folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Yeni Bir Portal Sistemi Yazmışlar (Asp Net MVC 3 Portal)

Yeni Bir Portal Sistemi Yazmışlar (Asp Net MVC 3 Portal)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi gerçekten birşey sorucam ; jquery bunun neresinde ??

jquery'i sil,düzenle, haber gibi yerlere koymak bana kalırsa eskidi.Artık basit, hızlı ve ajaxlı siteler gözde.Şu an net bir şeklini gösteremeyeceğim fakat ;

http://zumsuk.bplaced.net/gc/

hızlandırma, kodları düzenleme gibi alt yapıyı güçlendirmeye girmedim.Hala tasarım aşamasında

http://zumsuk.bplaced.net/

adresinde 3 tanesini görebilirsin.ilki en altta, 2. tasarım ortada , 3. tasarım üstte ve son hali sana yolladığım.

--

Tasarımı bitireyim, daha sonra sınıf ve fonksiyonlar, en sonunda da javascript'leri düzeltme gibi işlemler olacak.Yani şimdilik sadece şekline şemaline bak.

Bence fazla karışık olmuş.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sezeruludag bunu yazdı:
    -----------------------------

Şahsen Olayın Tasarım Kısmıyla ASP MVC'nin ne alakası var onu anlamadım :) yeni bir ASP diyelim .Net Platform'unda bi seminerde yarım yamalak dinlemiştim oda uykudan yoksa kaçırmazdım :) Tasarımla ilgilisi yok sadece Programlanan kısmıyla ilgili yorum yapsaydınız belki başlıkla ilgili olurdu :)

kodları görebilme şansımız yok adam arkada şunu yaptım bunu yaptım diyorda teknik konuşmamış.

zaten böyle büyük bi projede (kendi söylediğine göre) castle monorail kullanmamış.kullansaymış iyi olurmuş.

entity yerine nhibarnate tercih etse iyi olurmuş

mvc 3 + jquery kullandığı halde menü geçişleri postbackli, keşke ajax ile dinamik yükleseymiş.

uygulamanın cache ile ilgili büyük sorunları var

12 - Hafızalama (OutputCache)

şu maddeyi okursanız dediğimi anlarsınız.

bu eleştiriler tamamen programın daha iyi olması için.eminim arkadaşda bu dediklerimi biliyordur ama zaman bulamamıştır gerekli ve yeterli ekip toplayamamıştır.

ne olursa olsun mvc3 ile yazılmış Türk yapımı bir portal görmek beni mutlu etti :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

http://www.yasirpro.com/default.asp

bizim müridin daha iyi :D beleş

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

DJ_Alper bunu yazdı:

http://www.yasirpro.com/default.asp

bizim müridin daha iyi :D beleş

uvv ajaxlı çok şeker olmuş :) ne zamandır bakmıyordum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:

sezeruludag bunu yazdı:

Şahsen Olayın Tasarım Kısmıyla ASP MVC'nin ne alakası var onu anlamadım :) yeni bir ASP diyelim .Net Platform'unda bi seminerde yarım yamalak dinlemiştim oda uykudan yoksa kaçırmazdım :) Tasarımla ilgilisi yok sadece Programlanan kısmıyla ilgili yorum yapsaydınız belki başlıkla ilgili olurdu :)

kodları görebilme şansımız yok adam arkada şunu yaptım bunu yaptım diyorda teknik konuşmamış.

zaten böyle büyük bi projede (kendi söylediğine göre) castle monorail kullanmamış.kullansaymış iyi olurmuş.

entity yerine nhibarnate tercih etse iyi olurmuş

mvc 3 + jquery kullandığı halde menü geçişleri postbackli, keşke ajax ile dinamik yükleseymiş.

uygulamanın cache ile ilgili büyük sorunları var

12 - Hafızalama (OutputCache)

şu maddeyi okursanız dediğimi anlarsınız.

bu eleştiriler tamamen programın daha iyi olması için.eminim arkadaşda bu dediklerimi biliyordur ama zaman bulamamıştır gerekli ve yeterli ekip toplayamamıştır.

ne olursa olsun mvc3 ile yazılmış Türk yapımı bir portal görmek beni mutlu etti :)

Bende gurur duyuyorum kendimizin yeni birşeyler oluşturmasını fakat prof. olan insan ülkemizde kalmadığını çok iyi biliyorum malum insanlarımız programcının tasarımıncının ne yaptığını görmediği için yada nasıl bir mutfakta çalıştığını bilmediği için hiç memnun olunmuyor çalışan açısından birde bunun bizim milletin piyasayı gambazlaması var :) okadar web tasarımcı var fakat biri gelip hazır bir tasarıma 100 TL diyor ucuz sirke baldan tatlıdır atasözüde buradan yerine oturuyor :) ama yinede ülkemizde yenilikçi bir gidiş var bu beni çok mutlu ediyor ASP MVC yeni bir platform diyelim :) malum üniversitelerde hala tasarım açısından Adobe CS serisine razıyım 2-3 fark etmez ama oda yok işte :) öyle eğitimin olduğu yerden böyle yenilikler çıkması güzel :)

Hatasız Kod Olmaz... :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

bu sistem ne kadar yeni bilmiyorumda sistemin sahibi aynı sistemin asp olanını geliştirip birçok kişiye satıyodu.

şimdi asp.net olanına el atmış mvc ile yazmış. asp olanı hantal ve göz yoruyodu, asp.net olanıda hantal ve göz yoruyo tüm olay bu.

ama adam yılmamış kendini geliştirmiş takdir etmek lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

asp ı gördüm , kötü oldugunu hissettim siteye girdim keşke konu açmasaymışsın hocam da bir tasarımcı felan bulup php yazdırsaydın 

90 lı yıllara uygun bir site olmuş ne diyeyim

ahahaha :D la ben böyle bişey yaptırcak adammıyım :D benim deil bu ccportal denen bi ekip kodlamış mail atmışlar bende müridler incelesin diye açtım konu :)

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
Toplam Hit: 4781 Toplam Mesaj: 18