folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yedek Subaylık

Yedek Subaylık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dontscratch
    dontscratch's avatar
    Erkek
    12 aralık pazar (yarın) yedek subay olarak topçu ve füze okl. komt.lığı polatlı / ankara daki birliğime teslim olcam. müridler den daha önce yedek subay olarak gidenler varsa acemilikte cep telefonu götürülebiliyor mu ? ayrıca aynı yerde yapanlar varsa şartları nasıldır ne tavsiye vermek isterler, nette hiç blgi yok neredeyse bu birlikle ilgili ?

´´Türkiye, Atatürk´ü Allah´a borçlusun, geri kalan herşeyi Atatürk´e...´´
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

bende ankaradayım askeri okuldayım götür cep telefonunu verme yedek subaysın galiba kısa dönem yabanca senle ugrasmazla fazla iyi saklarsan sorun olmaz.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WilliamWallace
    WilliamWallace's avatar
    Erkek

Şimdiden hayırlı olsun.Cep telefonu götürmeniz veya üzerinizde sim kartınızın bulunması askerde suçtur.Tabii aksi emredilmedikçe.

Aynı yerde acemilik yapmış biri olarak eğer meslek kurası iseniz ki bunu yedek subay sınav sonuçlarınızda görevi/mesleği şeklinde görebilirsiniz,sadece 18 günlük bir acemilik eğitimi,ardından 15 gün izin ile usta birliğine gidersiniz..Eğer 3 aylık bir acemilik ise zaten Adestim veya Takım Komutanı rütbeleri ile sevk edilirsiniz.

Şartları hava olarak ağırdır,ben Ağustos sıcağına denk geldim,kışları daha da beter olur demişlerdi.Şimdiden Allah kolaylık versin.Şunu da belirteyim ki bu şerefli rütbe herkese nasip olmaz.Topçulardan çok sayıda paşa çıkmaktadır.

Allah hayırlı teskereler nasip etsin,eğer başka sorun olursa seve seve cevaplarım.

Buraya da bir bakarsın:

http://forum.donanimhaber.com/m_19568652/tm.htm

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dontscratch
    dontscratch's avatar
    Erkek
    WilliamWallace bunu yazdı:
    -----------------------------

Şimdiden hayırlı olsun.Cep telefonu götürmeniz veya üzerinizde sim kartınızın bulunması askerde suçtur.Tabii aksi emredilmedikçe.

Aynı yerde acemilik yapmış biri olarak eğer meslek kurası iseniz ki bunu yedek subay sınav sonuçlarınızda görevi/mesleği şeklinde görebilirsiniz,sadece 18 günlük bir acemilik eğitimi,ardından 15 gün izin ile usta birliğine gidersiniz..Eğer 3 aylık bir acemilik ise zaten Adestim veya Takım Komutanı rütbeleri ile sevk edilirsiniz.

Şartları hava olarak ağırdır,ben Ağustos sıcağına denk geldim,kışları daha da beter olur demişlerdi.Şimdiden Allah kolaylık versin.Şunu da belirteyim ki bu şerefli rütbe herkese nasip olmaz.Topçulardan çok sayıda paşa çıkmaktadır.

Allah hayırlı teskereler nasip etsin,eğer başka sorun olursa seve seve cevaplarım.

Buraya da bir bakarsın:

http://forum.donanimhaber.com/m_19568652/tm.htm

-----------------------------
    saol usta link çok faydalı oldu :)

´´Türkiye, Atatürk´ü Allah´a borçlusun, geri kalan herşeyi Atatürk´e...´´
Toplam Hit: 1955 Toplam Mesaj: 4