portlu otomatik usb switch var mıdır? Yani kimse usb switch'e tuşa dokunmadan direk yazdır diyip yazdıracaklarmış böyle usb switchler varmıdır? ağdan yazıcıyı paylaşıma açın demeyin onu denedik bazen sapıtıyorlar biri yazdırıyor biri yazdırmayınca bizim sekreterler çılgına dönüyor :) o yüzden en iyisi 4 portlu usb switch bağlayalım diyorum tavsiyeleriniz nedir? ilginize teşekkürler

özel data tranferi için usb to usb dediğimiz türden cihazlar var ama bunlar maliyet ve masraf olarak ethernet olayına göre çok pahalı gelicektir. ve benim bildiklerim 2pc arasında iletişim yapıyor. yani 4giriş 1 çıkış olanı görmedim ben sahsen :)

siz her ne kadar ağ'dan paylaşım açın demeyin demissiniz ama bu kadar masraf edene kadar :) 4-6-8 portlu bir switch alınır. bilgisayarlar birbirlerine bağlanır ağ sistemi yetkiler izin vs. tam ayarlandığında hiç bir sorun olmuyacaktır.

Hala en çok tercih edilen yazıcı paylaştırma türü budur yani :) 

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GICIKCAN
    GICIKCAN's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

GICIKCAN bunu yazdı:

özel data tranferi için usb to usb dediğimiz türden cihazlar var ama bunlar maliyet ve masraf olarak ethernet olayına göre çok pahalı gelicektir. ve benim bildiklerim 2pc arasında iletişim yapıyor. yani 4giriş 1 çıkış olanı görmedim ben sahsen :)

siz her ne kadar ağ'dan paylaşım açın demeyin demissiniz ama bu kadar masraf edene kadar :) 4-6-8 portlu bir switch alınır. bilgisayarlar birbirlerine bağlanır ağ sistemi yetkiler izin vs. tam ayarlandığında hiç bir sorun olmuyacaktır.

Hala en çok tercih edilen yazıcı paylaştırma türü budur yani :) 

hacım şirkette çömez çok adam gibi her türlü yetkileri yaptık ama orasını burasını kurcalayarak bir yerinden ayarını bozuyorlar bizde uğraşmak istemiyoruz o yüzden 4 makineyi 1 switche yada 2+2 olarak 2 switche bağlamak istiyoruz ama netten araştırdım bir tane buldum onda da klavyden hotkey tuşuna basıp bu şekilde yazdırabiliyormuşsun o yüzden marka veya tavsiye dolayısıyla ilk buraya sorayım dedim. Şu bayan sekreterlerle uğraşmak zor hacı kendi aralarında full paylaşım yok sadece yazıcıyı paylaştırdık özel dosyalardan dolayı full paylaştırmıyorlar gerçi bilgisayarlarla ben ilgilenmiyorum ama bugün iki sekreter gelip bana dertlerini anlattılar hep bilgi işleme gitmekten sıkılmışlar

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

2bilgisayar veya 4 aygıta kadar destekleyen ama bundada switch moduyla çalışıyor yani otomatik olarak yapmıyor. seçtiğinz iki bilgisayar araında veri gönderimi oluyor bunuda sürekli birinin kontrol etmesi gerekir :) fiyatı 44.98 dolar

http://www.usbgear.com/519694.html 

şu cihazda 4 pc 1 yazıcı paylaşımı için ama buda manuel switch fiyatı : 32dolar

http://www.national-tech.com/specs/usb-switch/40sw-24100.htm

http://www.leyladansonra.com/
Toplam Hit: 1393 Toplam Mesaj: 4