folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yazılımcı İçin Klavye Ve Mouse Önerisi

Yazılımcı İçin Klavye Ve Mouse Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı

Hocam bu klavyeleri hep tavsiye olarak görüyorum fakat beni çok ürkütüyorlar. Sanki alırsam alışamayacakmışım ve bin pişman olacakmışım gibi hissettiriyor bana.

Hocam elbette yapisi farkli  o yüzden 2 dakikada alisamazsin ama bir iki güne alisirsin, ele tam oturuyor cok rahat..  Yani bazi bilgisayar magazalarinda bu tarz klavyeleri gidip deneyebilirsin, öyle ahim sahim bir sey yok, sonucta ben de ilk aldigimda biraz yabancilik cektim ama simid hic bir sorun yok, normal klavyeden cok daha kolay ve hizli yazabiliyorum :)  Denemen gerek bir süre... Ama alismak sikinti degil, yani zorlanacaksin ama günün sonunda alisacaksin, klavyeler tus dizilim sirasi ayni zaten.. sadece ellerin acisina göre yerleri degisik

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

müdür bende alttaki klavyedende var bende 2 adet 1 tanesi bozuk bazı tuşlar basmıyor

çok büyük ya boeing 747 kokpiti gibi :D

aynen hocam :)) onu yazacaktim konuya unutmusum, microsoft'un 4000 bin modeli acayip büyük takoz gibi duruyor ya da dedigin gibi kokpit gibi o hissi veriyor. Ama kullanimi rahat, o asagidaki yumusak kismi cok iyi zaten. Su dökülmese degistirmezdim..

@ banneduser  hocam bu paylastigin sanirim yeni model, benim gördügüm Sculpt ayrik klavye ve yuvarlak mouse gibiydi ama bu güzele benzyor, 4000'e oranla daha yumusak..

Bu arada bir cok yazilimci 4000 modelini kullaniyor. Evet üretim yok maalesef ben de zaten 2. el almistim ebay'den.. bu yeni model de denenebilir güzel görünüyor..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Keşke bundanım olsa çok güzel. Bir yazılımcı vardı split keyboardları tavsiye ediyordu. Umarım bu hava cıva değildir de gerçekten üretirler. Bayağı da para toplamışlar. Bence tek sıkıntısı ergonomik değil ama takıp çıkarılabilir ekstra track/touch-pad moduller çok hoşuma gitti.

https://www.crowdsupply.com/ugl/ultimate-hacking-keyboard

Track ball muhabbeti bayağı ilgimi çekti. Şöyle bir marka da var;

Bu track ball muhabbetini seven kullanan var mı? Bir ara track point i olan thinkpad klavyeyi tavsiye edenler olmuştu.

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Satılmaya başlanmış. Belki ultimate hacking keyboard dan almak isteyen olur: Tr'ye kargo 30 dolar toplamda 300 dolar. Bir de vergi 3k alırsın :D

Moduller 60 ar dolar, bilek koymalık yeri de var 75 dolar. Vay arkadaş pahalıymış. DIY  keyboard yapıcaz mecbur.

https://ultimatehackingkeyboard.com/product/uhk60v2

ride or die..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Hocam kod yazıyorsun ya altı üstü normal klavye al geç 20 liralıklar en iyisi oluyor genelde :D

ha kod yazarken egom da kasılsın tuşlara hızlı bastığımdaki ses tüm dünyada yankılansın diyorsan mekanik al :D

Bugüne kadar binbir türlü klavye kullandım, hiç biri 20 liralık klavye gibi değildi :D

mouse olarak havalı şeyler tavsiye ederim ama logitech g402 çok iyi mesela.

şimdi baktım da o 20 liralıklar 100 lira olmuş vay amk

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    neverland bunu yazdı

Hocam kod yazıyorsun ya altı üstü normal klavye al geç 20 liralıklar en iyisi oluyor genelde :D

ha kod yazarken egom da kasılsın tuşlara hızlı bastığımdaki ses tüm dünyada yankılansın diyorsan mekanik al :D

Bugüne kadar binbir türlü klavye kullandım, hiç biri 20 liralık klavye gibi değildi :D

mouse olarak havalı şeyler tavsiye ederim ama logitech g402 çok iyi mesela.

şimdi baktım da o 20 liralıklar 100 lira olmuş vay amk

30 Lira almıştım bunda olan ergonomi hiçbirinde yok 

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07CJC2P7R/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o05_s00?ie=UTF8&psc=1

Toplam Hit: 1887 Toplam Mesaj: 17
logitech mx serisi yazılımcı klavyesi