Yazılım Dili Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

işte bu kafa masaüstü programcılığın önünü kesmiştir :))

Boncuk mu var masaüstünde? Sopayla kovalarım seni hocam:D

Olaylara karışmayın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bıraktım hocam masaüstünü zaten uzun zamandır el sürmüyorum yazılıma :) 

bu arada mobilci geliştirici olarak girdim bir firmaya henüz başlamadım ama öyle bakalım.. ios ve android uygulama geliştireceğim :))

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Aga platform windows ise c# kullan. Ama yok cross platform yapacaksan JAVA ya yönel.

Ama yok masaüstü yazılım yapmayacaksan PHP sana hertürlü yeter. Zaten senin için sıkıntı arayüzünü oluşturmak olur. Onun içinde twtitter'ın apisi vardı CSS apisi neydi o bootstrap sanırım onu kullanabilirsin. Diğer işlemler içinde jquery ve jqeury ui.

DrKill tarafından 24/May/14 23:18 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redsox
    redsox's avatar
    Erkek

Dün kararımı c# yönünde vermiştim. Ve bugün çalışamalara başlayacaktımki burada php fikirleri yükselmiş. Aklım karışmadı değil. Oturup adam akıllı bi analiz yapmam gerekicek..

Neden masaüstü sorularına cevabım şu şekilde olacaktır;

Talep edilen program ve içeriğinin aslında piyasada çok az örneği var. Ayrıca müşterinin hiç bir online beklentisi yok gibi. Sadece kendi bilgisayarına kurulu olmasını talep ediyor hatta. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Öncelikle sen ne biliyorsun?

Şimdi ben sana cobol desem oturup cobol mu öğreneceksin? :S

İkincisi, yazılımın claışacağı ortam ne olacak? kac PC aynı anda bağlanacaz, standalone mu server-client mı olacak? PPH'de yazarsan serverı ne yapacaksın,

C#'da başlayacaktım, PHP'ye döndüm demek, 

Portakal almak için, markete gittim, gitmişken 2 de daire tapusu aldım demek gibi birşey.

Biri masaüstü programlama için, diğeri web sitesi programlama için.

Öncelikle gereksinimlerini söyle ki, ona göre analiz yapılabilsin.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redsox
    redsox's avatar
    Erkek

En önemli gereksinim, limana bağlı yatların ve balıkçı teknelerinin takibini yapabilmek. Aylık ya da dönemsel bağlanma faturalarının kesilmesini ve raporlanmasını sağlamak. Ayrıca balıkçı teknelerinin verdiği balıkların restaurantlara satış bilgilerini ve müstahsil fatura bilgilerini içermek.

Bunun dışında yöntem müşteri için pek farketmiyor. Ücretini ödeyeceği bu program için ayrıca referans olarak benim adıma satabileceğini de belirtiyor. İşte şimdi bu durumda; öncelikle masaüstü program olarak düşündüğüm sistemin bu şekilde satışı mümkün olabileceği gibi internet tabanlı bir programın önünün daha açık olabileceğini düşünüyorum. Yardımlarınızı bu sebeble rica ediyorum.

Kaygılarımı öncelik sırasına göre yazıyorum;

1- Programın en kısa sürede yazılması,

2- Veri güvenliği konusunda güçlü olması

3- Programın başka müşterilere de satılabilmesi

Evet, en iyi bildiğim dil php. Php yapar isem söz konusu müşteriye bu programı kendi oluşturacagım portal üzerinden bir subdomain ile vermek. Daha sonra her satılan ürün için ayrı subdomain açmak. Bu anlamda masaüstü program bana uzak kaldı diyebiliyorum.

Toplam Hit: 3981 Toplam Mesaj: 37