Yazıcı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi

Merhaba arkadaşlar yeni HP Deskjet D1600  ürününü bilgisayara bagladım.Tüm bağlantıları yaptıktan sonra driverini da kurdum ancak usb kablosunun takılı olmasına ve hatta bilgisayarda takılı olduğu gözükmesine rağmen bağlantıyı görmüyor. Bunun sebebi ne olabilir ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

kartuşlar güzel takılmadığında yapıyor ama canonda bu dediğim düzltince çalışıyordu.

sen birşey yazdıramıyormusun. herşey tamamsa yazdır dedğindemi bağlantı yok diyor o kısmını anlamadım

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi
    futurist bunu yazdı

kartuşlar güzel takılmadığında yapıyor ama canonda bu dediğim düzltince çalışıyordu.

sen birşey yazdıramıyormusun. herşey tamamsa yazdır dedğindemi bağlantı yok diyor o kısmını anlamadım

kartuşlar tam takılı çünkü taktıgımda ses çıkartıyor takıldıgına dair  hiç bişi yazdıramıyorum çevrimdışı diyor yazıcıdan dolayı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

denetim masasında yazıcı ayarlarına girin orda kurduğunuz yazıcı görünüyorsa sağ tuş tıklayıp çevrimiçi etkinleştirilmiş görünüyormu? çevrimdışı görünüyorsa çevrimiçi etkinleştirin.. sorun aynı devam ediyorsa bilgisayara takılı usb girişinin yerini değiştirin herhangi bir uyarı çıkmazsa donanım-aygıt yöneticisinden donanım listesini üstte yenile tıklayın bakalım yeni donanım uyarısı çıkacakmı..

essan tarafından 26/Eyl/14 01:46 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

yazı yazdır dediğinde canon marka yazıcı ve modeli yazdırma penceresinde görünüyor mu?

aygıt yöneticisini aç ve ünlem işareti varmı bir bak.

aygıt yöneticisi açık iken usb çıkar tak. kıpraşma varsa ve ünlem işarti yoksa sorun yoktur. sadece varsayılan yazıcı aktif edilmemiştir.

denetim masasından yazıcını sağ tıklayıp varsayılan yap.

not: koronik bir yazıcı arızalarından biri de yazıcı uyku moduna girdiğinde pc den veri gönderdiğinde uykudan uyanmamasıdır.

el ile tuşlrara basıp yazıcıyı uyandır ve yazmayı birdaha dene.

not2: pc den yazdırma değilde tarama yapmayı dene tarama yapıyorsa kartuş problemi olablir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi
    zalimadam bunu yazdı

yazı yazdır dediğinde canon marka yazıcı ve modeli yazdırma penceresinde görünüyor mu?

aygıt yöneticisini aç ve ünlem işareti varmı bir bak.

aygıt yöneticisi açık iken usb çıkar tak. kıpraşma varsa ve ünlem işarti yoksa sorun yoktur. sadece varsayılan yazıcı aktif edilmemiştir.

denetim masasından yazıcını sağ tıklayıp varsayılan yap.

not: koronik bir yazıcı arızalarından biri de yazıcı uyku moduna girdiğinde pc den veri gönderdiğinde uykudan uyanmamasıdır.

el ile tuşlrara basıp yazıcıyı uyandır ve yazmayı birdaha dene.

not2: pc den yazdırma değilde tarama yapmayı dene tarama yapıyorsa kartuş problemi olablir.

yazdır dedigimde yazdırılıyor die ekran geliyor 5-10 dk bekliyorum yazdrsın die yazıcı çevrimdışı uyarısı geliyor.aygıt yöneticisini açıp yazıcıyı açtıgımda ünlem işareti geliyor yanlız denetim masasından baktıgımda ise yazıcım varsayılan gözüküyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

yazıcı kablosunu taktığında pc den aygıt takıldı sesi geliyormu ? data kablosunda sıkıntı olabilir ...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi
    yunusdogan bunu yazdı

yazıcı kablosunu taktığında pc den aygıt takıldı sesi geliyormu ? data kablosunda sıkıntı olabilir ...

donanım tanınmadı die bi yazı geliyor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nsy
    nsy's avatar
    Dişi

sorunu hala çözemedim yukarı.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

tamam ünlem işareti varsa sürücüyü güncellemen lazım.

ama bir önceki wifi sorunu yaşayan arkadaş gibi sende sürücüleri çakıştırmışsın.

biz bu sorunu saatlerce uğraşarak team ile çözmüştük. istersen team yolla çözelim.

skype varsa daha hızlı çözeriz. yada profilimde numara var oradan ara uygun görürsen.  buradan yazarak yardımcı olmak biraz yetersiz kalıyor.

Toplam Hit: 1752 Toplam Mesaj: 10