Yazıcının Tuhaf Yazdırması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

ilginç bir hatayla karşı karşıyayım.

yazıcı canon e484. kartuşlar bitmeyen kartuş tıpalı olandan. Geçen güne kadar bir problem yoktu şu an şu halde 

https://yadi.sk/i/A0tAjH06eLMvgA

denemek için simsiyah dikdörtgen bir şekil çıkarayım dedim. Bildiğin daltonlara dönüyor kağıt. Kartuş püskürtme ucunu elimle kontrol ediyorum sıkıntı,tıkanıklık yok gibi. Çipi falan mı bozuldu acaba anlayabilen var mı?

edit: sürücü güncelledim düzelmedi.

Püskürtme ucunu temizle dedim yine düzelmedi. zaten sıkıntının burada olduğunu düşünmüyorum.

livane tarafından 25/Nis/19 22:20 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Canon E484 yazıcıda yoğun temizleme ( derin temizleme ) yapmak için yazıcınızın üzerindeki tornavida-pense tuşuna ekranda Y harfi çıkana kadar basın. Ekranda Y harfi gözüktüğünde yazıcı yoğun temizleme ( derin temizleme ) moduna geçmiş demektir. Ekranda Y harfi varken BLACK tuşuna 1 sefer basarsanız siyah kartuşu, COLOR tuşuna basarsanız renkli kartuşu temizleme yapmış olursunuz. Yoğun temizleme işlemini en fazla 3 sefer yapmanızı, daha fazla yapmamanızı öneririz. Daha fazla yaptığınızda yazıcınızın daha erken emici dolu hatası vermesine yol açar.
    Yoğun temizleme ( derin temizleme ) yaptıktan sonra hala çizgili ve silik çıkartmaya devam ediyorsa ikinci adımı uygulayabiliriz. Yaıcınızın fişi takılı ve açık durumdayken yazıcınızın ön kapağını komple açın, E484 yazıcının içindeki kartuşlar görebileceğiniz yere gelecektir. Her iki kartuşun altındaki mandala bastırdığınızda kartuşlar serbest kalacaktır, hafifçe zorlamadan kendinize doğru çekip heriki kartuşu da çıkartın. Hangi kartuşu nereden çıkarttığınıza dikkat edin, renkli ve siyah kartuşun yuvaları farklıdır. Kartuşların alt kısmını ve sarı renkteki çiplerini ıslak mendil ile temizledikten sonra geri yerine takın ve çıktı alın. Bu işlemden sonrada silik ya da çizgili çıkartmaya devam ediyorsa, Canon E484 yazıcınızın kartuşları ömrünü tamamlamış demektir, silik ya da çizgili çıkaran kartuşu değiştirirseniz sorununuz düzelecektir.

Bu yazı işini çözer. Çözmezse baskı kafası yani kartuşlar değişmesi lazım.

** Edit yoğun temizleme maksimum 2 sefer yap 3 değil

stockholm8 tarafından 25/Nis/19 22:41 tarihinde düzenlenmiştir

Come On Cj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Yaptım hocam onları. Kartuşun altını kağıda bastırınca normal iz çıkıyor. Derin temizleme falan yaptım. yazdırırken bir satır yazdırıyor bir satır atlıyor..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Kartuşları gitmiş değiştirmen lazım. Orjinalinden tanklı olmayan sistemler malesef uzun ömürlü olmuyor

Come On Cj
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    stockholm8 bunu yazdı

Kartuşları gitmiş değiştirmen lazım. Orjinalinden tanklı olmayan sistemler malesef uzun ömürlü olmuyor

Çok net cevap verdin hocam valla. Yapacak bir şey yok o zaman. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

Çok saçma bir cevap ve yöntem olacak ancak daha geçen gün benzer bı durum yaşadım.

Yazıcıyı odadan alıp salona taşıdıktan sonra düzgün yazmaya başladı :)

Biraz sarsmak lazımdır belki.

Bir de word değilde PDF, resim falan çıkartmayı dene istersen. Sebebini bilmediğim bir şekilde  wordde çıktı alırken ara ara benim Canon da sapıtıyor, ilk sayfayı düzgün veriyor sonra yine bozuk çıkartıyor.

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
Toplam Hit: 1018 Toplam Mesaj: 6
yazıcı