folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Yeni Bilgisayarım Ve Yaşadığım Fps Sorunu

Yeni Bilgisayarım Ve Yaşadığım Fps Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bugun yeni bilgisayar aldım asus marka 16 gb ram var 2 gb ekran kartı var paylaşımsız lol e girince yüksek performansta çalıştır dememe ramen fps 32 den yukarı cıkmıyor işin garip olan kısmı en düşük ayarlarda da cıkmıyor sorun ne olabilir ? teşekkürler

Ben bu insanları anlamıyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Optimus?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

Hocam anlamıyorum ben pek pc den optimus ? sadece sağ tıklayıp yuksek performans calıştır dedim 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek
    UNKN0WN bunu yazdı

Hocam anlamıyorum ben pek pc den optimus ? sadece sağ tıklayıp yuksek performans calıştır dedim 

O yüksek performansa geçmemiştir hocam.

Nvidia optimus lanetli,kötü ruh bulaşmış onlara gpu'ya geçmiyor bir türlü.

Senin sorunun büyük ihtimalle bundan kaynaklı bu olayı araştır derim(gerçi bazıları fabrika çıkışlı hatalı oluyor format atmak gerekiyor,arkadaşımda öyle oldu 1 gün boyunca tüm yolları denedim olmadı)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam bilgisayarınız dizüstü bilgisayar ise modelini, masaüstü toplama bilgisayar ise parçalarını daha ayrıntılı yazarsanız daha sağlıklı olur düşüncesindeyim.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

asus n 56vz http://www.teknosa.cm om/urunler/125032486/asus-n56vz-s4402h-notebook bunun ekran kartı 2 gb olanı hocam nvdia force 2 gb 650m ekran kartı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

ASUS'un N56 versiyonlarında çift ekran kartı teknolojisi bulunmaktadır. Buna Nvidia Optimus Teknlolojisi deniyor. Bu teknoloji, bilgisayarınızın fazla görüntü performansı gerektirmediği durumlarda enerjiden tasarruf sağlamak adına bir adet tümleşik ekran kartı (muhtemelen Intel HD4000), bir adet de NVidia GT650M ekran kartı bulunmakta. Her ne kadar kullanıcı dostu gibi görünse de, bazı oyunlarda bilgisayar düşük güçteki ekran kartını seçerek oyunu çalıştırıyor.

Forumda döküman olarak bu tip sorunların çözümüne yönelik yardım bulunmaktadır. İnceleyerek ve uygulayarak sorununuzu çözebilirsiniz.

http://www.tahribat.com/Forum-Dokuman-Nvidia-Optimus-Teknolojisi-Probleminin-Cozulmesi-157450/1/

Kolay gelsin.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

ASUS'un N56 versiyonlarında çift ekran kartı teknolojisi bulunmaktadır. Buna Nvidia Optimus Teknlolojisi deniyor. Bu teknoloji, bilgisayarınızın fazla görüntü performansı gerektirmediği durumlarda enerjiden tasarruf sağlamak adına bir adet tümleşik ekran kartı (muhtemelen Intel HD4000), bir adet de NVidia GT650M ekran kartı bulunmakta. Her ne kadar kullanıcı dostu gibi görünse de, bazı oyunlarda bilgisayar düşük güçteki ekran kartını seçerek oyunu çalıştırıyor.

Forumda döküman olarak bu tip sorunların çözümüne yönelik yardım bulunmaktadır. İnceleyerek ve uygulayarak sorununuzu çözebilirsiniz.

http://www.tahribat.com/Forum-Dokuman-Nvidia-Optimus-Teknolojisi-Probleminin-Cozulmesi-157450/1/

Kolay gelsin.

Hocam buradan aynısı zaten verdiği resimlerdeki gibi enable durumda digerlerini de denedim yine olmadı 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam aşamalarınızı teker teker kontrol edin, zira oradaki anlatım Counter Strike oyunu için verilmiş ayarlara mahsustur. Ancak yukarıda Half-Life yerine sorun yaşadığınız oyunu aramanız gerekiyor. Diğer işlemler birebir aynı olması lazım diye düşünüyorum.

Bir de bu ayarlar bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sıfırlanır. Yani bilgisayarınızı ya hiç kapatmayacaksınız (kullanmadığınız zaman uykuya yatırabilirsiniz) ya da her oyunu oynamak istediğinizde ayarlarınızı yenileyeceksiniz.

Kontrol ettikten sonra bile olmadı diyorsanız, safhalarınızın sayfa görüntülerini alıp buraya koyarsanız bizim de kontrol etme şansımız olur. Eğer uzaktan yardım yapma durumu olabilecek bir arkadaş var ise, sizin kontrolleriniz ardından eğer isterseniz size yardımcı olacaklardır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam aşamalarınızı teker teker kontrol edin, zira oradaki anlatım Counter Strike oyunu için verilmiş ayarlara mahsustur. Ancak yukarıda Half-Life yerine sorun yaşadığınız oyunu aramanız gerekiyor. Diğer işlemler birebir aynı olması lazım diye düşünüyorum.

Bir de bu ayarlar bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sıfırlanır. Yani bilgisayarınızı ya hiç kapatmayacaksınız (kullanmadığınız zaman uykuya yatırabilirsiniz) ya da her oyunu oynamak istediğinizde ayarlarınızı yenileyeceksiniz.

Kontrol ettikten sonra bile olmadı diyorsanız, safhalarınızın sayfa görüntülerini alıp buraya koyarsanız bizim de kontrol etme şansımız olur. Eğer uzaktan yardım yapma durumu olabilecek bir arkadaş var ise, sizin kontrolleriniz ardından eğer isterseniz size yardımcı olacaklardır.

Hocam bunun gibi anlatım lol için olanı bulamadık diger secenekleride orda değiştirdiği değiştirip değiştirip denedim ama yok tık etmiyo

Toplam Hit: 1074 Toplam Mesaj: 10