Yazıcı Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar, arkadaş bu yıl üniversiteye gidecek yazıcı düşünüyor uzun vadeli bana kalırsa kartuşlu almasın 2-3  dolumdan sonra kartuş ölüyor malum.

Tonerli düşündüm toner alır bitince muadil 2 yıl önce misal 35 liraydı 105ti galiba kodu hatırlamıyorum

birde tanklı düşündüm oda rahat mürekkeb bittimi gitsin alsın doldursun tankı fiyatı biraz pahalı biliyorum fakat baya uzun gidiyor.

Çok iyi alanım değil kırtasiyede çalıştığım için 4 ay bilgi birikimim var fakat birikim işte alanım değil yazıcılar.

Önerileriniz nedir ?

Kartuşlu - Toner - Tanklı

şu model iyi toneride uzun gibi

İyi forumlar.

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

epson l 3060 kullanıyorum 2 yıldır memnunum yazıcı tarayıcı fotokopi vs iş görüyor

bi kaç defa bozuk çıkardı kafa temizlemeden sonra düzeldi 

wifi den uygulamayla döküman gönderebiliyorsun o çok güzel bi özellik 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Normal kullanım. 

Bitmeyen kartuş   hiç düşü me al

https://www.bitmeyenkartus.com.tr/urun/canon-mg4250-ve-bitmeyen-kartus-sistemi-turkiyede-ilk-buyuk-tankli

Site incele . Daha ucuzu varsa onu al . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

epson l 3060 kullanıyorum 2 yıldır memnunum yazıcı tarayıcı fotokopi vs iş görüyor

biliyorum bu makineyi efsanedirde çok pahalı hocam ya 1000 liraya yakın :D

bütçesine yetmez arkadaşın bu uzun vadeli içi güzel makinede çocuk günde 100 sayfa çıkarmaz büyük ihtimal :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

@stockholm8 idi sanırım mürit. kendisi bildiğin yazıcı uzmanı, pm atarsanız yardımcı olur. bizlere defalarca yardımcı oldu sağolsun.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı

bütçesine yetmez arkadaşın bu uzun vadeli içi güzel makinede çocuk günde 100 sayfa çıkarmaz büyük ihtimal :D

ben aldığımda 600 tl idi vay anasını sayın seyirciler bi sürü de mürekkep vermişlerdi daha onlar bile duruyor

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    CiRKiN bunu yazdı

ben aldığımda 600 tl idi vay anasını sayın seyirciler bi sürü de mürekkep vermişlerdi daha onlar bile duruyor

hocam bende hp 3515 var 140 liraya almıştım olmuş 480 :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

siyah beyaz düşünüyosanız 2. el hp 1010 alın tertemiz upucuz pompala coş

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akifoloji
    akifoloji's avatar
    Erkek

Lazer yazıcı olarak ne önerebilirsiniz? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

Arkadaşlar, arkadaş bu yıl üniversiteye gidecek yazıcı düşünüyor uzun vadeli bana kalırsa kartuşlu almasın 2-3  dolumdan sonra kartuş ölüyor malum.

Tonerli düşündüm toner alır bitince muadil 2 yıl önce misal 35 liraydı 105ti galiba kodu hatırlamıyorum

birde tanklı düşündüm oda rahat mürekkeb bittimi gitsin alsın doldursun tankı fiyatı biraz pahalı biliyorum fakat baya uzun gidiyor.

Çok iyi alanım değil kırtasiyede çalıştığım için 4 ay bilgi birikimim var fakat birikim işte alanım değil yazıcılar.

Önerileriniz nedir ?

Kartuşlu - Toner - Tanklı

şu model iyi toneride uzun gibi

İyi forumlar.

Merhabalar, ortalama kaç sayfa baskı alacak? Sadece siyah mu renkli de gerekiyor mu? Tek fonksiyon yeterli mi yoksa tarayıcı ve fotokopi de lazım mı?

Piyasa berbat, fiyatlar çok uçuk biliyorum. Yine de özetleyim size kısaca durumu:

Kartuşluyu ucuza alırsın 2 tane kartuş yazıcı fiyatını geçer ve çok az basar..

Kartuşluya tank takıp bitmeyen kartuş dediğimiz sistemi uyguluyorlar. Uzun süre kullanan da var 1. ayında çöp olan da. Baskı kafaları ölüyor. Biraz şansına kalmış. Aldığın yerin  ücretsiz tamir garantisi vermesi önemli bu seçenekte. Çünkü yazıcının orjinalinde tank yok sonradan takılıyor, marka garanti vermez. 

Lazerli (tonerli) yazıcılar. Kesinlikle en sağlam yazıcılardır. Canon un mf serisini, yeni adıyla 6030 serisini, hp 1110,1102 sini 10 yıldan fazla kullanan tanıdıklarım var. Fakat 2019 un 6. ayındayız ve çoğu eskisi gibi dolum olmuyor tonerlerin. Muadil toner fiyatları da arttı. Bir kaç tane dolum olan model var onlar da yazıcıya  karaborsa fiyat veriyorlar. 

Bir de orjinal tanklı yazıcılar var. Canon, Epson, Brother vb bir çok marka çıkardı. ŞU AN açık ara epson daha iyi.  Epson l3050 önerebilirim. 

Eğer sadece siyah beyaz çıktı alacaksa hl1111 var brother öneririm. Muadil toner 30 tl. Hatta toner tozu alıp kendin bile doldurabiliyorsun. İnternette videosu da var hiç bilmeyenler için.

https://urun.n11.com/lazer-yazici/brother-hl-1111-lazer-yazici-tam-dolu-tonerli-usb-kablo-P296708632

stockholm8 tarafından 08/Haz/19 16:14 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
Toplam Hit: 827 Toplam Mesaj: 10
yazıcı uzun vadeli yazıcı